USD32,21
EURO34,92
JPY0,205900
RUB0,359900
GBP41,14
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.426,69
BTC68.557,37

Gate Coin Nedir Özellikleri Nelerdir?

gate-coin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gate coin, kripto para borsasında yüksek işlem hacimli coinler arasında yer almaktadır. Gate.io borsası, dünya üzerindeki tüm borsa kullanıcılarına hizmet veren bir projedir. Herkes tarafından kullanıma açık bir blockhain üzerinde bulunan GT coin özellikleri ve ayrıcalıkları nelerdir? İşte, tüm detaylar!

Gate.io Coin Özellikleri Nelerdir?

Gate. token borsada en dikkat çeken ve ciddi bir ürün yelpazesine sahip olan kripto borsaları arasında yer almaktadır. Gate coin borsası kullanıcılara çeşitli imkânlar sunmaktadır. Özellikle bu coin çeşitli kripto para birimlerinin alınıp satılması ile kalmaz; varlıklar üzerinden faiz kazanılmasına da imkân sunar. Bu denli avantajı olan coinin merak edilen özellikleri;

 • NFT ticareti yapılabilmesine olanak sunmaktadır. Kullanıcılar NFT’ler oluşturarak takas edebilecekleri bir pazara ulaşabilirler. Kripto para borsalarında NFT’ler; müzik oyun içi varlıklar, sanat ve spor koleksiyonları gibi ögeler için dijital sahiplik sertifikaları olarak adlandırılır.
 • Gate.io borsası gelişmiş ticaret araçları sunmaktadır. Özellikle spor, ticaret ve eşler arası ticaret gibi alanlarda takas yapılmasını sağlar. Bu borsada ABD dışında yaşayan kullanıcılar; marj ticareti ve tokenlere ulaşma imkânı elde edebilir.
 • Likidite ekleme imkânı sunan coin, kripto para ve diğer ürünlerin ödünç verilmesi ile faiz kazanılmasına imkân sunmaktadır.
 • Kripto verileri üzerinden piyasa bilgilerine ulaşılmasını sağlar. Piyasa duyarlılığı ve iyimserlik düzeylerini göstermektedir.
gate-coin

1 – Gate. TR Hizmetleri Nelerdir?

Borsanın avantaj sağlayabilmesi ve güvenilir kabul edilebilmesi için; kullanıcılarına ve yatırımcılarına verdikleri hizmetlerinde değerlendirilmesi gerekir. Gate.io bu konuda en iyisini sağlamayı amaçlamaktadır. İşte, Gate. TR hizmetleri;

 • Vadeli işlemler; Güvenilir kripto para borsalarında sunulan hizmetleri ifade etmektedir. Bu sayede kullanıcılar Binance ve Huobi Global gibi siteler üzerinden daha fazla kazanç elde edebilmektedir.
 • Tüm borsalarda bulunan, standart bir şekilde sunulan spot alım satım hizmeti; bu borsa içinde geçerlidir. Emir tiplerine göre alım satım işlemleri yapılan borsada; time conditioin, limit ve conditional order gibi seçenekler kullanılmaktadır.
 • Madencilere yönelik sunulan hizmetlerden biri de Liquidity Mining hizmetidir. Bu özellik ile madenci olan kullanıcılar toplu bir şekilde blokları oluşturarak; ödüllerin kısa sürede toplanmasını sağlar.
 • Gete.io eşler arası para birimi satın alma hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet P2P trade olarak da adlandırılmaktadır. Direkt kullanıcılar arasında alım satım yapılma imkânı elde edilmektedir. Bu hizmette üçüncü bir tarafa gerek duyulmamaktadır.

2 – Gate Coin İşlem Çiftleri Ne Anlama Gelmektedir?

Gate coin borsasının sunduğu hizmetlerden en önemlisi işlem çiftleridir. Bu kavram kazanç sağlamanın ne kadar yüksek olduğunu ifade etmektedir. Yani bir borsa üzerinde işlem çiftinin ne kadar fazla olması, o kadar kazanç anlamına gelmektedir. Gate.io ise her geçen gün yeni işlem çiftleri oluşturmaktadır.

Gate Coin Avantajları ve Dezavantajları

Her kripto para borsasının, avantajı ve dezavantajı olduğu bilinmektedir. İşlem hacmi en yüksek borsalardan biri olan Gate coin kripto para borsasının da hem avantajı hem de dezavantajı bulunur. İşte, tüm yönleri ile avantajları ve dezavantajları;

Avantajları;

 • 50’den fazla para birimi sunmaktadır. Gate.io borsası 200’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.
 • 1500’den fazla kripto para ticareti yapılmasına imkân sunmaktadır. En geniş kripto yelpazesine sahip borsalardan bir tanesidir.
 • Her borsada bulunan normal spot ticaretinden farklı olarak; bu borsa üzerinden kullanıcılar hem kaldıraçlı hem de vadeli işlemlere kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Yani gelişmiş ticaret özelliklerine sahiptir.
 • En uygun ticaret ücretleri sunan borsalardan bir tanesidir denilmektedir. Çünkü en yüksek işlem ücreti olarak yüzde 0,2 oranı kabul görmektedir. Ayrıca kullanıcılar bu ücreti düşürmenin yollarını da elde etmektedir.
gate-coin
Gate Coin

Dezavantajları;

 • Zor bir arayüze sahip olması, Gate.io borsasının eksi yönlerinden bir tanesidir.
 • Makul ticaret ücretlerinin yanı sıra, yüksek mevduat ücretleri de sunmaktadır. Borsa üzerindeki yüksek mevduat ücretleri eksi olarak tanımlanabilir.

Gate İo Güvenilir mi?

Gate.io güvenilir mi sorusu sürekli olarak gündeme gelmektedir. 2013’ten beri Çin’de faaliyet gösteren en eski kripto para borsalarından bir tanesidir. Çeşitli araştırmalara da konu olmuştur. Borsanın güvenilirliği konusunda yapılan araştırmaların sonucunda, şu maddeler tek tek incelenmiştir;

 • Para yatırma hacmi
 • Trading hacmi
 • Siber güvenlik
 • Şeffaflık

Diğer borsalar arasında %100 olarak teminat kanıtı sunan borsa; trading platformu açısından güvenli olarak anılmıştır. Gate.io 2017 yılında yeniden adlandırılmıştır. Ayrıca dünya üzerinde en hızlı büyüyen kripto platformlarından biri hâline gelmeyi başarmıştır.

gate-coin

Gate Coin Borsalarına Nasıl Kayıt Olunur?

Güvenilir kripto para borsasına, ücretsiz bir şekilde üye olmak mümkündür. Borsanın ana sayfasına girilerek, kayıt ol butonu tıklanmalıdır. Daha sonra kişisel bilgiler doğru bir şekilde girilmeli ve mail onayı gerçekleştirilmelidir.

Kullanıcıların borsa üzerinden işlem yapabilmesi KYC doğrulaması ile olmaktadır. Bu doğrulama işlemi birçok borsada uygulanmaktadır. Çünkü borsalarda çok sık yaşanan kara para aklamaları ve terörün finanse edilme çalışmaları; bu işlemin önemliliğini artırmıştır. Kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra borsa üzerinden alım satım işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Gate Coin Hesabına Nasıl Para Aktarılır?

Bütün kripto para borsalarında geçerli olan para yatırma işlemleri Gate coin içinde geçerlidir. Borsada işlem yapmak isteyen kullanıcılar; havale, kredi kartı ve EFT gibi yollarla para yatırma işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Gate.io depozite ücreti diğer kripto para borsalarına oranla daha yüksek olarak kabul edilmektedir. Bu borsa üzerinden para çekme ücreti, hangi kripto paranın çekildiğine göre değişiklik göstermektedir.

GT Coin Geleceği Nasıldır?

2019 yılında piyasaya sürülen Gate. token yorum ve değerlendirmelere tâbi tutulmuştur. Dünyanın önde gelen kripto para birimlerinden biri olan Gate coin,sabit bir fiyat grafiği ile devam etmektedir. 2021 yılından bu yana değerini artırarak devam etmektedir.

Gate coin yorum ve analiz sonuçlarında dünya genelinde kullanıldığı görülmektedir. Bu durum coinin uzmanlar tarafından değerlendirilmesini sağlamıştır. Dünya geneline açılan coin; hem dünya genelinde hem de ülkemizde en çok desteklenen borsalar arasında yer almayı başarmıştır.

GT coinin geleceğinin parlak görünmesinin nedenlerinden bir tanesi, sürekli olarak kendini güncelleyerek değerini artırmasıdır. Kullanıcılarına düşük işlem ücretleri sunmasının yanında çeşitli transfer indirimleri de uygulamaktadır. Aynı zamanda sürekli olarak etkinlikler düzenlemesi ve stake ödülleri getirmesi, kullanıcılar tarafından değer artışı göstermesini sağlamıştır.

Gate Coin Fiyat Seçenekleri Nedir?

gate-coin

Gate.io coin fiyat aralıkları; banka transferi, para çekme ücreti, yapıcı / alıcı ücretleri ve kredi / banka kartı depozitosu gibi konulara göre değişiklik göstermektedir.

Yapıcı/ alıcı ücretleri maksimum olarak %0.2 civarındadır. Para çekme ücreti kripto para biriminin türüne göre değişiklik gösterir. Banka transferi, en az %0.08 oranındadır. Kredi / banka kartı depozitosu ücretleri ise ödeme işlemcisine göre değişmektedir.

Gate Coin Komisyon Ücretleri Ne Kadar?

Gate.io borsasının güvenilirliğini kanıtlamasının en önemli özelliği, makul düzeylerde komisyon ücretleri sunmasıdır. Çünkü komisyon ücretlerinin düşük olması; borsa üzerinde devamlı ve sürekli olarak alım satım yapan kullanıcılara oldukça avantaj sağlayan bir durumdur. Bu borsa kullanıcılarına sunduğu esnek komisyon ücretleri ile hem beğeni hem de değer artışı göstermektedir.

Komisyon ücretleri kullanıcıdan kullanıcıya göre değişir. Çünkü bu komisyonlar, GT coins seviyelerine göre belirlenir. Ancak şunu söylemekte fayda var; Gate.io borsası diğer borsalara oranla daha uygun komisyon ücretleri sunmaktadır.

Oasis Network Coin Nedir?

Ethereum’un alternatifi olan Oasis Network (Rose Coin); çok yönlü olacak şekilde tasarlanmıştır. Gizliliğe odaklanmış olan coin, merkeziyetsiz blok zinciri ağıdır. Bu coin borsa üzerinde çok katmanlı bir yapıya sahiptir. Böylelikle hem ölçeklenebilmekte hem de veri gizliliği sağlamaktadır. Ayrıca yüksek bir data hacmine de sahiptir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Gate Coin Nedir Özellikleri Nelerdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!