USD32,26
EURO34,91
JPY0,205500
RUB0,360000
GBP40,99
EURO/USD1,08
BIST10.742,70
GR. ALTIN2.424,01
BTC66.867,76

En İyi 10 Kripto Para Eğitim Sitesi

kripto-para-egitim
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para eğitim son zamanlarda özellikle Bitcoinle ilgilenmek isteyenlerin özellikle araştırdığı eğitim türüdür. Sanal para eğitimleri, kripto para birimlerinin incelenmesini ve kripto varlıklarına dair kapsamlı bilgi sağlayan eğitimlerdir. Bitcoin yani genel bilinen adıyla sanal para piyasasında deneyim önemlidir ancak eğitime de büyük bir ihtiyaç duyulmaktadır.

Kripto Para Eğitim Sitelerinin Faydaları Nelerdir?

Kripto terimi merkezi olmayan ağ tarafından kullanılmakta olan kriptografik protokollerle algoritmaları ifade eder. Profesyonel kripto para eğitim içerikleri blok zincirini, cüzdanları veya ticaret stratejilerini içermektedir. Özellikle de sanal para eğitimleri alanında geniş ve kapsamlı bir yelpaze ortaya çıkmaktadır.

kripto-para-egitim

Kripto para camiasında güçlü olarak yer almak isteniyorsa yatırım stratejisi isabetli şekilde belirlenmelidir. Var olan kripto para eğitim paketleri tam olarak da bunu hedeflemektedir. Sonuç olarak kripto para eğitim sayesinde yatırım stratejileri kapsamlı şekilde oluşturulabiliyor. Yatırım stratejileri hedeflere veya risk toleranslarına göre oluşturulmalıdır. Kripto para ticaretine yatırım yapılmak istendiğinde bir kariyer oluşturmak için özellikle geniş bir bilgi tabanına sahip olunmalıdır. Bu aşamada da kripto para eğitim siteleri imdada yetişmektedir.

1 – Udemy

Kripto piyasasına yönelik verdikleri eğitimlerle yatırımcılara özellikle büyük destek sağlamaktadırlar. Udemy içerisinde kripto alanına dair birçok örnek olan eğitim bulunmaktadır. Tamamen kullanıcıların ihtiyacına göre tasarlanan kripto para eğitim paketleri bulmak mümkündür.

Verilen eğitimde kripto para tarihine, kripto paralara, blockchain teknolojisine, kripto para piyasalarını kullanmak veya kripto trader eğitimi gibi alanlarda eğitim verilir. Bu eğitim konuları oldukça kapsamlı olup, sonuçta çekirdekten uzmanlığa yetiştirilmeye çalışılmaktadır.

2 – Kripto Para Eğitim

En iyi kripto para eğitimi verebilecek olan sitelerden sadece birisidir. Kripto para eğitim sitesinde teknik analiz eğitim seti ve crypto bulls eğitim seti ön plana çıkmaktadır. Bu paketlerde farklı alanlara özellikle değinilmektedir.

Birinci aşamada kâr nasıl elde edilir, kaldıraçlı işlemler, portföy yönetimi nasıl olmalı gibi birçok alanda kapsamlı bir eğitim sunulmaktadır. Bu sitedeki eğitimlerde soru- cevap desteği de sağlanarak ömür boyu kalıcı bilgiler öğretilmektedir.

3 – Türkiye Eğitim Akademisi

Bu sitede özellikle üç seviyeli çeşitli eğitimler verilmektedir. Temel seviye, ileri seviye ve hatta trader eğitimi olarak üç katmanda kripto eğitimi sunulmaktadır. Seviyelerin eğitim içerikleri ve sağladığı olanaklar da bir hayli değişiktir.

kripto-para-egitim

Temel veya ileri seviye eğitimleri canlı yayın şeklinde verilmektedir. Trader eğitimi olarak adlandırılan bu eğitim için ilk iki eğitimi tamamlamış olmak gerekir. Bu düzeydeki eğitimden yararlanmak isteyen kişiler adaylar içerisinden özellikle seçilerek kabul edilmektedir. Kripto para eğitim pdf veya dokümanları da bu seviyede paylaşılmaktadır.

4 – Bitlo

Kripto para eğitimi ücretsiz olarak belirli konularda Bitlo’da uzmanlar tarafından verilmektedir. Kripto para girişi, kripto paralarda temel analiz, teknik analiz, NFT nedir olarak uzayan kripto para eğitim seti ücretsiz olarak kişilere sunulmaktadır.

Bu eğitimler temel bilgileri oluşturmada birebirdir. Kripto piyasasına girmek isteyen kişiler ücretsiz olarak en bilinen alanlarda bilgi sahibi olma fırsatı yakalamaktadır. Ücretsiz olarak verilen bu eğitimlerin takvimine internet sitesi üzerinden erişilmektedir.

5 – Binance Academy

kripto-para-egitim
Kripto Para Eğitim Seçenekleri

6 kursta toplam 29 modülle NFT sertifikası sağlanmaktadır. Bu kurs da ücretsiz olarak eğitime açılmıştır. Kurs sonucunda sorumlu tutulan sınavlar bulunmaktadır. Bu sınavda başarılı olanlar bir diğer kursta daha kapsamlı bilgiler edinecektir.

Blokchain, kripto paralar, NFT, Trading eğitimleri de bu kursların içerisinde ağırlıklı olarak yer almaktadır. Alanında uzman kişiler tarafından verilen bu eğitimlerde kripto piyasasına dair temel bilgiler öğrenilmektedir.

6 – Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri (BEDAM)

Başkent Üniversitesi tarafından verilen temel bir kripto para eğitim desteğidir. Bitcoin arkasında yatan felsefeye hakim olmak bu eğitimin asıl amaçlarındandır. Gerekli yeterlilikleri kazandırmak ve kripto paralara dair doğru bilgiye ulaştırmak bu eğitimin kullanıcıya kazandıracağı şeyler arasındadır.

kripto-para-egitim

Grafik türleri, destek dirençler, indikatörler ve formasyonlar bu eğitimin içeriklerinden sadece birkaçıdır. Online olarak sunulan bu kripto eğitim paketi yaklaşık 80 saattir. Bu eğitimden sonra yatırım stratejileri daha iyi değerlendirilebilecektir.

7 – FxCanlı

Premium teknik analiz eğitimi olarak adlandırılan geniş içerikli destek eğitimleri bulunmaktadır. Yüz yüze kripto para eğitimi sağlanan paketler de öğrencilerle buluşturulmuştur. Oldukça geniş paketlere sahip olan FxCanlı kripto piyasasında tam bir hakimiyet sağlayabilmektedir.

Öğrencilere belirli paketlerde ödev de sunularak teorik bilgilerin pratiğe dökülmesi sağlanmaktadır. Destek ve direnç, yön analizleri, fibonacci bu eğitimlerin sadece belirli konularındandır.

8 – Devinim

Sanal paralara dair yüz yüze eğitim alınabilen bir diğer eğitim sitesidir. Bu kurs toplam 6 saattir ve Ankara’da eğitim merkezinde verilmektedir. Kurs içerikleri oldukça farklı konularda derin bilgileri içermektedir.

kripto-para-egitim

Bitcoin, Ethereum, alt coinler, alım satımlar ve madencilik konuları detaylı şekilde öğretilmektedir. Bu konular verilen eğitimlerin sadece belirli bir kısmını oluşturmaktadır. Kripto sunumları konusunda bilgi edinme isteyen kişiler yüz yüze eğitimle piyasaya hakim olabilmektedir. 

9 – Aknet Akademi

Aknet Akademi ise kripto paralarda teknik ve temel eğitimlerin yanı sıra farklı eğitimleri de vermektedir. Kripto eğitim ve blockchain uygulama eğitimi olarak hem teorik hem pratik eğitimleri öğrencilerine sunmaktadır.

Kursiyerlere bu eğitimlerde grafik takip etme, grafikleri yorumlama, alım satımlar olarak yararlı eğitimler sunulmaktadır. Bu eğitim sonucunda üniversite onaylı sertifika sahibi de olunmaktadır. Yeterli donanımlar ve sertifikalar ile kripto alanında uzun süreli yatırımlara da olanak sağlamaktadır.

10 – Bilişim Eğitim Merkezi

kripto-para-egitim

Bilişim Eğitim Merkezi de kripto parayla ilgilenenlere eğitim vermektedir. Bilişim Eğitim Merkezi, kursta verilen kripto eğitimleri için belirli bir kısıtlama getirmiştir. Eğitime katılmak isteyen kişilerin belirli seviyede bilgisayar kullanabilmesi ve kripto varlıklara minimum düzeyde de olsa ilgili olması gerekmektedir.

Kripto para borsaları, yatırımcı ve trade psikolojileri, temel- teknik analizler, grafikler bu kursun konuları arasında yer almaktadır. Aynı şekilde Bilişim Eğitim Merkezinin verdiği bu eğitim sonucunda da katılımcılara katılım sertifikası verilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En İyi 10 Kripto Para Eğitim Sitesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!