USD31,20
EURO33,85
JPY0,207400
RUB0,342300
GBP39,50
EURO/USD1,08
BIST9.062,36
GR. ALTIN2.040,83
BTC60.196,42

AK Parti Seçim Stratejisi Ertan Aydın’a Emanet

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti, 12 Eylül’de yaptığı MKYK toplantısının ardından seçim stratejisini netleştirmeye başladı

Ertan Aydın ismi ön plana çıktı

MKYK toplantılarının ardından gelen haberlere göre, AKP’yi 2023 seçimlerine götürecek stratejiyi eski milletvekili Prof.Dr. Ertan Aydın belirleyecek.

Kulislerde Ertan Aydın’ın özel bir grup kurarak çalışacağı, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar seçilmesi için gerekli stratejiyi belirleyeceği konuşuluyor.

Öncelikli hedef Beştepe

Ayrıca partinin mecliste çoğunluğu sağlaması için diğer bir stratejiyi de Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Başkanlığı üstlenecek. AK Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre Ar-Ge ekibi de çalışmalara devam edecek.

Kaynaklar Ertan Aydın’ın merkeze yakın bir isim olduğunu ve bu nedenle oy kaybının önüne geçecek bir seçim stratejisi oluşturabileceğini dile getiriyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimine odaklanacak

Doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlı olacak bir ekiple çalışması planlanan Aydın, “Erdoğan” markasını ön plana çıkararak her ildeki seçmenin karşısına farklı bir strateji ile çıkacak.

Aydın’ın reklam ve imaj çalışmalarını yürüten genç bir ekip kuracağı ve ilk kez oy kullanacak genç seçmenler için özel bir strateji belirleyeceği de dile getiriliyor.

Seçim sonrası da düşünülüyor

Ankara ve İstanbul’da kurulacak olan özel bürolarda çalışan ve 30-40 kişiden oluşan bu ekibin amacı öncelikle Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı olmasını sağlamak.

Seçim sonrasında Meclis’te Cumhur İttifakı çoğunluğu kaybedilse bile ittifaka alınacak geçici ya da kalıcı partilerle bir yolun bulunacağına inanılıyor.

Ertan Aydın’ın başında olacağı bu özel çalışma grubu resmi olarak AK Parti Genel Merkezi’ne bağlı olmayacak. Ancak bağımsız çalışsa da doğrudan Erdoğan’a bilgi verecek.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
AK Parti Seçim Stratejisi Ertan Aydın’a Emanet

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!