USD32,27
EURO35,04
JPY0,207800
RUB0,362900
GBP41,54
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.425,01
BTC69.582,74

CHP: “Siz Bizi Aralık’ta Görün”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak: “Türkiye kasım sonu, aralık başını beklesin” dedi.

Kılıçdaroğlu kamuoyuyla paylaşacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu(MYK) toplantısının ardından açıklamalar yaptı. MYK toplantısı CHP Genel Merkezi’nde yapıldı.

Son günlerde gündemden düşmeyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ABD ve İngiltere ziyaretleri hakkında da konuşan Öztrak, “Genel Başkanımız, uzun süredir üzerinde yoğunlaştığı çalışmayı kamuoyuyla paylaşacak” dedi.

Kılıçdaroğlu çok önemli dış temaslar gerçekleştiriyor

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çok önemli dış temaslar gerçekleştirdiğini belirten Öztrak, “Genel Başkanımız önce Amerika Birleşik Devletleri’nde sonra da İngiltere’de hem bilimsel toplantılara katıldı hem de finansman konularında çok önemli temaslarda bulundu” dedi.

Yatırımcılarla görüşüldü

ABD’deki görüşmelerin daha çok bilimsel çalışmalara yönelik olduğunu söyleyen Öztrak, Türk bilim insanlarıyla görüşüldüğümü ve araştırma-geliştirme merkezlerine ziyaretler yapıldığını belirtti.

İngiltere’de ise girişimcilik, yatırım ve finansman odaklı görüşmeler yapıldığının altını çizen Öztrak, “Dünya genelinde 5 trilyon dolarlık yatırımı yöneten, önemli yatırım bankalarıyla dünyanın çeşitli ülkelerinde, 100 milyar sterlinlik yeni teknoloji ve risk sermayesi yatırımı olan 14 fon yöneticisiyle, 342 milyar dolarlık fon büyüklüğüyle dünyanın en büyük teknolojik yatırımlarını yapan önemli bir yatırım grubuyla da görüşmeler yapıldı” dedi.

4’üncü sanayi devrimini kaçırmayacağız

Bu görüşmelerin stratejik amacının daha önceki sanayi devrimlerinde geri kalan Türkiye’nin 4’üncü sanayi devrimini kaçırmaması olduğunu söyleyen Öztrak, “gençlere temiz bir gelecek bırakmaya kararlı olduklarını, hayalimizdeki Türkiye, dünyadaki yenilikçi kaynakları hızla kendine çeken, refah seviyesini hızla artıran, gelirin adil paylaşıldığı, sosyal adaletin sağlandığı bir Türkiye’dir.” dedi.

Türkiye’nin kasım sonunu, aralık başını beklemesini isteyen Öztrak, “Genel Başkanımız, uzun süredir üzerinde yoğunlaştığı çalışmayı kamuoyuyla paylaşacak. Türkiye yepyeni bir ufka yelken açacak” diye konuştu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
CHP: “Siz Bizi Aralık’ta Görün”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!