USD32,53
EURO34,65
JPY0,211500
RUB0,345100
GBP40,55
EURO/USD1,06
BIST9.621,16
GR. ALTIN2.497,01
BTC63.014,30

Erdoğan, bu 100 bin öğretmeni derhal tayin edeceksin!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kütahya’da; “Erdoğan, buradan sana sesleniyorum, bu 100 bin öğretmeni derhal tayin edeceksin. Ettin ettin, etmedin bütün öğretmen kardeşlerimin oyuna talibim. Elimi uzatıyorum, tutun elini. Bu mülakat meselesini derhal kaldıracaksın. Engellilerin evde bakımına yönelik maaşlar 12 bin 500 liraya çıkarılmalıdır. Kanun teklifi verdik. Engellilerin kendi aldığı maaşlar 7 bin 500 liraya, evde bakım ücreti de 12 bin 500 liraya çıkarılmalıdır” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün yerel seçim çalışmaları kapsamında Kütahya’ya gelerek hem seçmenlere seslendi hem de esnaf ziyareti yaptı. Seçmenlerden partisinin Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Tekdemir için oy isteyen Akşener, sözlerine Gazze’de ve Doğu Türkistan’da İsrail ve Çin’in saldırıları sonucu yaşamını yitirenleri anarak başladı. Yaşanan zulümler karşısında kimsenin harekete geçmediğini ifade eden Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“SÖZ VERİYORUM BU HAKKINIZI SÖKE SÖKE ALACAĞIM”

“Ben bu seçime giderken 3 konuyu devamlı konuştum. Birincisi emekliler; emekliler aç, aç. 10 bin lira emekli maaşı alan bir insan bir evi geçindiremez. Kira verse ölür, kira vermese de aç kalır. Erdoğan, her şey senin 2 dudağının arasında. Şimdi bayram ikramiyesini emeklilere 7 bin lira yapacaksın, sonra 11 bin lira derhal seyyanen zam vereceksin. En düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine çıkaracaksın. Yandaşlarınızın vergilerini silerken para var, emekliye gelince mi yok? Suriyelilere, Afganlara para var ama emeklilere gelince mi yok? Bunu vereceksin, emekliyi mutlu edeceksiniz. Sonra hep beraber emeklinin oyuna talip olacağız. Siz bunu vermediğiniz takdirde ben Meral Akşener olarak sizlerin, emeklilerin oyuna talibim. Size söz veriyorum bu hakkınızı söke söke alacağım.

“MÜLAKAT MESELESİNİ DERHAL KALDIRIN”

Atanamayan öğretmenler var. Neymiş öğretmen fazlasıymış, kim yetiştirdi, sen yetiştirdin. Erdoğan, buradan sana sesleniyorum, bu 100 bin öğretmeni derhal tayin edeceksin. Ettin ettin, etmedin bütün öğretmen kardeşlerimin oyuna talibim. Elimi uzatıyorum, tutun elimi. Bu mülakat meselesini derhal kaldıracaksın.

“ENGELLİ MAAŞLARI 7 BİN 500, EVDE BAKIM ÜCRETİ 12 BİN 500 LİRAYA ÇIKARILMALI”

Engellilerin evde bakımına yönelik maaşlar 12 bin 500 liraya çıkarılmalıdır. Kanun teklifi verdik. Engellilerin kendi aldığı maaşlar 7 bin 500 liraya, evde bakım ücreti de 12 bin 500 liraya çıkarılmalıdır. Biz bunları konuşmalıyız. Sizi birbirinize düşürüp çırak çıkarıyorlar. O nedenle siz velinimetsiniz. En iyi hizmet edecek partiye, en iyi hizmet edecek adaya oy vermenizi sizden istirham ediyorum, ve Ahmet Başkanıma oy istiyorum.”

Akşener, konuşmasının ardından esnaf ziyareti yaptı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Erdoğan, bu 100 bin öğretmeni derhal tayin edeceksin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!