USD32,19
EURO34,91
JPY0,206100
RUB0,357400
GBP41,02
EURO/USD1,08
BIST10.914,88
GR. ALTIN2.470,75
BTC69.832,75

Afrika’da Türkiye Konuşuluyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a göre, başta Cezayir olmak üzere Afrika’nın her yerinde Türkiye tarafından Fransa karşıtı propaganda yürütülüyor

Emmanuel Macron’un Cezayir’i ziyaret etti

Cezayir’de bulunan Macron, Hristiyan ve Yahudi mezarlıklarını ziyaret ettiği sırada medya temsilcilerine açıklamalarda bulundu. Son 5 yıldır yeni bir politika yürüttüklerini belirten Macron, hedeflerinin Afrika gençliği olduğunu söyledi.

Fransa’nın geçmişte yaptıkları nedeniyle Afrika’da eleştirildiğini de söyleyen Macron, uyguladıkları politika ile yeniden güven inşa edeceklerini savundu.

Türkiye, Rusya ve Çin’de Fransa düşmanlığı yapılıyor

Fransa’nın ihmalleri nedeniyle özellikle siyasal İslamcıların Fransa düşmanlığı yaptığpını ve ülkesine karşı manipülasyon yürüttüğünü belirten Macron, “Türkiye’de, Rusya’da ve Çin’de el altından ve emperyalist amaçlarla Fransa düşmanlığı yapılıyor. Tek düşman olarak Fransa üzerinde birleşiliyor” dedi.

Bu nedenle Afrikalı gençlere önem verdiklerini Fransa karşıtı fikirlerin yayılmasını engelleyeceklerini söyleyen Macron gençlere hitaben, “Afrika’da size Fransa hakkında mesnetsiz şeyler öğretiliyor. Bunlar yanlış” dedi. Kendisinin Afrika’yı sömüren ailelerden ve nesillerden birine ait olmadığını ancak bu meseleyi çözmeye çalıştığını anlattı.

Hedef Cezayir gazı

Ayrıca Cezayir’den Avrupa’ya gelen doğalgazın kapasitesinin artırılması yönünde girişimlerde bulunan Macron, kendisini dilencilikle suçlayanlara cevap verdi. Cezayir gazının, hem İtalya’da hem de Fransa’da kullanıldığını söyleyen Macron, Fransa’nın gaz stoklarının %90 seviyesinde olduğunu belirtti.

Cezayir, Geçen ay İtalya ile bir anlaşma yapmış ve 4 milyar metreküplük ilave doğal gaz pompalama kararını 6 milyar metreküpe çıkarma kararı almıştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Afrika’da Türkiye Konuşuluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!