USD32,19
EURO34,96
JPY0,206700
RUB0,357000
GBP41,03
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.507,03
BTC69.512,32

En Çok Sevilen Çukur Oyuncuları Listesi 

cukur-oyunculari
Çukur oyuncuları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çukur oyuncuları göstermiş oldukları 4 sezonluk üstün yetenekleri ile dizi tarihine adlarını yazdırmayı başarmışlardır. Aksiyon ve dram konulu bu dizi, oyuncuların şahane yetenekleri sayesinde daha da akıllara kazınmıştır. Peki birbirinden yetenekli ve en çok sevilen çukur oyuncuları hepsi listesinde kimler vardır? 

En Gözde Çukur Oyuncuları Kimlerdir?

23 Ekim 2017 yılında yayın hayatına geçen bu dizi, gerek sosyal medya gerekse TV akışı içinde en çok izlenen aksiyon ve dram olma özelliği ile dikkat çekmektedir. Peki 7 Haziran 2021 tarihinde 131. bölümüyle final yapan ve en sevilen Çukur’da oynayan bayan oyuncular ile Çukur’da oynayan erkek oyuncular kimlerdir ? 

1 – Çukur Oyuncuları: Aras Bulut İynemli

cukur-oyunculari

Yamaç Koçovalı karakteri ile dizide rol almıştır. Gündüzleri kimyager olarak, geceleri ise müzisyen olarak çalışmaktadır. Yıllar önce ayrıldığı Çukur mahallesine dönüşü hem kendini hem de sevdiklerini mahvedecektir. Başlangıç olmak üzere Çukur son sezon sürecine kadar dizide rol almıştır. Beşiktaş Anadolu Lisesi mezunu olan Aras Bulut’un oynadığı diğer diziler;

Dizi Yıl 
Öyle Bir Geçer Zaman ki (Mete)2010 – 2013 
Muhteşem Yüzyıl (Şehzade Bayezid)2013 – 2014
Maral 2015 
İçerde (Umut Mert)2015 – 2016 

2 – Dilan Çiçek Deniz 

cukur-oyunculari

Sena Koçovalı olarak Yamaç ile olan aşkı sayesinde, en sevilen karakterlerden biri olmuştur. Çukur 1. sezon oyuncuları ve Çukur oyuncuları 2. sezon oyuncuları arasında yerini almıştır. Ayrıca 1995 yılında Sivas’ta doğmuş ve lisede tiyatro eğitimi almıştır. Bir yandan da üniversite okurken modellik yapmıştır. 2014’te ise güzellik yarışmasında 2. olmuştur. Diğer yandan oynadığı diziler şunlardır; 

 • 2015’te “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisinde Ebru rolünde 
 • “Güneşin Kızları” Elif rolünde 
 • 2016 / 2017 yılında “Bodrum Masalı” dizisinde ise Su Ergüven rolünde oynamıştır. 

3 – Ercan Kesal 

Koçovalı ailesinin ve tüm mahallenin reisi rolündedir. Çukur’u yöneten ve kollayan cömert karakteriyle, Çukur oyuncuları 3. sezon ve Çukur oyuncuları 4. sezon sürecinde konuk oyuncu sıfatıyla görev almıştır. Dizide İdris Koçovalı olarak görev yapmıştır. Ayrıca 1959 Nevşehir doğumlu bu oyuncu, yıllarca tıp doktoru olarak da çalışmıştır. Diğer yandan yer aldığı projeler şunlardır; 

 • Üç Maymun
 • Bir Zamanlar Anadolu’da
 • Hükümet Kadın (1 – 2)
 • Küf
 • Yozgat Blues
 • Sen Aydınlatırsın Geceyi 
 • Evvel Zaman (Kitabı)
 • Nasipse Adayız (Romanı)

4 – Perihan Savaş

Sultan Koçovalı rolüyle ailenin bel kemiği karakterini canlandırmıştır. Tüm güçlüklere rağmen aileyi ayakta tutmaya çalışan kadın rolündedir. Ayrıca 1956’da İstanbul’da doğmuştur. Yaklaşık olarak 120 projede yer almıştır. Birçok dalda da ödülü vardır.

5 – Çukur Oyuncuları: Öner Erkan 

cukur-oyunculari

Çukur oyuncuları içinde Selim Koçovalı karakteriyle Yamaç’ın en küçük abisi olarak rol almıştır. Ailenin eğlence sektöründen sorumlu kişi olmasına rağmen, babasına olan uzaklığı ile dikkat çekmektedir. Ayrıca bu oyuncu 1980’de İzmir’de doğmuştur. Oyunculuk Bölümü mezunudur. Diğer yandan “Bornova Bornova” filmi performansıyla ödül almıştır. 

6 – Mustafa Üstündağ 

Çukur oyuncuları içinde Kahraman Koçovalı rolündedir. Ailenin ikinci büyük oğlu olduğu için, aile işlerine o bakar. Özellikle icraat konusunda hem sevilen hem de sayılan karakterlerden biridir. Ayrıca 1997’de Mersin’de doğmuştur. Tiyatro Bölümü’nden mezun olunca “Kurtlar Vadisi” dizisindeki Muro karakteriyle üne kavuşmuştur.

7 – Erkan Kolçak Köstendil

Vartolu lakabıyla dizide en sevilen karakterlerdendir. Acımasız ve intikamcı mafya lideri olarak kendini dizide bulmuştur. Ayrıca 1993’te Bursa’da doğmuştur. Mimar Sinan “Güzel Sanatlar Fakültesi” mezunudur. Ayrıca buradan Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Muhteşem Yüzyıl’daki rolü ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 

8 – Çukur Oyuncuları: Necip Memili 

Çukur oyuncuları Cumali karakteriyle hayranlarını ekranlara kilitleyen Necip Memili, Koçovalı ailesinin cezaevindeki zapt edilemez abisi rolündedir. Çukur oyuncuları Karakuzular için hep bir rakip olarak görülmüştür. İntikam ateşiyle mahalleyi yeniden ele geçirmenin planını yapmaktadır. 

Ayrıca özel hayatında 27 Mayıs 1980’de Adana’da doğmuştur. Tiyatro Bölümü’nden mezundur. Dizi hayatına “Yaprak Dökümü” ile başlamıştır. Rol aldığı diğer projeler şunlardır; 

 • Hanımın Çiftliği 
 • Yalan Dünya
 • Bedel
 • Muhteşem Yüzyıl
 • Sürgün İnek
 • Halam Geldi
 • Yok Artık
 • Kaçma Birader 

9 – Nebil Sayın 

cukur-oyunculari

Muhittin rolüyle dizide berber karakterini canlandırmıştır. Tabiatında şiddete asla yer vermeyen oyuncu, suç dünyasına bulaşmamak için hep uzak kalmıştır. Ayrıca 1971’de İstanbul’da doğmuştur. Tiyatro Bölümü mezunudur. “Savunma” ve “İçerde” ile kendini göstermiştir.

10 – Aytaç Uşun 

cukur-oyunculari

Muhittin’in  oğlu Meke rolündedir. Çukur mahallesinin deli fişek rolüyle ve aynı zamanda Koçovalı ailesine sadakatiyle en sevilen Çukur oyuncuları içindedir. Diğer yandan ekmeğinin peşinde ve gözü de toktur. İlk deneyimini “Doksanlar” dizisinde çıkarmıştır. 

11- Burak Sergen 

cukur-oyunculari

Baykal karakteriyle dizinin arabuluculuk eden karakterlerindendir. Aynı zamanda da oldukça gizemlidir. Hem rengini göstermez hem de kimseleri yanına yaklaştırmaz. Dolayısıyla kontrolü kendi elinde tutması onun için çok önemlidir. Ayrıca 1961 yılında Ankara’da doğmuştur. Devlet Konservatuvarı mezunudur. Hem yönetmen hem oyuncu olarak birçok projeye imza atmıştır. 

12 – Çukur Oyuncuları: Erkan Avcı 

Çeto karakteriyle Karakuzular çetesindeki iki liderden büyük olandır. Yetim ve geçmişi yoktur. Aynı zamanda şık giyimiyle de dikkat çeker. Çukur’un yeni sahibi olarak kimseye göz açtırmaz.

1982’de Diyarbakır’da doğmuştur. Asıl çıkışını “Karadayı” dizisinde göstermiştir. Birçok başarı ve ödül dolu hayatında Çeto performansıyla da gözde isimler arasında yerini almıştır. 

13 – Kubilay Aka 

Celasun karakteriyle dizide hem yakışıklı hem de öfkeli genci canlandırır. Dolayısıyla bu huyları onu yanlış yollara itmektedir. Ayrıca 1995 İstanbul doğumludur. “Vatanım Sensin” dizisinde de öne çıkmayı başarmıştır. 

14 – Çetin Sarıkartal

cukur-oyunculari

Paşa rolüyle İdris Koçovalı’nın en güvendiği adamlardan biridir. Yamaç ve İdris’in iş ortağıdır. Aynı zamanda yüksek iş zekası sayesinde, Koçovalı ailesinin silah işlerine bakar. Ayrıca kavgada da hep önde yer alır. Diğer yandan 1959 doğumlu Çetin Sarıkartal, Ankara’da dünyaya gelmiştir. 

15 – Ahmet Tansu Taşanlar 

Avukat Nazım rolüyle Selim ve Vartolu arasındaki anlaşma sağlayıcı kişidir. Ancak Selim için tehlikedir. Aynı zamanda güçlü deliller toplayan sağlam avukatlardan biridir. Bunun yanında 1984’te Ankara’da doğmuştur. Tiyatro Bölümü mezunudur. “Küçük Kadınlar” dizisinde tanınan Ahmet Tansu, birçok projede de başarılı olmuştur.

16 – Çukur Oyuncuları: Kadir Çermik 

cukur-oyunculari

Emmi karakteriyle dizide en güvenilir karakterlerden biridir. Çukur mahallesine İdris’ten sonra gelen kişidir. Zeki ve ağırbaşlı oluşunun yanında, aynı zamanda şiddete de meyillidir. Diğer yandan stratejik davranmayı sever. 1977’de Van’da doğmuştur. Birden fazla sinema filmi ve dizide rol alan oyuncu, seslendirmeleri ile de meşhurdur.

17 – İrem Altuğ 

cukur-oyunculari

Ayşe karakterinde Karaca’nın annesi ve Selim’in eşidir. Ailenin kurnaz ve hırslı gelinidir. Ayrıca gözü Sultan’ın tahtındadır. Evdeki kadınlar ondan hoşlanmasa da tehlikesinden dolayı ona bulaşmazlar. 1980’de İstanbul’da doğmuştur. Ihlamurlar Altında, Eve Giden Yol, Yola Çıkmak başta olmak üzere pek çok sinema filmi ve dizide oynamıştır.

18 – Uğur Yıldıran

Çukur oyuncuları Kemal karakteriyle Koçovalı ailesi için canını feda eden kişilerden biridir. Rakiplerini kuvveti ile korkutur. Uğur Yıldıran 1981’de İstanbul’da doğmuştur. Spor Akademisi mezunudur. İlk oyunculuğunu “Filinta” dizisiyle çıkarmıştır. 

19 – İlayda Şahin 

Çukur oyuncuları Akşın karakteriyle diziye can vermiştir. Kahraman ve Nedret’in kızıdır. Güzelliği ve melek ruhuyla Celasun’a aşık olur. Aynı zamanda babasının ani ölümünü kaldıramaz ve üzerinden atamaz. İlayda Şahin 1996’da İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Bir Çocuk Sevdim, Bana Sevmeyi Anlat, Gönül Hırsızı, Serçe Sarayı gibi projelerde küçük yaşlardan itibaren rol almıştır.

20 – Ece Yaşar 

Çukur oyuncuları Karaca karakteri ile rol almıştır. Selim ile Ayşe’nin kızı olup, ortalığı karıştıran tiplerden biridir. Aynı zamanda babası ilgilenmediği için bunun hırsını, insanların zayıf yönlerini bularak çıkarır. Diğer yandan Celasun’a aşık olup, onu elde etmenin peşindedir. 1994 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk oyunculuğunu “Kara Sevda” dizisinde tamamlamıştır.

21 – Mustafa Kırantepe 

cukur-oyunculari

Medet karakteriyle diziye girmiştir. Vartolunun en has adamı görevinde ona hizmet için çalışır. Oldukça sessiz gibi durmasının nedeni, Vartolu’nun onu anlayacağını bilmesinden kaynaklanır. 1979’da İzmir’de doğmuştur. Yer aldığı diğer projeler şunlardır; 

 • Muhteşem Yüzyıl
 • Leyla ile Mecnun
 • Beş Kardeş
 • Ulan İstanbul

22 – Zeynep Kumral 

cukur-oyunculari

Nedret karakteriyle diziye girmiştir. Akşın, Acar’ın annesi ve Kahraman’ın eşidir. Aynı zamanda iyi niyetli ve Sultan’ın boyunduruğu altında yaşamaktadır. Zeynep Kumral 1975’te İstanbul’da doğmuştur. İlk oyunculuk deneyimini “Ayrılsak da Beraberiz” dizisinde göstermiştir.

23 – Çukur Oyuncuları: Boncuk Yılmaz 

Çukur oyuncuları kadın kategorisinde yer alıp, yıllar önce yaşamış olduğu kaybın acısını Koçovalı ailesi ile sarmıştır. Saadet, Koçovalı ailesinin yardımcılığını yapmaktadır. Aynı zamanda evin sır küpü ve Vartolu’nun aşkıdır. 

1981’de İstanbul’da doğmuştur. Oyunculuğa 2004 yılında başlamıştır. Ayrıca Mazi Kalbimde Yaradır, bir Yastıkta, Kızlar Yurdu, Sıla gibi projeler de yer almıştır. 

24 – Şenay Güler

cukur-oyunculari

Meliha karakteriyle dizide yer almıştır. İdris Koçovalı aşkıdır. Birbirlerine aşık bu çiftin sonu çok kötü bitmektedir. Mahalledeki baskıdan dolayı İdris Meliha’yı öldürür. Yıllar sonra Meliha çıka gelir. 

25 – Çukur Oyuncuları: Berkay Ateş

cukur-oyunculari

Mahsun karakteriyle dizide rol almıştır. Karakuzular çetesindeki küçük olan liderdir. Sokakta büyümüş yetimlerden olup, iyi silah kullanır. Çok küçük yaşta Çeto ile başlayan kader ortaklığı bozulmaz ve kardeşliğe dönüşür. Ayrıca Berkay Ateş 1987’de İstanbul’da doğmuştur. “Sessiz Fırtına” ile oyunculuğa adım atıp birçok projede bulunmuştur.

26 – Ahmet Melih Yılmaz 

Çukur oyuncuları Timsah karakteriyle oyuna girmiştir. 1 Ocak 1989’da Ankara’da doğmuştur. Tiyatro Bölümü’nden mezundur. İlk 2010’da kısa film “Felaket” adlı yapımda rol almıştır. Ayrıca bu zamana kadar 20 – 30 projede yer almıştır.

27 – Çukur Oyuncuları: Elif Doğan 

cukur-oyunculari

Hale adıyla dizide yer almıştır. İdris’in unutamadığı aşkı Meliha’ya benzerliği ile dikkat çekmiştir. Ancak günler sonra Aliço ile aralarında samimi ilişkiler yaşamaya başlamıştır. 1995’te İstanbul’da doğmuştur. Ayrıca hem dansla ilgilenip hem de oyunculuk yapan Elif Doğan ilk oyunculuğunu “Aşk Laftan Anlamaz” dizisiyle göstermiştir.

28 – Doğan Can Sarıkaya

cukur-oyunculari

Acar olarak dizide yer almıştır. Kahraman ve Nedret’in çocuğudur. Aynı zamanda ailenin en zekalısı ve babasının kaybı ile endişeli ve öfkeli bir çocuğa dönüşmüştür. Yaşı küçük olsa dahi hep doğruları söyler. Ayrıca 2004 İstanbul doğumludur. İlk oyunculuk deneyimini 2014 yapımlı “Küçük Ağa” dizisinde çıkarmıştır. 

29 – Rıza Kocaoğlu

Aliço karakteriyle Çukur oyuncuları içinde en sevilen listede yer alır. Sokağın gözü kulağı rolünde çöp toplayarak geçinmektedir. Askerde yaşadığı travma sonrasında insanlardan uzak kalmak için, bu yolu seçmiştir. Ayrıca muazzam bir sayısal aklı da vardır. Bugüne kadar 50’ye yakın projede yer almıştır.

30 – Diğer Çukur Oyuncuları

cukur-oyunculari

Bu dizi hem uzun soluklu hem de fazla sayılı oyuncu karakteriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Peki dizideki diğer kişiler ve rolleri nelerdir? 

Çukur Oyuncuları Dizideki İsimleri 
Cem Uslu Metin 
Burak Dakak Çukur oyuncuları Akın Koçovalı 
Hare SürelDamla Koçovalı 
Tansu Biçer Yücel 
Beste Kanar Çukur oyuncuları Deren 
Damla Sönmez Çukur oyuncuları Efsun 
Nejat İşler Çağatay 

Sıkça Sorulan Sorular

Çukur dizisi, geçmişin mahalle kültürünü aksiyon ve dram eşliğinde gözler önüne sermesi ile tam 4 sezondur izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarmıştır. İzleyiciler olarak en çok merak ettiğiniz sorular bu diziye özel olarak aşağıda yer almaktadır. 

1 – Çukur Dizisi Kaç Bölümdür?

4 sezon ile 131. bölümde, 7 Haziran 2021 yılında ekranlara sezon finaliyle veda etmiştir. 

2 – Çukurun Sonu Nasıl Bitti? 

Asıl sürpriz İdris Koçovalı’dan gelmiştir. Yamaç ailesinde bulunan kadınların yaşamını kurtarmak için öldürdüğü babası İdris ile yıllar sonra bir araya geldi. İkilinin sarıldığı sahne izleyicileri duygulandırdı. Ayrıca Sena ve Yamaç yeniden kavuştu.

3 – Yamaç Finalde Ölüyor mu?

Çukurdan mutlu sonu beklerken, huzurlu ve buruk sonla veda etmesi izleyicileri hem üzdü hem de duygulandırdı. Yani yıllar sonrası Yamaç’ın hasta yatağında ölüm sahnesi ile vedası, oldukça duygusal anlara şahitlik etmiştir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En Çok Sevilen Çukur Oyuncuları Listesi 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!