USD33,03
EURO35,97
JPY0,216200
RUB0,388500
GBP42,59
EURO/USD1,09
BIST10.871,48
GR. ALTIN2.513,65
BTC64.686,49

En İyi Netflix Aile Dizileri Listesi!

aile-dizileri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile dizileri izleyerek ailenizle ortak bir paydada buluşabilirsiniz. Aile bireylerinin çalışma yoğunluğu kimi zaman birlikte kaliteli zaman geçirmeyi engellemektedir. Çünkü geri kalan çoğu zaman dinlenmeye ayrılmaktadır. Netflix aile dizileri ile bir yandan dinlenip bir yandan eş ve çocuklarınızla keyifli zaman geçirmek istemez misiniz?

Aile Dizileri Arayanlar için İzlenmesi Gereken Netflix Dizileri!

Aile dizisi Netflix’te var mı diye soran geniş bir izleyici kitlesi bulunmaktadır. Geniş çapta yayın yapan platformda diziler, Netflix aile filmleri, belgeseller ve daha birçok içerik yer almaktadır. Ayrıca ailenizle birlikte yanlış içeriklere rastlamayacağınız diziler de bulunmaktadır. Küçük çocuklarınızla keyifle izleyebileceğiniz diziler şöyledir;

Dizi ismiTürüBölüm SayısıÜlke
The Cuphead ShowÇocuk, Animasyon, Komedi36 Bölüm – 3 SezonABD
Tavşan Samuray – Usagi GünlükleriAile, Çocuk, Animasyon10 BölümABD
Cadılar OkuluÇocuk52 Bölüm – 4 SezonAlmanya
Korkak KedilerKomedi – Fantastik9 BölümABD
Çocuk OyuncağıFantastik4 BölümABD
The Last BusÇocuk, Komedi, Macera, Gizem10 Bölümİngiltere
He-Man ve Kainatın HakimleriFantastik, Çocuk10 BölümABD

1 – Netflix Aile Komedi Dizileri: The Cuphead Show (IMDB 7,4)

aile-dizileri

Dizilerin en tatlısı animasyon dizilerdir. Özellikle küçük yaşlarda çocuklarınız var ise aile dizileri arasından seçimler daha sıkı olacaktır. Aileler için uygun şekilde tasarlanmış bu dizide macera komedi ve animasyonu bir arada bulabilirsiniz. Dizide İki Cuphead kardeşler Fevri ve Mugman’ın maceradan maceraya atılış hikayesi konu edilmiştir. Sezon ve bölümler;

  • 1. Sezon: 12 Bölüm
  • 2. Sezon: 13 Bölüm
  • 3. Sezon: 11 Bölüm şeklindedir.

2 – Bambaşka Bir Yaz (Surviving Summer) (IMDb 6,5)

aile-dizileri

Bir gençlik dizisi düşünün ki aileniz ile beraber izleyebileceğiniz… Bambaşka Bir Yaz dizisi alışılagelmiş gençlik dizilerinden uzak bir dizidir. Gönül rahatlığıyla izleyebileceğiniz dizi okuldan atılıp New York’a yerleşen asi bir kızı anlatmaktadır. Sonrasında genç bir sörfçünün yakın çevresine katılan kızı dalgalar ve çözülecek karmaşalar beklemektedir.

3 – Netflix Aile Dizileri: Tavşan Samuray – Usagi Günlükleri (IMDb 6,4)

aile-dizileri

Genç bir tavşanın samuray olma yolunda ilerleyişini konu almaktadır. Ayrıca aile dizisi kategorisinde Animasyon serisi olarak göze çarpmaktadır. Genç tavşan Yokai canavarları, Ninjalar ve kötü uzaylılardan şehri korumak istemektedir. Fakat kendi başına gücü yetmeyeceğinden savaşçı arkadaşlarından yardım alır. Birlikte uçsuz bucaksız maceraya atılırlar.

4 – Ailecek İzlenecek Diziler: Cadılar Okulu (IMDb 7,2)

aile-dizileri

Çocukların en sevdiği dizi ve film konularından birisi de sihirdir. Ayrıca Eski aile dizileri Türk yapımlı Sihirli Annem dizisi de bu yönüyle oldukça ses getiren bir dizi olmuştur. Netflix aile dizileri kategorisinde olan Cadılar Okulu tesadüfen okula giren Mildred’ı konu almaktadır. Mildred bu okula ait olabileceğini düşünmektedir. Fakat işleri düşündüğü gibi gitmeyecektir.

5 – Korkak Kediler (IMDb 6,4)

aile-dizileri

Büyülü bir dünya düşünün. Öyle ki birbirinden sevimli sihirli kediler bulunmakta. Willa Ward doğum gününde 12 yaş günü hediyesi almıştır. Bu sayede Willa arkadaşlarına büyücülük dünyasının kapılarını açacaktır. Ayrıca konuşan hayvanlar eşliğinde sürükleyici maceralara adım atacaklardır. Netflixplatformunda yayınlanan bu diziyi ailenizle beraber izleyebilirsiniz.

6 – Sıcak Aile Dizileri: Çocuk Oyuncağı (IMDb 7,9)

Gencinden yaşlısına kadar aile ile birlikte izlenen dizi ve filmler oldukça keyif vericidir. Özellikle sakıncalı olmayan Netflix aile dizileri serisine rastladıysanız geçirilen zamanlar keyifli geçmektedir. Örnek dizilerden biri olan Çocuk Oyuncağı aile dizisi yamalı bir tavşan ile seriye başlamaktadır. Kendisini mutlu eden ayrıca çok sevdiği küçük çocuğu bulmak için nefes kesen bir yolculuğa çıkmaktadır.

7 – He-Man ve Kainatın Hakimleri (IMDb 5,7)

aile-dizileri
Aile Dizileri

Animasyon Aile dizileri arasında yer alan bu seri özellikle çocuklarınızla izleyebileceğiniz sürükleyici dizilerden biridir. Gölgelerin gücünü keşfeden Adam ve ona eşlik eden sıra dışı kahramanlar dizi kahramanları olarak karşınıza çıkmaktadır. Ayrıca Eternia’yı şeytani planlara karşı korumak için ellerinden geleni yapmaktadır.

8 – Son Otobüs ( IMDb 5,1)

aile-dizileri

Fantastik özelliğe sahip Netflix aile dizileri arasında ilginizi çekecek bir dizi izlemeye ne dersiniz? Dizinin ana karakterleri olan bir grup zeki öğrenci bir okul gezisine katılmaktadır. Ayrıca bu okul gezisi onların hayatlarını değiştirecek olayların kaynağı olmaktadır. Ardından çocuklar insanlığa saldıran drone ordusuyla mücadele etmektedir. Peki insanlığı kurtarabilecekler mi?

9 – Maverix (IMDb 5,9)

aile-dizileri

Özellikle erkek çocukları araba ve motorlara bayılmaktadır. Çılgın akrobatik hareketlerle dolu Maverix aile dizisi seçenekleri arasında öne çıkmaktadır. Ayrıca genç motorcuların rakipleriyle verdiği kıyasıya mücadeleyi konu alan dizide asıl amaç şampiyon olmaktır.

10 – Rilakkuma’nın Lunapark Macerası ( IMDb 7,7)

aile-dizileri

Japonya’nın ünlü oyuncak ayıları meşhurdur. Japon aile dizileri olarak karşınıza çıkan dizide Rilakkuma adında sevimli bir ayı bulunmaktadır. Daha sonra Rilakkuma tatlılardan esinlenerek yapılmış bir lunapark macerasına atılmaya karar vermiştir. Ayrıca bu lunapark kapılarını sonsuza dek kapatmak üzeredir. Acaba Rilakkuma lunaparkı kurtarabilecek midir?

11 – Bebek Bakıcıları Kulübü (The Baby Sisters Club) (IMDb 7,4)

aile-dizileri

Bebek bakım kulübü kuran 5 kadın üzerine işleyen dizi Netflix aile dizileri kategorisinden karşınıza çıkmaktadır. Girişimci kadınlar işlerinde bir takım sorunlarla karşılaşmaktadır. Fakat ne olursa olsun her zaman birbirlerine destek olarak hareket etmeleri gerektiğini öğrenirler. Akıcı bir hikayeye sahip olan bu diziyi izlemeniz tavsiye edilmektedir.

12 – Ashley Garcia: Dahi ve Aşık (IMDb 6,8)

aile-dizileri

Ashley robot mühendisliği alanında kariyer yapmak istemektedir. Bu yüzden ülkenin bir diğer ucuna taşınır. Hayatında yeni sayfa açma kararı alan 15 yaşındaki genç kız modern gençliği incelemeye başlar. Gençlik dizisi olarak seyirciyle buluşan bu diziyi 18 yaş üstü çocuklarınızla birlikte izleyebilirsiniz.

13 – En İyi Türk Aile Dizileri: Börü (IMDb 8,2)

aile-dizileri

15 Temmuz gecesini konu alan Börü Türk yapımları sevenler için uygun bir dizidir. Ayrıca ailenizle birlikte izlemeye müsait Netflix aile dizileri arasındadır. Polis Özel Harekatı’nın en iyi timi olan Börü elit askerlerin birleşmesiyle oluşmuştur. Ayrıca vatan aşkı ile yanmakta ve düşmanlara aldırış etmeden vatanlarını korumaya çalışmaktadır. Mükemmel ekibi neler beklemektedir?

14 – Komik Aile Dizileri: Leyla ile Mecnun (IMDb 9,2)

aile-dizileri

Komik aile dizileri Türk yapım olan Leyla ile Mecnun TV’de yayınlanmış ve severek izlenmiş dizilerden biridir. Ayrıca içerisinde yer alan komik kahramanları ve düşündürücü replikleriyle aileniz ile beraber güzel vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Komik olayların ardı arkası kesilmeyen dizi en iyi Türk aile dizileri yeni bölümler olarak Netflix’te ekranlara gelmektedir.

15 – Netflix Aile Dizileri Türk Yapım: Diriliş Ertuğrul (IMDb 7,2)

aile-dizileri

Reyting rekorları kıran TV dizisi tekrar bölümleriyle Netflix’te yayınlanmaktadır. Türk tarihinde yer alan tüm olayları Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna kadar aktaran nadide eser tadında bir dizidir. Ayrıca dizide izlerken tüyleri diken diken edecek sahneler yer almaktadır. Kaliteli yapımı Netflix aile dizileri kategorisinden izleyebilirsiniz.

16 – All About the Washingtons (IMDb 4,3)

aile-dizileri

Ünlü bir hip hop ikonu olan Joe Show dünyasından emekli olmaya karar vermiştir. Fakat emeklilik sonrası aile konularını düzene sokması gerekmektedir. Bununla birlikte eşi de yepyeni bir iş hayatına atılacaktır. Geniş aile tarzı komik ve eğlenceli zengin Aile dizileri Türk altyazı ve dublajla Netflix ekranlarında sizlerledir.

17 – Fuller House – Bizim Ev (IMDB 6,7)

aile-dizileri

Yıllar öncesine dayanan 8 sezon ekranlara gelmiş Full House dizisinin günümüze uyarlanmış şeklidir. D.J. eşi vefat etmiş 3 çocuğuyla baş başa kalmıştır. Michelle hariç ailenin bir araya geldiği buluşmadan sonra yalnız yaşayan kız kardeşi yanına gelir. Ayrıca çocukluk arkadaşı Kimmy de D.J.’yi yalnız bırakmak istememektedir.

18 – Memories of the Alhambra – Alhambra Anıları ( IMDb 8,1)

aile-dizileri

Bilim kurgu Netflix dizileri olarak yayınlanan dizi oldukça dikkat çekici ve akıcı bir senaryoya sahiptir. Başrol kahramanı CEO You-Jin Woo artırılmış gerçeklik oyunu üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Oyunu denemek üzere İspanya’ya gider ve işler içinden çıkılamaz hale gelir. Gerçekle oyun birbirine karışmıştır.

Netflix dizilerinden en çok izlenen Stranger Things de izlenme rekorları kıran bir dizidir. Bilim kurgu kategorisinde yarışan dizi küçük yaşta çocukların izlemesi için uygun değildir. İçerisinde yer alan bazı görüntüler Türk aile yapısına aykırıdır.

İlginizi Çekebilir: Disney’in En Çok İzlenen Dizi ve Filmleri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En İyi Netflix Aile Dizileri Listesi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!