USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC64.732,03

4,5 Milyon Vatandaş Emekli Olacak

emekliler-icin-promosyon
emekliler-icin-promosyon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emeklilikte yaşa takılanlar konusu 2023 yılı yaklaştıkça netleşiyor.

AK Parti’den EYT konusunda yeni açıklamalar

Aralık ayında Meclis’ten geçmesi planlanan EYT konusunda çalışmalar son aşamaya gelmiş durumda. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün verdiği bilgilere göre kanun çıktığı anda 4,5 milyon vatandaş emekli olacak.

Türkiye Buluşmaları çerçevesinde Çorum’da bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz gazetecilere EYT konusunda açıklamalar yaptı.

Emeklilikte yaş şartını AKP çıkarmadı

EYT olarak bilinen sorunun, gün ve yıl şartını doldurduğu halde yaş nedeniyle emekli olamayanlardan kaynaklandığını belirten Demiröz, yaş şartını getiren yasanın 1999 yılında Yaşar Okuyan’ın Bakanlığı döneminde çıkarıldığını, AK Parti tarafından çıkarılmadığı belirti. Demiröz, “Ancak herkes bu kanunu bizim çıkardığımızı sanıyor” dedi.

Ülkemizdeki emekli sayısının 13 milyon olduğunu söyleyen Demiröz, çalışan sayısı ise 31 milyon kişi dedi. EYT yasası çıktığı andan ise 31 milyon çalışandan 4,5 milyonunun emekli olması bekleniyor.

Emekli talebi çok fazla

Demiröz, “emeklilik ile ilgili taleplerin çok fazla olması nedeniyle, Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve milletvekillerimiz EYT olarak bilinen yasa için ortak bir akılla konuyu meclise getirdiler” dedi.

“Çalışmalar tamamlanarak son aşamaya geldi” diyen Demiröz, yasanın son şekilde bakanımızın açıklamasıyla verilmiş durumda. Onun şartlarını kanun teklifi geldikten sonra konuşmakta fayda var. Türkiye’de SGK’ya bütçeden 780 milyar lira destek veriliyor” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
4,5 Milyon Vatandaş Emekli Olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!