USD31,03
EURO33,68
JPY0,207500
RUB0,333400
GBP39,42
EURO/USD1,08
BIST9.347,17
GR. ALTIN2.024,06
BTC51.030,33

Almanya, “Türkiye üretimin merkezi oluyor”

almanya-ticaret
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya bizi kıskanıyor sözü gerçek oldu, Almanlar Türkiye’yi yazdı.

Üretim ve tedarikin yolu Türkiye’den geçiyor

Almanya’da yayın yapan Die Welt gazetesinin Türkiye analizi dikkatleri çekti. Gazete, Türkiye’nin üretim ve tedarik merkezi olarak yakında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olacağını yazdı.

Türkiye’nin, doğalgaz projeleriyle uluslararası alanda enerji arz güvenliğine katkı sağladığı belirtilen yazı da doğalgaz fiyatının belirlenmesi konusunda da Türkiye’nin yakında söz sahibi olacağı dile getirildi.

Rusya’nın doğalgaz dağıtım merkezi Türkiye

Avrupa ülkelerinin yaptığım uyguladığı Rusya’ya karşı, Rus doğalgazı için Türkiye’de bir gaz merkezi kurulacağının altının çizildiği yazı da bu durumun dünyan enerji piyasası tarafından dikkatle takip edildiği belirtildi.

Covid ve pandemi döneminde de dikkat çeken gazete, Çin’in yaşadığı hastalık kaynaklı bir çok sıkıntı nedeniyle bazı firmaların üretim merkezlerini Türkiye’ye taşımak istediği ve bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da çok cazip fırsatlar sunduğunun altını çizdi.

Türkiye’nin potansiyeli çok fazla

Ayrıca DP World Yarımca’nın CEO’su Kris Adams’ın, “Türkiye’deki yatırım fırsatlarına iyi niyetle bakıyoruz. Ülke muazzam bir büyüme potansiyeline sahip.” sözlerine dikkati çeken gazete, birçok uluslararası şirketin tedarik zincirlerini değiştirmek ve yeniden planlamak zorunda kaldıklarını yazdı.

Diğer taraftan Türkiye’nin genç, hareketli ve eğitimli nüfusu sahip olmasının yanı sıra son dönemde ulaşım altyapısının genişletildiğine dikkat çekildi. Ülkenin “Avrupa, Asya ve Afrika arasındaki konumu, ülkeyi uygun bir merkez haline getiriyor. Ayrıca Türkiye Gümrük Birliği üyesi olduğu için AB ile mal dolaşımı serbest.” ifadelerine yer verildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Almanya, “Türkiye üretimin merkezi oluyor”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!