USD32,56
EURO34,89
JPY0,211600
RUB0,349400
GBP40,57
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
GR. ALTIN2.432,63
BTC66.460,68

Erken Seçim Söz Konusu Değil

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün AK Parti Genel Merkezinde yaptığı toplantıya katılan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantı sonrasında 2023 seçimleri ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Seçim zamanında yapılacak

Açıklamasında 2023 seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Ömer Çelik, seçim takvimi değişmeyecek dedi. Çelik açıklamasında, “2023 için erken seçim söz konusu değil. Seçim, zamanında yapılacak, takvimde bir değişiklik yok” ifadelerini kullandı.

Seçimlere bir yıldan az kaldığını da belirten Çelik, seçime katılacak bir siyasi parti olarak bir takım hazırlıkların yapılmasının gayet normal olduğunu da belirtti.

Teşkilatlar çok önemli

Taşra teşkilatlarının önemine değinen Çelik, “Biz merkez olarak sık sık toplantılar yaparak çalışıyoruz, ancak taşra teşkilatlarının çalışmaları da çok önemli. Yapılan yenilikler, halka hizmet anlamında yapılan düzenlemeler, vb. vatandaşa iyi anlatılmalıdır. 2023 seçimleri için Cumhur İttifakı’nın ortak stratejisini oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun için ittifak içindeki partilerin çalışmaları bir araya getiriliyor” dedi.

Etrafımızda savaş istemiyoruz

Ayrıca Suriye sorununa değinen Çelik, ülke olarak etrafımızda savaş istemiyoruz. Suriye’nin toprak bütünlüğünü her zaman savunduk. Çözümler siyasi diyalogla sağlanmalı. Etrafımızdaki devletler ne kadar güvenli olursa, bizim güvenliğimize de katkı sunar. Suriye rejimi ile ilişkimizi kesen şartlar kalktığı anda siyasi diyalog peşinden gelişecektir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Erken Seçim Söz Konusu Değil

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!