USD31,08
EURO33,69
JPY0,207300
RUB0,333500
GBP39,36
EURO/USD1,08
BIST9.347,17
GR. ALTIN2.025,05
BTC51.399,00

Altılı Masa, Bir Küs Bir Barışık

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet İttifakı’nın ortaklarından Gelecek Partisi ve Deva Partisi arasında bir süredir yaşanan küslük CHP’nin devreye girmesi ile giderildi.

Millet İttifakı’nda tartışmalar

Siyasette seçim çalışmaları hızlanırken, Millet İttifakı’nda da zaman zaman tartışmalar yaşanıyor. İktidarın ÖSYM krizi ile uğraştığı şu günlerde Gelecek Partisi ve Deva Partisi arasında Saadet Partisi’ni de kapsayan yeni bir ittifak kurulması konusunda gerginlik yaşandı.

Deva Partisi tarafından reddedilen bu öneri nedeniyle Babacan ve Davutoğlu bir süredir küs durumdaydı.

İttifak içinde ittifak mı olacak?

Altılı masanın küçük ortakları Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve Deva Partisi daha önce de birbirlerini küçümseyen açıklamalar yapmış ve gerginlik oluşmuştu.

Son günlerde de eleştiri dozunun artması üzerine CHP Lideri Kılıçdaroğlu araya girerek iki partiyi barıştırdı. Kılıçdaroğlu, iki parti temsilcilerini birbirlerine karşı söylemleri dile getirmemeleri konusunda uzlaştırıcı rol oynadı.

Ortak aday kim olacak?

Diğer yandan CHP yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya göre “ortak adayın kim olacağı konusunda altılı masada bir sorun yok. Toplantılarda konuşulan başlıklar ülkenin sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili. İktidar ve taraftarları bizi dağıtmak için bazen senaryolar yazıyor, temennilerde bulunuyor. Millet İttifakı’nın dağılması işlerine geleceği için bunu yapıyorlar. Ama böyle bir şey yok.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Altılı Masa, Bir Küs Bir Barışık

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!