USD32,22
EURO34,82
JPY0,205400
RUB0,357500
GBP40,93
EURO/USD1,08
BIST10.792,53
GR. ALTIN2.415,61
BTC67.682,64

Erdoğan, “Ben Devrimciyim!”

recep-tayyip-erdogan-latin-amerika
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhafazakar devrimci olduğunu söyledi.

Erdoğan, “kökü mazide olan atiyi ifade ediyoruz” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen 21. Yüzyılda Siyaset ve Yeni Açılımlar Forumu’na katıldı. Forumda konuk olarak konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurt dışından gelen katılımcılara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına kendisinin muhafazakar devrimci olduğunun altını çizdi. Erdoğan “Muhafazakar devrimci derken bir paradoksu değil kökü mazide olan atiyi ifade ediyoruz” dedi.

Milletin inancını zedelemedik

İktidarda oldukları sürenin 20 yılı aştığını belirten Erdoğan, “İktidara gelişimizin 20. yıl dönümünü geride bıraktık. Bu süreçte milletimizin inancını zedeleyecek hiçbir şeyi hamdolsun ki yapmadık. İçinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun mücadelemizi her zaman hukuki zeminde yürüttük.” dedi.

Türkiye Yüzyılı yarının planıdır

Türkiye Yüzyılı olarak açıklanan programa bütün vatandaşların sahip çıkması gerektiğini belirten Erdoğan, “Türkiye Yüzyılı ekseninde yapılacak tartışmalar Türk siyasetine yeni bir perspektif kazandıracaktır. Siyaset usta bir satranç oyuncusu gibi bugünden yarını planlamaktır.” dedi.

Krizleri biz çözüyoruz

Çevremizde sürekli bir kriz olduğunu söyleyen Erdoğan, “Uluslararası diplomaside uyguladığımız yöntemlerle krizlerin çözümünde önemli rol üstleniyoruz. Tahıl koridoru ve devam ettirilmesindeki rolümüz ülkemizin üstlendiği diplomatik gücü göstermektedir. Putin, Zelenski ve BM ile dengeli münasebetlerimiz sayesinde süreci yürütme fırsatı bulduk” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Erdoğan, “Ben Devrimciyim!”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!