USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC64.056,43

7/24 Canlı Kripto Para Takibi Yapmadan Nasıl Alım Yapılır? 

canli-kripto-para
Canlı kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Canlı kripto para piyasasında alış ve satış emirleri üzerinden her dakika takipte kalmadan alım satım yapabilirsiniz. Ayrıca kripto para borsası üzerinden ister alış ister satış emri olsun öncelik hedefinizi belirlemektir. Peki yedi yirmidört takip yapmadan anında veya fiyat üstünden işlem yapabileceğiniz alış ve satış emirleri nelerdir ve nasıl yapılır? 

Kripto Para Borsası Nedir? 

canli-kripto-para

Geleneksel para birimi ya da dijital para birimi ile ticaret yapmanıza imkan tanıyan platformdur. Gelişen teknolojiye bağlı olarak hem ödeme hem de yatırım aracı olarak kullanılan geniş dijital para sahasıdır. Yani gerçek paralar ile kripto para satın alacağınız sitelere “Kripto Para Borsası” denir.

Arz – talep, kripto para haberleri, Merkez Bankası kararları, sosyal medya vb. etkenlere bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir. Her yatırım aracında olduğu gibi bunda da riskler mevcuttur. Dolayısıyla kripto para borsası takip etmeden önce iyi bir araştırma içinde olmalısınız.

Canlı Kripto Para Takibi Olmadan Alış ve Satış Emirleri Üstünden İşlem Yapma 

canli-kripto-para

Alış ve satış emirleri ile ilk yatırım sonrasında vereceğiniz direktif ile en düşük ve en yüksek fiyat üstünden ya da anlık olarak para alım satımı yapmanıza imkan tanır. Bu noktada işlem türü, süresi, büyüklüğü ve fiyatı önemlidir. Yani bu tamamen sizin en hızlı şekilde işlem yapmanıza ya da en yüksek değerden işlem yapmanıza bağlıdır. Peki alış ve satış emirleri nelerdir? Nasıl uygulanır? 

1 – Limit Emir ile Alış ve Satış İşlemi 

canli-kripto-para
Canlı kripto para

Limit emirleri hızlılıktan ziyade en iyi fiyat hedefine ulaşmayı sağlayan emir türüdür. Yani işlem yapacağınız fiyat ile fiyata uygun belirlediğiniz emir türüdür. Ancak verdiğiniz emir türü güncel piyasa fiyatının altında kalırsa işlem yapamazsınız. Dolayısıyla bu emir türünde işleminizin gerçekleşme garantisi yoktur. Bu emir türünde doldurmanız gereken alanlar şöyledir; 

Yani limit alış emri verirken hisse senedi miktarının ulaşmasını beklediğiniz en düşük fiyatından emir verin. Çünkü şirketin hisselerini bu şekilde en düşükten alabilirsiniz. Ancak satış yaparken de tam tersi şekilde işlem yapın ki yatırım yaptığınız şirketin hisselerini en yüksekten satarak, en iyi hedefe ulaşmış olasınız. Peki limit emir ile kripto para nasıl alınır? 

  • Gelişmiş Al – Sat ekranı üstünden alım satım fiyatını girin. 
  • Ardından toplam tutar kısmına harcamak istediğiniz miktarı girin. Bu işlem otomatik olarak hesaplanır. 
  • Satış yaparken ise toplam tutar kısmına ise kendi hesabınıza geçmesini istediğiniz miktarı girin. 

2.  Canlı Kripto Para: Piyasa Emri 

canli-kripto-para

Piyasa emri, alıp satmak istediğiniz kripto parayı o andaki en iyi fiyatından alıp satmasına yarar. Yani işlem yaparken kesinlikle alış ve satış miktarı belirlemeniz gerekmez. Dolayısıyla o an emir defterinde var olan en iyi emir ile eşleştirmeniz yeterli olacaktır. Eğer en iyi emir fiyatından daha yüksek bir miktar verdiyseniz, emrinizin tamamı karşılaşana dek eşleşme devam eder. 

Bu emir türünde zaman kaybetmeden ve sürekli olarak canlı kripto para takibi küçük fiyat oynamaları ile hızlıca işlem yapabilirsiniz. Peki doldurmanız gereken alanlar nelerdir? 

  • Miktar kısmına işlem yapmak istediğiniz kripto para miktarını girin.
  • Toplam yani yaklaşık kısmına ise belirlediğiniz miktar ve güncel fiyata yaklaşık olarak hesaplanan tutarı girin. 

3 – Stop Emir ile Kripto Para Alış Satışı 

canli-kripto-para

Bu emir türü genellikle daha az zarar etmek ve eldeki kârı korumak amacıyla kullanılır. Yani şartlı emirler vereceğiniz emir türüdür. İki şekilde yapabilirsiniz. Yani stop limit emir ya da stop piyasa emri olarak verebilirsiniz. Peki nasıl verilir? 

Ayrıca stop üç emir tipinde de miktar ya da toplam alan kısımlarından birini doldurmanız yeterli olacaktır. Doldurmadığınız alan ise otomatik olarak hesaplanır ve ekranda görünür. 

Sıkça Sorulan Sorular

Canlı kripto para piyasasını her an takip edemeyebilirsiniz. Bunun için kendinize en uygun şekilde fiyata, hıza göre emirler verebilirsiniz. Ayrıca kripto para piyasası ile ilgili merak ettiğiniz sorulara da aşağıdan göz atabilirsiniz.

1 – Kripto Para Yatırım Tavsiyesi Vermek Suç mu? 

Kesinlikle suçtur. Çünkü SPK 6362 sayılı kanuna göre bu durum “Piyasa Dolandırıcılığı” suçudur. Kripto para yatırım araçları risk içerdiği için kesinlik ve garanticilik vadetmez. 

2 – En Hızlı Yükselen Kripto Para Hangisidir? 

Kripto para performansını etkileyen birçok unsur vardır. Bunlar piyasa değeri, işlem hacmi, son yirmi dört saatteki fiyat değişiklikleri, Merkez Bankası kararları, kripto para haberleri, arz – talep dengesi vb.dir. Bu nedenle en hızlı yükselen kripto para için bu faktörler sürekli olarak değişiklik göstermektedir. 

3 – Güvenilir Kripto Para Siteleri Hangileridir?

Son yıllarda bu konuda birçok site ortaya çıkmıştır. Özellikle yeni başlayanlar için iyi bir borsa seçmek yerinde olacaktır. Bu noktada en kullanışlı ve güvenilir olarak tercih edilen siteler içinde Binance, Coinbase, Gemini, Kraken, BTCTurk, Gate İ.O, Kucoin gibi borsa sitelerine göz atabilirsiniz. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
7/24 Canlı Kripto Para Takibi Yapmadan Nasıl Alım Yapılır? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!