USD32,36
EURO34,84
JPY0,206600
RUB0,362600
GBP41,32
EURO/USD1,08
BIST10.110,44
GR. ALTIN2.409,08
BTC67.932,49

Bor Şeker Hisse Ne Zaman İşlem Görecek?

bor-seker-hisse
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bor şeker hisse ne zaman işlem görecek? Son zamanlarda yatırımcıların sıklıkla sorduğu sorular arasında bu soru yer alıyor. Kripto para yatırımına ilgi duyanlar, özellikle bu işletmeye ait olan hisseler üzerinde yoğunlaşıyor. Bu hisse halka arz edildiği tarihlerde yoğun ilgi gösteren yatırımcılar, bu hisse üzerinden kazanıyor. Bu nedenle de hissenin halka arz edileceği ve işlem göreceği tarihleri merakla bekliyor.

Bor Şeker A.Ş. tarafından belirli aralıklarla halka arz edilen bor şeker hisse, yatırımcıların en çok satın aldığı hisseler arasında yer alıyor. Özellikle basit yatırım konusunda akla gelen seçeneklerden olan halka arz, birçok kişiyi kripto para yatırımcılığına da teşvik ediyor.  Başlangıç için iyi bir kazanç yöntemi olan halka arz ile birçok kişi çeşitli hisselere yöneliyor. Bunlardan biri de bor şeker hisse. Peki bor şeker hisse ne zaman işlem görecek?

Bor Şeker Nedir?

Bor Şeker A.Ş., Türkiye’nin önde gelen şeker fabrikaları arasında yer almaktadır. Şeker imalatında ulusal kalite standartlarını karşılayan bir şirket olan Bor Şeker A.Ş., köklü bir firmadır. 5 il, 10 ilçe ve 53 köyde hammadde üreticisi çiftçisi bulunmaktadır.

Bunlar aracılığıyla pancarı üretimi aşamasında gerekli teknik ve fiziki desteklemeleri ile şeker pancarı üretiminde yüksek digestionlu(Polarlı), verimli ve usare saflığı yüksek pancar üretimini, tedariğini hedeflemektedir. Bor Şeker A.Ş. köklü ve istikrarlı bir firma olmasıyla yatırımcısına güven vermektedir. BORSK adı ile halka arz edilmektedir.

  • Sektör: İşlenebilen endüstriler
  • Endüstri: Tarım ürünleri / Değirmencilik
  • CEO: Ali Eren Dişli
  • Site: borseker.com
  • Genel merkez: Kadıköy
  • Çalışanlar: 398
  • Kuruluş: 1983

Bor Şeker Hisse Nedir?

Bor şeker hisse, Bor Şeker Anonim Şirketi’ne ait bir hissedir. BORSK ismi ile işlem gören bu hisse ile Bor Şeker A.Ş. belirli aralıklarla halka arz edilmektedir. Yatırımcılar halka arz zamanlarını takip ederek BORSK hissesi üzerinden işlem yapmaktadır. Kullanıcılar BORSK hisselerini belirli bir fiyat üzerinden satın almaktadır. Hissenin yükselişine göre farklı zamanlarda hisseyi satmaktadırlar. Bazı kullanıcılar ise hisseleri, daha da değerleneceği düşüncesiyle elinde tutmaktadır.

bor-seker-hisse

İşte BORSK hakkında genel bilgiler:

İhraççıBor Şeker Anonim Şirketi
Halka Arz Eden Pay SahibiBor Şeker Anonim Şirketi Ve Ortaklar
Halka Arz Tarihleri07 – 08 – 09 Şubat 2024
Halka Arz Fiyatı26,54
Halka Arz İskonto Oranı20,00%
Halka Arz YöntemiSabit Fiyatla Talep Toplama
Halka Arz ŞekliSermaye Artırımı ve Ortak Satışı
Aracılık TürüEn İyi Gayret Aracılığ
Borsa KoduBORSK
İşlem Göreceği PazarYıldız Pazar
Halka Arza Aracılık Eden KuruluşGedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Bor Şeker Hisse Yorum ve Son Durum Nedir?

Kripto paraya ilgi duyan kullanıcılar yatırımlarında kripto para birimlerine özellikle yer vermektedir. Kripto para yatırımcıları için en yaygın yatırım tiplerinden biri de halka arzdır. Ayrıca başlangıç için iyi bir yatırım şeklidir. Çünkü halka arz küçük fiyatlar üzerinden yapılır. Bu nedenle de kayıp olması durumunda bile yatırımcıyı ciddi zarara uğratmaz.

bor-seker-hisse

Bir şirketin hisse senetlerini ilk kez genel halka sunarak sermaye piyasalarında işlem görmesi olarak adlandırılan halka arz, sürekli olarak yapılmaktadır. Halka arz edilen birimlerden biri de BORSK hissesidir. 7,8 ve 9 Şubat tarihlerinde 26,54 TL’den halka arz edilen bu hisse, 22 Mayıs 18.10 itibariyle 30,96 TL değerine sahiptir. Son 3 ay incelendiğinde genel olarak inişli bir grafiğe sahiptir.

Bor Şeker Hisse Forum ve Tartışma Ortamlarında Neler Konuşuluyor?

Kripto para meraklılarının doldurduğu hisse forumları, sürekli yeni yorum ve görüşlerle dolmaktadır. Bu forumlarda yatırımcılar hisselerin gidişatına ilişkin çeşitli yorumlar yapmakta ve birbirlerine görüş bildirmektedirler. Bor şeker hisse de son derece hareketli bir foruma sahiptir. Bu forumda yatırımcılar BORSK’un gidişatına ilişkin tahminler yürütmektedir.

bor-seker-hisse

BORSK forumundaki yorumlara bakıldığında bu hisseyi yeniden yükselişe sokma yönündeki çaba görülmektedir. Bir süredir düşüşte olan bu hisseyi elinde bulunduran kripto para yatırımcıları, hissenin yükselmesini istemektedir. Forumlardaysa özellikle bu hissenin yükselmesi için birlikte çaba gösterilmesi gerektiğine değinilmektedir.

Bor Şeker Hisse Ne Zaman İşlem Görecek?

Bor Şeker A.Ş. 7 – Şubat tarihleri arasında halka arz sürecini tamamladı. Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada bu hissenin 70.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzının bitmesinden sonra şirketin sermayesini temsil eden 240.000.000 TL nominal değerli payların Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alındığı bildirildi.

Halka arz edilen şirket payları 15.02.2024 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 26,54 TL fiyattan işlem görmeye başladı. “BORSK.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem gören hisse için ilgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlendi.

Şirketin halka arz büyüklüğü 1.857.800.000 TL olurken Bor Şeker halka arzında toplam 2.598.930 yatırımcıya pay dağıtımı gerçekleşti. 2.598.451 yurt içi bireysel yatırımcıya kişi başına yaklaşık 16 Lot (424 TL) pay dağıtıldı.

Sık Sorulan Sorular

Kripto para yatırımcılarının sık kullandığı ve halka arz ettiği hisselerden olan bor şeker hisse hakkında merak edilenler bunlarla sınırlı değil. Bu hisse hakkında merak edilen diğer belli başlı konulara aşağıda yer verilmiştir.

Bor Şeker Ne Zaman Halka Arz?

Bor şeker hisse, 7,8 ve 9 Şubat tarihlerinde halka arz olmuştu. Halka arz fiyatı 26,54 TL olan bor şeker hisse BORSK kodu ile yatırımcıların karşısına çıkmaktadır. Talep toplama tipi (dağıtım yöntemi) ise borsa dışında satış (sabit fiyat ile talep toplama ve satış yöntemi) olmaktadır.

Borsk Kime Ait?

Borsk, Bor Şeker A.Ş.’nin kripto para birimidir. Borsk, % 35,42 oranında ARZ GAYRİMENKUL VE GİRİŞİM SERMAYESİ PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. İKİNCİ GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM FONU,  %29,17 oranında DİĞER, %4,58 oranında EMİR HAKTAN DİŞLİ, %10,83 oranında EREN ALİ DİŞLİ, %9,17 oranında HANDAN DİŞLİ, %10,83 oranında SADIK ENES DİŞLİ iştiraklerine aittir.

Bor Şeker Hisse Ne İş Yapar?

Bu şirketin başlıca faaliyet alanı, adından da anlaşılacağı üzere, şeker üretimi ve imalidir. Bunun dışında yan ürün olarak melas ve küspe piyasasında da faaliyet göstermektedir. Bu şirket, kendine ait kripto para birimi ile belirli aralıklarla halka arz edilmektedir.

Bor Şeker Ne Zaman Yükselir?

Bor şeker halka arz edildiği zamanlarda yükselecektir. Bu hisse, halka arz edildiği zamanlarda yatırımcılar tarafından yoğun talep göreceği için yükselecektir. Yükseldiğinde ise kimi yatırımcılar satarken kimileri bu hisseleri elinde bekletecektir. Bu hisse 7,8 ve 9 Şubat tarihlerinde talep toplama yöntemiyle halka arz edilmişti.

İlginizi Çekebilir: Fenerbahçe Token Almak için İzlemeniz Gereken 5 Adım

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bor Şeker Hisse Ne Zaman İşlem Görecek?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!