USD32,56
EURO34,86
JPY0,211200
RUB0,349900
GBP40,52
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
GR. ALTIN2.424,51
BTC66.747,03

Akraba Vekaletiyle İkinci El Otomobil Satanlar Hakkında İnceleme Başlatıldı

ikinci el
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İkinci el otomobil satışlarında fiyatların yükselmesi herkesin dikkatini çekmiştir. Bu konu hakkında uzun zamandır çalışmalar yapılmaktaydı. Temmuz ayı başında Ticaret Bakanlığı tarafından konuya el atıldı. Bakanlık tarafından yeni yasal düzenlemeler ise Resmi Gazete’den yayınlanmıştır. Yasal düzenleme ardından ikinci el otomobil satışlarında fiyatlar sıfırından yüksek olamayacaktı. Ancak geçtiğimiz haftalarda sıfır fiyatından yükseğe ilan verenlere cezai işlem başlatılmıştır.

ikinci el

Buna göre aracını farklı yollardan satışa koymak isteyenler oldu. Bunun üzerine Ticaret Bakanlığı birinci derece akrabalarda dahil olmak üzere vekalet ile satış yapanlar hakkında inceleme başlattı.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre:

“Bilindiği üzere, bireysel satışlarda bir yıl içinde en fazla üç araç satışına izin verilmekte olup, bunun üzerindeki satışlar ticari faaliyet kabul edildiğinden dolayı cezai müeyyide gerektirmektedir. Birinci derece yakın akrabaları dahil olmak üzere bunların üzerinden vekaletle satış yapan kişiler Bakanlığımızca incelemeye alınmış olup, gerekli cezai işlemleri yapılmaktadır. Bunun yanında, vergi incelemesi kapsamında işlemlerin devamı için tespit edilen şahısların bilgileri Hazine ve Maliye Bakanlığı’na iletilmektedir.”

Vekalet aracılığıyla satış yapanlar hakkında verilecek ceza hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak Ticaret Bakanlığı bu konu hakkında inceleme yapacağını belirtiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Akraba Vekaletiyle İkinci El Otomobil Satanlar Hakkında İnceleme Başlatıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!