USD31,04
EURO33,62
JPY0,208000
RUB0,333700
GBP39,46
EURO/USD1,08
BIST9.374,20
GR. ALTIN2.032,38
BTC51.644,89

Barış Müzakerelerine Zelenski Engeli!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna lideri Zelenski ve BM Genel Sekreteri Guterres geçtiğimiz günlerde tarihe not düşülecek önemli bir zirve toplantısında bir araya geldi. Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan arabulucu olma noktasında Türkiye Cumhuriyeti olarak hazır olduğumuzu ve gelecekte ülkelerin beklediği kıtlık tehlikesini azaltmak ya da ortadan kaldırabilmek için yapılması gereke adımlar noktasında harekete geçmek istediğimizi geçtiğimiz günlerde kamuoyuna bildirmişti.

Sayın Erdoğan arabulucu noktasında en etkin lider olarak kamuoyu tarafından kabul ediliyor.

Lviv’deki Tarihi Zirve

Geçtiğimiz günlerde üçlü bir zirvede bir araya gelen liderler onlarca konu hakkında plan, istek ve amaçlarını belirten açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan arabulucu olmak istediğimizi ve sorun çözümü noktasında etkin rol oynamak istediğimizi yapılan bu üçlü zirvede tekrar dile getirmiş olsa da Ukrayna lideri Zelenski bu noktada yapacakları hamlelerin bazı şartların yerine getirilmesiyle aksiyon alacaklarını belirtti.

Zelenski barış müzakerelerinin başlayabilmesi için canlı yayında şart koştu!

Ukrayna Lideri Zelenski Şart Koştu!

Yapılan bu üçlü zirvede milyonlarca insanı rahatlamaya itecek güzel gelişmeler ve diyaloglar olsa da Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın barışçıl odaklı arabulucuk açıklamalarına Zelenski, Rusya’nın Ukrayna topraklarından tam ve ne olarak geri çekilmeden istenilen ve beklenilen barış müzakerelerinin başlama butonuna basılmasının mümkün olmadığını belirtti.

Erdoğan’dan Dünyaya Mesaj Veren “Barış Mesajı”

Sayın Cumhurbaşkanımız Rusya ve Ukrayna arasında oluşan sorunun çözümlenmesi konusunda etkin rol oynamaya hazır olmasından dolayı yapılan üçlü zirvede herkese umut olabilecek “İstanbul’da şekillenen parametreler üzerinden müzakerelerin canlandırılması hedefine yönelik kolaylaştırıcı veya arabulucu rolü oynamaya hazırız” diyerek milyonlarca kalbe su serpti.

Daha önceki haberimizde bu toplantının yapılacağı hakkında detayları kaleme almıştık. Dilerseniz o içeriğimize de buraya tıklayarak göz atabilirsiniz…

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Barış Müzakerelerine Zelenski Engeli!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!