USD32,22
EURO35,02
JPY0,206900
RUB0,356400
GBP40,99
EURO/USD1,09
BIST10.875,44
GR. ALTIN2.508,81
BTC70.932,11

En İyi 10 Aslıhan Gürbüz Dizileri

aslihan-gurbuz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aslıhan Gürbüz, Türk televizyonlarının en sevilen yüzlerinden biridir. Uzun yıllardır TV ve sinema sektöründe olan Gürbüz, pek çok önemli yapımda oynamıştır. Öyle ki ünlü oyuncu, birden fazla dizisinde canlandırdığı karakterler ile de özdeşleşmiştir. Biz de sizlere usta oyuncunun rol aldığı 10 diziden bahsetmek isteriz.

Ayrıca Gürbüz’ün hayatına da göz atarak yetenekli oyuncuyu yakından tanımanıza da yardımcı olacağız.

Aslıhan Gürbüz Kimdir?

aslihan-gurbuz

16 Şubat 1983 yılında İstanbul’da doğan Gürbüz, aslında Eskişehirli bir ailenin yetenekli kızıdır. Kendisinden başka bir de erkek kardeşi olan Gürbüz, Selçuk Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi almıştır. Aslıhan Gürbüz kaç yaşında diye merak edenlere de oyuncunun 40 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Aslında uzun yıllardır TV sektöründe yer alan yetenekli oyuncu, bir yandan özel hayatıyla da gündeme gelmektedir. Örneğin  Aslıhan Gürbüz sevgilisi olarak tanıdığımız ünlü isimler vardır. İsmail Hacıoğlu da Gürbüz’ün şu anda bilinen sevgilisidir.

Aslıhan Gürbüz eşi olarak da internet bilgilerinde, Hayat Bilgisi dizisinden tanıdığımız Kerem Kupacı’ya rastlıyoruz. Kupacı, sevilen dizide Afet Öğretmen’in kardeşi olan Pikaçu Kerem’e hayat vermiştir.

Aslıhan Gürbüz Instagram ortamında da aktif bir ünlü isim olup özel hayatından kesitleri bu platformda paylaşmaktadır. İsterseniz gelin, yetenekli oyuncunun hayatına kısaca baktıktan sonra rol aldığı yapımlara da bir göz atalım.

Aslıhan Gürbüz Filmleri Nelerdir?

Her ne kadar bu yazımızda ünlü oyuncunun dizilerine bakacak olsak da rol aldığı filmlere de kısaca değinmek istedik. Bunun nedeni de yetenekli oyuncunun önemli Türk yapımlarında rol almış olmasıdır. İşte, Aslıhan Gürbüz özellikle de şu filmlerdeki oyunculuğu ile ön plana çıkmayı başarmıştır:

Yetenekli Oyuncunun Rol Aldığı Filmler
Kanal-İ-Zasyon
Labirent
Kor (Zeki Demirkubuz)
Bana Karanlığını Anlat
Hazine

Gürbüz, yukarıda da bahsettiğimiz filmler arasından özellikle de Kor filmiyle dikkat çekmiştir. Usta yönetmen Zeki Demirkubuz’un filmi olan Kor’da Gürbüz’ün karakteri başrol olan Emine’dir.

Aslıhan Gürbüz TV Dizileri Nelerdir?

aslihan-gurbuz
Aslıhan Gürbüz

Usta oyuncu, sinema yapımlarının haricinde özellikle de dizi alanında kendisini belli etmiş bir isimdir. Öyle ki Gürbüz’ün canlandırdığı pek çok dizi karekteri, günümüzde hala konuşulmaya devam etmektedir. İşte, usta oyuncunun rol aldığı on TV dizisi:

  • Bir Bulut Olsam
  • Yahşi Cazibe
  • İşler Güçler
  • Zeytin Tepesi
  • Muhteşem Yüzyıl: Kösem
  • Bodrum Masalı
  • Ufak Tefek Cinayetler
  • Büyük Buluşma
  • Kırmızı Oda
  • Masumlar Apartmanı

1- Bir Bulut Olsam ve Kariyerin Başlangıcı

Bir Bulut Olsam dizisi, 2009 yılında Kanal D’de yayınlanan gözde yapımlardan biri olmuştur. Fakat dizinin ömrü ne yazık ki oldukça kısa sürmüştür. Senaryosunu usta senarist Meral Okay’ın kaleme aldığı yapımda Gürbüz de yardımcı roldedir.

Dizinin başrol oyuncuları Melisa Sözen ve Engin Akyürek gibi isimlerdir. Fakat her ne kadar yan rolde de olsa Gürbüz’ün oyunculuğu bu dizide ön plana çıkmıştır. Öyle ki Bir Bulut Olsam dizisi, Gürbüz’e yepyeni kapıları aralayan bir yapım olmuştur.

2- Yahşi Cazibe’nin Başarısı

Bir Bulut Olsam dizisindeki performansı çok beğenilen yetenekli oyuncu, heman ardından onu üne kavuşturacak diziyle anlaşmıştır. 2010-2012 yılları arasında ATV’de yayınlanan efsane dizi Yahşi Cazibe, Gürbüz’ün kariyerinde de önemli bir yere sahiptir. Bu dizide Hakan Yılmaz ile başrolü paylaşan Gürbüz, sözleşmesi dolunca diziden ayrılmak istemiştir. Günümüzde hala kesitleri sosyal medya platformunda dolaşan Yahşi Cazibe, Türk TV tarihinde de önemli bir yere sahiptir.

3- İşle Güçler ile Konuk Oyuncu

aslihan-gurbuz

İşler Güçler, aslında pek çok ünlü oyuncunun dönem dönem konuk oyuncu olarak katıldığı bir komedi dizisiydi. Aslında Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in dizisi olan yapımda Gürbüz de konuk oyuncu olarak rol almıştır. Öyle ki bu kısacık rolünde bile Gürbüz’ün performansı övgü toplamayı başarmıştır.

4- Zeytin Tepesi

Zeytin Tepesi de Gürbüz’ün başrolde yer aldığı önemli TV dizilerinden biridir. MF Yapım imzalı olan bu dizi, 2014 yılında Kanal D’de ekranlara gelmiştir. Öyle ki dizinin konusu her ne kadar ilgi çekici olsa da ömrü ne yazık ki beklenenden daha kısa olmuştur.

Zeytin Tepesi, dram, aşk ve gerilim türlerinin temsilcisi olan bir TV dizisidir. Dizide Gürbüz’e Tayanç Ayaydın eşlik etmiştir.

5- Muhteşem Yüzyıl: Kösem’de Halime Sultan Rolü

Söz konusu Türk TV dizileri olduğunda akla gelenlerin başında Muhteşem Yüzyıl serisi de yer alıyor. Muhteşem Yüzyıl: Kösem de ilk dizinin devamı olarak ekranlara gelmiştir. Adından da anlaşılacağı üzere bu seride Kösem Sultan dönemine değinilmiştir.

Gürbüz de bu sevilen yapımda Halime Sultan karakterine hayat vermiştir. Tam bir yıldızlar geçici olan Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Gürbüz’ün de yardımcı rolde parlamasını sağlamıştır.

6- Bodrum Masalı ve Yeni Bir Başarı

Bir dönemin en sevilen yapımlarından biri olan Bodrum Masalı da Gürbüz’ün kariyerinde yer almaktadır. Öyle ki dizide Şevval Sam ve Timuçin Esen gibi isimler başrolde olsa da Gürbüz’ün yan karakteri de adeta başrol gibi parlamıştır.

Bodrum Masalı’nda Maya karakterine hayat veren Gürbüz, bu dizinin ardından bir diğer mihemk taşı olacak yapımda rol almıştır.

7- Ufak Tefek Cinayetler ve Merve Aksak Efsanesi

aslihan-gurbuz

Hiç şüphesiz ki yetenekli isminkariyerindeki en önemli yapımlardan ilki Yahşi Cazibe’yken ikincisi de Ufak tefek Cinayetler olmuştur. Hatta pek çok yorumcu, bu dizideki Merve Aksak karakterinin Cazibe’yi geride bıraktığını dahi söylemektedir.

Gökçe Bahadır, Bade İşçil, Tülin Özen ve Mert Fırat gibi isimleri bir araya getiren yapımda başrollerden biri de Gürbüz’dür. İlk olarak 2017 yılında yayınlanan dizi, günümüzde hala popülerliğini korumaya devam etmektedir. Öyle ki pek çok kişi, dizinin eski bölümlerinden kesitleri sosyal medya platformlarında sürekli olarak gündeme getirmektedir.

8- Her Şeyin Başlangıcı: Büyük Buluşma

Aslında kıyıda köşede kalmış bir yapım olsa da Büyük Buluşma, yetenekli oyuncunun ilk TV dizisidir. Dolayısıyla biz de bu yazımızda Büyük Buluşma’ya da yer vermek istedik. 2004-2007 yılları arasında yayınlanan bu uzun soluklu dizide Gürbüz, Seda karakterine hayat vermiştir.

9- Kırmızı Oda ile Konuk Oyunculuk

Pek çoğumuzu bir dönem ekranlara kilitleyen Kırmızı Oda, konuk oyuncularının performansıyla da çok konuşulmuştur. İşte o çok konuşulan konuk performanslarından biri de Kumru karakterine aittir. Gürbüz’ün hayat verdiği bu karakter, dizinin en çok ilgi gören karakterlerinden biridir.

10- Aslıhan Gürbüz Masumlar Apartmanı Performansı

aslihan-gurbuz

Her ne kadar tartışmalı bir performans da olsa yetenekli oyuncu sevilen dizi Masumlar Apartmanı’nda da yer aldı. Farah Zeynep Abdullah’ın diziden ayrılması üzerine kadroya dahil olan Gürbüz, düşen reytinglerin sebebiyle dizide çok kalamadı. Elbette dizinin reyting performansının Gürbüz’ün oyunculuğu ile bir ilgisi yoktu. Yine de asıl karakter olan İnci’nin diziden ayrılması, diziyi sevenleri mutsuz etmişti.

Sık Sorulan Sorular

Yetenekli ve başarılı oyuncunun rol aldığı dizilerin tamamını sizlerle paylaştık. Oyuncunun kariyer karnesi bir hayli başarılı olup bu şekilde de devam edecek gibi duruyor. Fakat Gürbüz hakkında merak edilenler yalnızca TV dizileri ile de sınırlı kalmıyor. İşte, internet kullanıcıları tarafından merak edilen diğer sorular ve yanıtları:

Aslıhan Gürbüz Hastalığı Nedir?

Gürbüz, hayatının geçmiş yıllarında bir trafik kazası geçirmiştir. Bu kaza sebebiyle de oyuncu pek çok kez ameliyat olmak zorunda kalmıştır. Şu anda sağlık durumu iyi olan oyuncunun ciddi bir kronik hastalığı bulunmamaktadır.

Aslıhan Gürbüz Boşandı Mı?

Gürbüz hakkında merak edilen konularında başında eski eşi gelir. Yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi oyuncu, kendisi gibi oyuncu olan Kerem Kupacı’yla evliydi. Fakat çift, bir müddet sonra anlaşamayıp başanma yoluna gitmeyi seçti

Aslıhan Gürbüz Evli Mi Bekar Mı?

Aslıhan Gürbüz, İsmail Hacıoğlu ile ciddi bir ilişki içerisinde bulunuyor. Şu anki medeni durumu bekar olan oyuncunun ileriki dönemlerde evlenmesi hayranlarını şaşırtmaz gibi duruyor. Hacıoğlu ve Gürbüz çifti, ilişkilerini zaman zaman sosyal medyada da paylaşıyor.

Aslıhan Gürbüz Nereye Yerleşti?

Aslıhan Gürbüz, sağlık sorunları sebebiyle büyük kentlerde yaşamak istemediğini dile getirmiştir. Bu yüzden de oyuncu, Ayvalık’a yerleşerek hayatını burada sürdürmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En İyi 10 Aslıhan Gürbüz Dizileri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!