USD32,22
EURO34,94
JPY0,205600
RUB0,355500
GBP41,09
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.418,50
BTC69.203,34

Billur Kalkavan Kimdir? 10 Soruda Billur Kalkavan Dizileri

billur-kalkavan
Billur Kalkavan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Billur Kalkavan, 2 Kasım 1962 yılında İstanbul’da doğmuştur. Abdülmecid’in büyük olduğu Zülüflü İsmail Paşa’nın torunudur. Annesinin adı Nuyan Kalkavan’dır. Babası ise armatör Nazım Kalkavan’dır. 

Kalkavan, 7 yaşında oyunculuğa ilk adımını atmıştır. Ortaokulda İngilizce eğitimi almak için Amerika’ya gider. Sonrasında ünlü oyuncu Amerika dönüşünde Kadıköy Maarif Koleji’nde eğitime başlamıştır. Ancak lise 2de eğitimine ara vermek zorunda kalmıştır. 1984 yılında Amerika’da lise bitirme imtihanlarına girmiştir.

Billur Kalkavan Ailesi Kimdir? Kalkavan Ailesi Soy Ağacı

billur-kalkavan

Kalkavan, tarihte Sultan Abdülhamit’in ağabeyi ve Sultan Abdülmecid’in oğlu Zülüflü İsmail Paşa’nın torunudur. Billur kalkavan, babası nereli? aslen Rizeli olduğu bilinmektedir. Rıza adında erkek kardeşi vardır. Annesinin adı ise Nuyan Kalkavan’dır. Diğer yandan Billur Kalkavan sevgilisi Buğra Bahadırlı’dır. Billur Kalkavan sevgilileri, Kenan Doğulu ve Mehmet Ali Erbil olarak bilinmektedir.

Billur Kalkavan ailesi zengin mi? Kalkavan’ın dedesinin ve babasının armatör olduğunu dile getirmesiyle aile servetinden bahsetmiştir. Dolayısıyla Billur Kalkavan serveti bu açıklamalardan yola çıkılarak merak konusu haline gelmiştir. Ayrıca Kalkavan hayatları sevgilisinin de bulunması ile dikkat çekmiştir.

Kalkavan,6 ay boyunca gördüğü kanser tedavisinden sonra 59 yaşında yaşamını yitirmiştir. Billur Kalkavan ne kanseri? Ünlü oyuncu akciğer kanseri nedeniyle hayata veda etmiştir. Hastanede kemoterapi tedavisi gördüğü sırada vücudunda meydana gelen bir mantar türemesinden dolayı Billur Kalkavan hayatını kaybetti. 

Billur Kalkavan’ın Aşk Hayatı Nasıldı?

Son yıllarında Buğra Bahadırlı ile birlikte olan Billur Kalkavan, geçmiş dönemlerde yaşadığı hayatıyla da gündeme gelmiştir. Kenan Doğulu ile birlikte olan ünlü oyuncu kısa sürede nikah masasına oturmuştur. Ancak aradıkları huzuru bulamayan çift anlaşmalı olarak boşanmıştır.

Mehmet Ali Erbil ile Billur Kalkavan büyük bir aşkla nikah masasına oturmuştur. Ancak çift şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmaya karar vermişlerdir. Ayrıca Kalkavan’ın bu evlilikten Sezin adında bir tane kızı vardır.

Kalkavan’ın Rol Aldığı Diziler

billur-kalkavan

Kalkavan, pek çok film ve dizilerde rol almıştır. Hayatını kaybeden ünlü oyuncunun rol aldığı diziler ve filmler şu şekildedir;

Kalkavan, 1996 yılında ilk defa açık evlilik adlı oyunda sahneye çıkmıştır. Aynı zamanda Bir İstanbul Masalı adlı müzikalde ve Dilekçe adlı bir oyunda rol almıştır. 2008 yılında bir ajanda serisi için çıplak pozlar verdiği projesi ile gündeme gelmiştir. Birçok dizi, film, reklam projelerinde yer almıştır. Bunun yanında çok daha fazla projesi bulunmaktadır.

2012 yılında HTV adlı televizyon kanalında cinsel hayat ile ilgili bir sohbet programı sunmuştur. Diğer yandan rol aldığı bazı diziler ayrıntılarıyla şöyledir;

1 – Billur Kalkavan | Ayrı Dünyalar

billur-kalkavan

Kalkavan, ilk film deneyimini Ayrı Dünyalar dizisi ile yapmıştır. Henüz 7 yaşındayken Erol Taş’ın canlandırdığı kötü adam rolünde fidye için kaçırılan çocuk rolünü canlandırmıştır. Dizi, bir annenin yokluktan dolayı ikiz çocuklarını evlatlık vermesini anlatmaktadır. Yani kocasının evi terk etmesi ve bir annenin çaresizliğini konu almaktadır.

2 – Ihlamurlar Altında 

Ünlü oyuncu bu dizide Handan rolünü canlandırmıştır. Başrol oyuncusunun annesi karakteri ile izleyicinin karşısına çıkmıştır. Ayrıca Billur Kalkavan ıhlamurlar altında dizisindeki performansıyla adından söz ettirmeyi başarmıştır. Dizi, aynı mahallede büyümüş ve birbirini seven iki kişiyi anlatmaktadır. İki aşığın yollara ayrılmak zorunda kalır. Sonrasında ise olaylar onları başka hayatlara yönlendirmiştir.

3 – Tatlı Kaçıklar 

Ünlü oyuncu bu dizide Emel karakterine hayat vermiştir. Yayınlandığı dönemde en çok izlenen komedi filmlerinden biridir. Dizi, birbirinden ayrılmayan ve birbirine zıt iki arkadaşın komik maceralarını anlatmaktadır. Bu ikiliyi bir araya getiren ortak noktaları ise, eşlerinden ayrılıp aynı evde yaşamak zorunda olmalarıdır.

4 – Billur Kalkavan Böyle mi Olacaktı 

billur-kalkavan

Ünlü oyuncu böyle mi olacaktı dizisinde Nazan karakterine hayat vermiştir. Dram, aile ve gençlik türündeki bu dizi 6 sezon sürmüştür. Bu şekilde o dönemin en çok izlenen dizisi halinde gelmiştir. Dizi, birbirlerine sımsıkı bağlı üç arkadaşın hayatını konu almaktadır. Yaşadıkları her zorlukta birbirlerinin elini bırakmazlar. Ayrıca bir arada olmanın önemini anlatan bir dizidir.

5 – Eyvah Babam 

billur-kalkavan

Ünlü oyuncu bu dizide Belkıs karakterini canlandırmıştır. Kalkavan, dizide Ece’nin annesi ve Sedat’ın eski eşidir. Bu dizi 2 sezon sürmüştür. Dizi, baba-kız ilişkisini anlatan en iyi aile dizileri kategorisinde yer alır. Kızını kıskanan bir babayı konu alan bu dizide, baskıdan sıkılan genç Bir kızın yaşadıklarını anlatmaktadır. 1998-1999 yılları arasında çekilen bu dizi, izleyicinin beğenisini kazanmıştır.

6 – Billur Kalkavan/ Servet Avcısı

Ünlü oyuncu bu dizide başrol oyuncusu olarak rol almıştır. Necla karakterine hayat vermiştir. Dizi, zengin bir kadın uğruna terk edilen Zeynep ile amcasının baskısıyla sevmediği bir kızla evlendirilmek istenen Kerem’in aşkını anlatan dizidir. Bu aşk, heyecanlı, komik ve duygusal olaylar çerçevesinde gelişmektedir.

7 – Eyvah Kızım Büyüdü

Eyvah babam dizisinin devamı niteliğinde çekilen bu dizide, ünlü oyuncu Belkıs rolüne hayat vermiştir. Dizi, Ece’nin büyüdükten sonra bile babasının baskısından kurtulmayacağını anlatmaktadır. Yani bu dizide, bir babanın kızını dış dünyanın tüm kötülüklerinden ve erkeklerinden korumak için sürdürdüğü yöntemler anlatılmaktadır.

8 – Billur Kalkavan / Mezuniyet

billur-kalkavan

Kalkavan, bu filmde ilk defa hayat kadını rolünü canlandırmıştır. 2009 yılında çekilen bu film, Türk sinemasında çekilen ilk mezuniyet filmidir. Aytica dizi, yakın arkadaşlarının bir yıl önceki intiharını atlatamayan Umut ve arkadaşlarının  bekledikleri mezuniyet gecesini anlatmaktadır.

9 – Çarşı Pazar

billur-kalkavan

Ünlü oyuncu bu filmde Şenay karakterine can vermiştir. Film 2015 yılında vizyona girmiştir. Ayrıca bu film komedi filmi türündedir. Dizi, geçimini aile büyüklerinden kalan hamamdan kazanmaya çalışan bir adamın hikayesini konu almaktadır. Yani bir müteahhitin, hamamın da içinde bulunduğu çarşıyı yıkmak istemesi ile olaylar karışmaya başlar.

10 – Bir Avuç Huzur

2008 yapımı bu filmde ünlü oyuncu Carlen rolünde yer almıştır. Formatı, kurmaca ve Türkçe yapım olan bir filmdir. Dizi, eski ününü yitirmiş bir fotoğraf sanatçısının hayatını konu almaktadır. Geçmişte yaşadığı sıkıntılar yüzünden ününü kaybeden bu fotoğrafçı, gittiği her kapıdan geri döndü. Ancak kendine verdiği söz ile hayatı değişmeye başlar.

 Sık Sorulan Sorular 

Kalkavan’ın oynadığı pek çok proje bulunmaktadır. Ünlü oyuncunun hayatını ve projelerini merak eden kişilerin araştırdığı sorular şu şekildedir;

1 – Kalkavan Ölmeden Önce Ne Görmüş?

Kanser tedavisi sırasında mantar hastalığına yakalanmıştır. Ağır bir enfeksiyon dönemi geçirmiştir. Dolayısıyla çok kuvvetli ilaçlarla müdahale edilse de dirençli bir mantar olduğu için tedavi işe yaramamıştır. Hastanede tedavi gördüğünde mantar hastalığı sebebiyle hayata veda etmiştir.

2 – Hangi Hastanede Vefat Etti?

Yonca Evcimik  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Koç Üniversitesi Hastanesi’nde vefat ettiğini sevenlerine haber vermiştir. Bu haberle sanat camiası büyük bir yasa boğulmuştur.

3 – Ünlü Oyuncu İle Sevgilisinin Arasında Kaç Yaş Farkı Vardır?

Ülke gündeminde çok yer alan Kalkavan, bu sefer de kendisinden yaşça küçük sevgilisiyle gündeme gelmiştir. Ünlü oyuncu ile erkek arkadaşı Buğra Bahadırlı’nın arasında 22 yaş farkı bulunmaktadır. Ayrıca Buğra Bahadırlı kaç yaşında? 39 yaşındadır.

4 – Ünlü Oyuncu Toprağa Verildi mi?

Ünlü oyuncu cenaze namazının ardından Zincirlikuyu mezarlığında gözyaşları içerisinde defnedildi. Defnedileceğini yakınları haberlerle duyurmuşlardır.

5 – Ünlü Oyuncu Hangi Dizilerde Oynadı?

Kalkavan’ın hayatı boyunca oynadığı pek çok proje bulunmaktadır. Küçük yaşlarda oyunculuğa adımını atan kalkavan’ın bazı dizileri şu şekildedir;
Ihlamurlar Altında
Eyvah babam
Eyvah kızım büyüdü
Tatlı kaçıklar

6 – Kalkavan’ın Vasiyeti Nedir?

Buğra Bahadırlı, hiçbir şekilde öleceğini düşünmediği için maddi manevi hiçbir vasiyeti olmadığını dile getirmiştir. Bahadırlı, ünlü oyuncu Kalkavan’ın hayata çok bağlı ve asla pes etmeyen bir kadın olduğunu dile getirmiştir.

7 – Ünlü Oyuncu Kaç Yıldır Kanserdi?

Kanser tedavisi 6 ay sürmüştür. Tedavisi iyiye giderken yakalandığı mantar hastalığı sebebiyle vefat etmiştir. 

8 – Kalkavan Nerelerde Oynadı?

Çok küçük yaşlarda oyunculuk hayatına atılan Kalkavan’ın rol aldığı pek çok film, dizi ve tiyatro gibi pek çok projesi bulunmaktadır. Ünlü oyuncunun rol aldığı projeler şu şekildedir;

Mavi sürgün
Tatlı kaçıklar
Gece otostopçusu
Böyle mi olacaktı
Ölüm peşimizde
Eyvah babam
Kraliçe fabrikada
Eyvah kızım büyüdü

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Billur Kalkavan Kimdir? 10 Soruda Billur Kalkavan Dizileri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!