USD31,20
EURO33,85
JPY0,207400
RUB0,342300
GBP39,50
EURO/USD1,08
BIST9.062,36
GR. ALTIN2.040,83
BTC60.196,42

Blue Diamond Tek Taş Yüzük Satarken Değer Kaybeder Mi?

blue-diamond
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blue Diamond, şık ve modern tasarımları değerli taşlarla buluşturan ve onları her zevke uygun üreten bir markadır. Farklı tasarımlara sahip yüzük, bilezik, kolye ve küpe modellerini inceleyerek tarzınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Tek taş yüzükler hakkında merak edilen pek çok konu mevcut. Özellikle kendisine beğendiği modeli alan biri sıklıkta tek taş yüzük satarken değer kaybeder mi? Sorusunu sorar. Blue Diamond, zamanla değer kazanan kaliteli pırlantalara sahiptir. Bu nedenle satarken daha da çok değer kazanmaktadır. Ayrıca kaliteli olan tek taş yüzükler kararma yapmaz ve bu sayede de değer kaybı yaşanmamaktadır.

Blue Diamond Tektaş Yüzük Değer Kaybetmemesi İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Blue Diamond tektaş yüzükler alındıktan sonra dikkatlice bakılmalıdır. Çünkü özenle kullanılmayan her ürün gibi Blue Diamond tektaş yüzük ve diğer pırlantalı kolye, küpe ve bilezikler de kararıp muhtemelen solacaktır. Bu da değerinin kaybetmesini sağlar. Bunun için bakım rutinleri uygulamak veya mağazalardan bakım talebinde bulunmakta fayda var.

Tek taş yüzüklerinizi kendi imkanlarınızla da temizleyebilirsiniz. Bulaşık deterjanı veya diş macunu katkılı ılık bir suya pamuk batırıp, tektaşınızda bulunan lekeli yerlere sürtünme uygulayarak bastırabilirsiniz. Kirli bölgelerin azaldığını bu sayede görebilirsiniz. Bu marka yüzüğünüzü temizledikten sonra kuruması için kaybolmayacak bir yere bırakmanız yeterli olmaktadır.

blue-diamond
blue-diamond

Kendi imkanlarınızla tek taş pırlanta yüzüklerinizi temizlemek için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki tabloda hangi malzemeleri kullanabileceğiniz listelenmiştir:

  • Amonyaklı su
  • Florlu diş macunu
  • Sıvı bulaşık deterjanı
  • Kül

Bu yöntemler ile Blue Diamond tektaş yüzüğünüzü parlatabilirsiniz.

Blue Diamond Kolye Satışında Değer Kaybı Yüzük ile Aynı mı?

Blue Diamond kolye de tıpkı yüzük gibi pırlanta olduğu için değer kaybedecektir. Bunun için aynı çeşit yöntemlerle kolyelerin de bakımları yapılmalı ve dikkat edilmelidir. Ayrıca bu marka kolye modellerinde kullanılan pırlantalar daha az olduğu için değer kaybı tektaş modellere göre daha az olmaktadır.

blue-diamond

Bu markanın yüzük ve tektaşların değeri önemlidir. Tek taş yüzük satarken değer kaybeder mi? konusunda merakınız varsa bunu için bakımı aksatmamak gerekir. Özellikle rutin ve doğru bakım ile pırlanta yüzüğünüzün değer kaybetmemesini sağlayabilirsiniz. Yüzeyinin çizilmemesi ile parlaklığı da kaybolmaz. Bazı önemli noktalara dikkat ederek kendiniz doğru bakım adımlarını uygulayabilirsiniz.

Blue Diamond Yüzüğünüzü ve Kolyenizi Her Yerde Çıkarmayın

Umumi tuvaletlerde ellerin yıkanması şarttır, ancak köpürtülürken söz edilen markaya aittektaş yüzük ve kolyenizi çıkarma dürtüsüne karşı koyun. Takılarınızı lavabonun kenarında bırakmanız veya daha da kötüsü gidere düşürmeniz çok büyük bir risktir. Ayrıca düştükten sonra hijyenik açıdan kullanılmadan önce yıkanması gerekir.

Takılarınızı Daima Temiz Tutun

Yüzüğünüzün ve diğer bu markanın takılarını kirlenmesini veya kararmasını beklemeden belirli aralıklarla temizlemeniz veya bakıma vermeniz değerini arttırır. Üstelik daha parlak ve iyi görünmesini de sağlar. Temiz tutmak için periyodik bakım günleri belirleyebilirsiniz.

Sert Kimyasallardan Uzak Durun

Tek taş yüzük takarken mümkün olduğunca sert kimyasallardan kaçınılmalıdır. Sert kimyasallar, elması tutan metali aşındırabilir. Elmaslar en sert mineral olmasına rağmen, zamanla elmaslar sert kimyasallarla temas ettiğinde zarar görmektedir. Bu nedenle pırlantanızı bu etkenlere karşı korumanız gerekir.

Gereksiz Aşınma ve Yıpranmadan Kaçının

Elmas, dünyanın en sert doğal taşlar sıralaması arasındadır. Ancak bu, kesilmiş ve parlatılmış bir elmasın parçalanamayacağı anlamına gelmemektedir. Bazen kesilmiş bir elmasın tablası aşınmaya ve yıpranmaya karşı hassas olabilir. Diğer sert malzemelere çarpmadığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

Tek Taş Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir tek taş Blue Diamond yüzük kesimi, değerini büyük ölçüde etkileyecektir. Kesimi dört faktörden en önemlisi olarak kabul edebilirsiniz. Size elmasın yansıtma kalitesi ve parlaklığı hakkında bilgi verir. Yuvarlak, oval, zümrüt, markiz, yastık, trilyon ve prenses gibi bir taşın kesilebileceği birçok yol vardır.

blue-diamond

Kesim ne kadar iyi olursa, elmas o kadar parlak görünür. Bu nedenle, tektaşınızın iyi bir kesime sahip olduğundan ve parlak bir şekilde parladığından emin olmanız gerekmektedir. Aşağıdaki tabloda taş kesim stilleri mevcuttur;

Prenses KesimRadyant Kesim
Markiz KesimDamla Kesim
Yastık KesimOval Kesim
Zümrüt KesimBaget Kesim

Bu tür Blue Diamond pırlanta yüzük kesimlerinden en çok hoşunuza giden modeli seçebilirsiniz. Rutin bakım ve kaliteli kullanım ile tek taş yüzük satarken değer kaybeder mi? korkusu yaşamanıza da gerek kalmaz. Çünkü iyi bakılan bir pırlanta yüzük daha da çok değer kazanır.

Blue Diamond Baget Satışında Ne Kadar Kâr Elde Edilir?

Blue Diamond baget kesim yüzüklerin satışından oldukça fazla kar edebilirisiniz. Özellikle artan pırlanta değerini koruduğu için pek çok kişi yatırım amaçlı da bu markanın baget yüzük modellerini almayı tercih eder. Değerinin yarısı kadar kar edebilir ve değerini korumasını sağlayabilirsiniz.

Blue Diamond baget kesim modellerinden kar edebilmek için pırlantanın değerini kaybettirecek fiziksel ve kimyasal etkilerin maruziyetini azaltmak gerekir. Bu tarz maruziyetlerde pırlantanın yapısı ve özelliği bozulacağı için değeri de düşecektir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Blue Diamond Tek Taş Yüzük Satarken Değer Kaybeder Mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!