USD31,03
EURO33,68
JPY0,207500
RUB0,333400
GBP39,42
EURO/USD1,08
BIST9.347,17
GR. ALTIN2.024,06
BTC51.030,33

Binance Earn Nedir ve Nasıl Kullanılır?

binance-earn-nedir
binance-earn-nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance Earn sayesinde yatırımlarınızı arttırmanın ve fonlarınızı biriktirmenin yollarını keşfederek hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Binance earn esnek birikim ve kripto birikim hesabıdır. Alım ve satım ilgilenmiyorsanız ama yine de yatırımlarınızı büyütmek istiyorsanız, sunulan bu hizmet ile yapabilirsiniz.

Bankalar genelde mevduat hesabı için yıllık getiri oran yüzde 0,05 üzerinden sağlanır. Fakat bu yol risksiz yatırımın bir köşesi olsa da bazen yeterli olmayabilir. Kriptolar, yapıları itibari ile fazla inişli çıkışlı varlıklardır. Fakat usdt gibi stabil coinler, eğer değerlerini korursa iyi bir gelir sağlamak mümkündür.

Her ne kadar UST stabil coin olarak bilinse de geçtiğimiz aylarda büyük bir çöküş yaşayarak yatırımcılarına 2 milyar dolar para kaybettirmişti. Fakat yatırımlar, kriptolar için merkezi bir teşkilat olmadığından, riskli piyasadan oluşur. Eğer bu sorumluluğu alıyorsanız, sizlere bir bankadan daha fazla nasıl pasif gelir elde edilir, onu anlatıyor olacağız.

Binance earn gibi fonlarının güvenliğini sağlayan ve kripto piyasasında liderliği kimseye kaptırmayan şirketlere yatırım yaptığınızda birikimleri pasif gelire dönüştürmek harika bir yoldur. Profiliniz, amaçladığınız miktar veya getiri olarak varsayımları arttırmak için birçok seçenek sunulur.

Özellikle bu hizmet, yatırımlarını çoğunlukla, borç vermek veya Proof of Stake yöntemi ile para kazananlar içinde geçerlidir. Binance her ne kadar merkezi bir borsa olarak hareket etse de Defi hizmetine de giren yatırımcıları korumak için önlemler almıştır.

Binance Earn Nedir?

Binance earn, kapsamlı finansal portföy olan, bireysel ve kurumsal müşteriler için çeşitli kazanç miktar türleri olan kripto birikimlerinizi güvenli bir şekilde sağlamanın yoludur. Yani bir nevi kripto birikim hesabıdır. Standart bir banka mevduat hesabına göre, çok fazla seçenek ve yüksek kazanç getirisi vardır.

Binance Earn Nasıl Kullanılır?

Binance earn üzerinden pasif gelir elde etmek için bu hizmetini kullanmak oldukça önemlidir. Bu hizmeti kullanmanın çeşitli yolları vardır. Aşağıda platformun sunduğu hizmetler ile nasıl kullanacağını bulabilirsiniz:

BNB Kasası

Pasif gelir elde etmenin yollarından bir tanesi olan Bnb kasası, sizlere yıllık getiri sağlamak için Launchpool ve Defi Staking özelliğini birleştiren teknolojidir. Yatırımlarınızı arttırmak için bu hizmeti kullanmak oldukça kolaydır. Çünkü sadece kriptolarınızı stake edersiniz.

Bnb olarak kripto varlıklarınızı stake ettikten sonra, ödülleriniz günlük olarak kasanızdan alırsınız. Bu hizmetten getiri sağlamak, ikinci günde başlar ve iyi getiri için yüksek miktarda varlığa ihtiyacınız olabilir.

Eğer fonlarından getiri sağlamak istemiyorsanız, bnb coinlerinizi standart geri alma veya hızlı geri alma yöntemlerini yapabilirsiniz. Aralarında tek farkı, hızlı geri alımlarında, o gün fonlar iade edilir. Standartta ise bir sonraki gün fonlar iade edilir.

Liquid Swap

Varlıklar, Uniswap borsası gibi emir defteri yerine matematik formülleri ile hesaplanır. Liquid Swap, sabit coinleri düşük komisyon ve slipajla takas etmede kolaylık sağlar. Piyasada yapıcı olmak için genelde yüksek miktarda coinler yatırarak daha fazla getiri yapmanın önü açılabilir.

Launchpool

Lauchpool teknolojisini anlamak için Binance Lauchpad’e bakmak gerekir. Kullanıcıların yeni token kazanmak için ilk borsa arzı sağlayan projeler bu alanda listelenir. Daha sonra kullanıcılar fon toplamak için token çıkarırlar.

İşte yeni tokenler için yield farming terimi ve likidite madenciliği bir araya getirdiğinizde ortaya launchpool çıkar. BNB, BUSD ve diğer birçok kripto parayı kilitleyerek fonlarınızı arttırabilirsiniz.

Esnek Birikimler

Esnek birikimler, Binance’de ki fonlardan gelir elde etmenin, en basit yolu olduğu söylenilebilir. İsmi sebebiyle kullanımı oldukça kolaydır ve fonlar istendiği zaman geri çekilebilir.

Genelde birçok yatırımcı, spot cüzdanlarında boşuna duran kripto varlıklarını esnek birikim ile değerlendirebilir. Fonlar istenildiğinde kolaylıkla çekilebildiğinden, bu yolu diğer getiri ürünlerine göre daha fazla kullanabilirsiniz.

Kilitli Birikimler

Esnek birikimlere göre daha fazla getiri sağlama özelliği sunan ama fonlarınızı çekmek için daha az esneklik sunan birikim hesabıdır. Aralarından tek fark, belirli bir süre fonların kilitlenmesidir.

Binance earn özelliğinde eğer varlığınız uzun vadeli ise bu yatırım aracını kullanabilirsiniz. Ayrıca fonların kilitlenme süresi 7 gün ile 90 gün arasında değişir.

Diğer hizmetler

  • Etkinlikler: Kripto birikimhesaplarında en yüksek getiri sağlayan am kısa zamanda sadece etkinlikler sayfasında ulaşabileceğiniz özel alandır. Genelde sınırlı arza sahip olduğunda katılım için hızlı davranmanız gerekir.
  • Kilitli Staking: 7 gün ile 90 gün arasından kilitli olarak Proof of Stake yöntemi ödül veren getiri sağlama ürünüdür. Esnek birikimlere göre kilitli staking daha da avantajlıdır çünkü daha çok kazanmanızı sağlayabilir. Ayrıca her ne kadar killitli staking olsa da kendi için esnek olarak fonlarınızı istediğiniz zaman çekme özelliği de vardır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram‘da takip etmeyi unutmayın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Binance Earn Nedir ve Nasıl Kullanılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!