USD32,19
EURO34,91
JPY0,206100
RUB0,357400
GBP41,02
EURO/USD1,08
BIST10.914,88
GR. ALTIN2.470,75
BTC69.832,75

Yalı Çapkını Oyuncuları ve Gerçek İsimleri!

yali-capkini-oyunculari
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yalı Çapkını oyuncuları Star TV’ de 23 Eylül Cuma akşamı ilk performanslarını sergiledi. İlk bölümden itibaren özellikle Yalı Çapkını konusu ve oyuncuları çok beğenildi. Beğenilmekle kalmayıp adeta tutku haline gelen dizi aylar geçmesine rağmen ilk sıralarda yerini koruyor. Başrolleri paylaşan Afra Saraçoğlu veya Mert Ramazan Demir TV oyuncuları özel hayatlarıyla da merak ediliyor.

Gaziantepli bir ailenin oğullarına layık gelin arama arayışı ile başlayan dizi her bölümünde izleyenleri ekrana kilitlemeyi başarıyor. İzleyenlerin özellikle merak ettiği konular oyuncuların gerçek kimlikleri ve dizinin nerede çekildiği oluyor. Diğer taraftan Yalı Çapkını dizisi oyucusu uzun zamandır dizi sektöründe yakalanamayan başarıyı yakalamışa benziyor. Bakalım ileri bölümlerde özellikle dengeler nasıl değişecek…

Yalı Çapkını Oyuncuları ve Rolleri Nelerdir?

Aylardır soluksuz izlenen olaylı dizi Yalı Çapkını oyuncuları veya konusu ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Gaziantepli Korhan ailesinin direği olan Halis Ağa göz bebeği olarak yetişmiş torunu Ferit’in evlenmesine karar verir. Sorumsuzluklarıyla ün salmış Ferit acilen uygun bir gelin ile evlendirilmelidir. Özellikle bu görev için ailenin en büyük gelini İfakat görevlendirilir.

Araştırma sonunda Suna adında genç bir kız Korhan ailesinin gelini olmaya layık görülür. Fakat isteme töreni sırasında yaşananlar Suna ve kız kardeşi Seyran’ı derinden etkileyecek niteliktedir. Yalı Çapkını oyuncuları yaşları ile orantılı rollerde oynamaktadır. Akışın tamamen değişeceği, her dakikası ayrı entrika içeren dizi Yalı Çapkını 1. Bölüm itibariyle Star TV ekranlarında sizlerle…

1 – Seyran (Afra Saraçoğlu)

yali-capkini-oyunculari

Seyran Kazım ve Esme’nin küçük kızıdır. Ablası gibi özellikle Gaziantep’in pırlanta kızlarından biridir. Eğitimli ve hatta oldukça güzel bir genç kızdır. Okuyarak kendi ayaklarının üzerinde duracağı, kendi hayatına kendinin şekil vereceği zamanların hayalini kurar. Merhametli sevgi dolu ama hakkını ezdirmeyecek kadar da yüreklidir. Halbuki Ferit ile gelişen hırçın aşlarına hep birlikte şahit olacağız.

2 – Yalı Çapkını Oyuncuları Ferit (Mert Ramazan Demir)

Orhan ve Gülsün’ün küçük ve hatta şımarık oğludur. Halis Ağa’nın torunu olan Ferit şeker hastasıdır. Çocukluğundan itibaren sahip olduğu rahatsızlık veya ailenin en küçüğü olması her isteğinin evet denmesine neden olmuştur. Yalı Çapkını oyuncuları içinde başlarda kendinden nefret ettirmiş ancak sonraları oldukça sempatiklik kazanmıştır. Yakışıklı, uçarı bir tiptir. Hiç aşık olmamıştır.

yali-capkini-oyunculari

3 – Halis Ağa (Çetin Tekindor)

Korhan ailesinin direği, Ferit’in dedesidir. Zamanında ülkenin en iyi sadekar ustasıdır. Fakat yaşlılığın getirdiği dezavantajlar nedeniyle işini sürdürememiş, işlerini oğlu Orhan’a devretmiştir. Ne olursa olsun bütün önemli kararlar yine kendisine aittir. Otoriter bir mizaca sahiptir. Yaşlılığına kafa tutarcasına odasında mücevher işlemeye devam eder. İç dünyasında yaşadığı hesaplaşmaları günlükler aracılığıyla kaydeder.

yali-capkini-oyunculari

4 – Hattuç (Şerif Sezer)

Kazım’ın halasıdır, Esme Suna ve Seyran da hala demektedir. Otoriter ve sert mizaçlı bir kadındır. Zamanında Gaziantep’te parmakla gösterilen bir genç kızdır. Fakat babası bunca beğeniyle bakılan kızını kimseyle evlendirmemiştir. Babasının ölümüne kadar fiziksel şiddete uğramış ve yaşadıklarını içine atmıştır. Bu psikoloji Kazım’ın kızlarına da sert davranmasına neden olur.

5 – İfakat (Gülçin Santırcıoğlu)

Korhan ailesinin büyük gelinidir. Dul kalmıştır. Genç yaşlarda Halis Ağa’nın emriyle yalıya gelin alınmıştır. Yirmili yaşlarda geçirdikleri trafik kazası sonucu eşini ve karnındaki bebeğini kaybetmiştir. Bu acılara dayanamayan bir kişi de kayınvalidesidir. Bir acı da kayınvalidesinin geçirdiği kalp krizi ile yaşanmıştır. Yalı Çapkını oyuncuları içinde sınır tanımayan bir karaktere sahiptir.

yali-capkini-oyunculari

6 – Orhan (Emre Altuğ)

Orhan başarılı bir iş adamıdır. Halis Ağa’nın oğlu, Ferit ve Fuat’ın babasıdır. Babasının el yeteneğine sahip olamayan Orhan ne yaparsa yapsın Halis Ağa’yı memnun edemez. Oğullarına özgürlükte sınır tanımaz. Tek istediği dedeleri karşısında başını yere eğdirmelerine müsaade etmemesidir. Babasına itaat ederek Gülgün ile evlenmiştir. Merhametlidir. Karısına beslediği duygu aşk değildir.

7 – Gülgün  (Gözde Kansu)

Orta sınıf bir ailenin kızıdır. Orhan’ın karısıdır. Hiç tanımadığı Orhan’la Halis Ağa’nın ısrarıyla evlenmiştir. Bu evlilik onun okulunu bırakmasına neden olmuştur. Ferit ve Fuat’ın annesi Gülgün zaman içerisinde kendini geliştirmiş ailenin vitrin gelini rolünü üstlenmiştir. Yaşanılan olaylar karşısında tepkisiz kalmayı tercih eden yüzleşmekten kaçarak hayatına devam eden bir kadındır.

yali-capkini-oyunculari

8 – Abidin (Ersin Arıcı)

Ferit’in hem şoförlüğünü hem korumalığını yapmaktadır. Yalı Çapkını oyuncuları Ferit ve Abidin arasında patron işçi ilişkisinden daha çok abi kardeş ilişkisi vardır. Babası çocukken vefat etmiş, annesi tekrar evlenmiştir. Üvey babasının onu kabul etmeyişi okulu terk etmesine neden olmuştur.

 İstanbul’a gelip tekinsiz birçok işte çalışmıştır. Yıllar sonra bir gece şans eseri Orhan’ın hayatını kurtarır. O zamandan bu yana yalıda çalışmaktadır. Annesi ile arasındaki kötü ilişki sebebiyle kadınlara olan güveni tamamen yıkılmıştır.

9 – Suna (Beril Pozam)

Seyran’ın ablasıdır. Davranışları ahlakı ve güzelliğiyle Antep’te övgüyle bahsedilen bir kızdır. Çevreye göre iyi bir eğitime sahiptir. En büyük hayali güzel ve mutlu bir yuva kurup konaktan bir an evvel ayrılmaktır. Kardeşine ve annesine çok bağlıdır. Fakat Yalı Çapkını oyuncuları arasında en tepki toplayan karakter de kendisine aittir.

yali-capkini-oyunculari

10 – Fuat (Doğukan Polat)

Ferit’in abisi olan Fuat yalının en büyük oğludur. Aklı başında sorumluluk sahibidir. Ferit ile huy olarak tamamen zıttır. Hayatı boyunca ne bir taşkınlık yapmıştır ne de istenilenin tersini yapmıştır. Her zaman kendi istek ve arzularını geri planda tutmuştur. Eşi asuman ile görücü usulü tanışmışlardır. Birbirlerine aşık olarak evlenmişleridir. Çocuğu yoktur.

11 – Sultan (İrem Altuğ)

Yalı Çapkını kadın oyuncuları arasında yer alan Sultan karakteri yalının hizmetlilerinden biridir. Alımlı bir kadın olan Sultan İbrahim’in eşidir. Dicle ve Fırat’ın annesidir. Eğitimini ortaokulu bitirip sona erdirmiştir. Sevgi dolu merhametli bir annedir. Ailesinin tehlikede olduğunu hissettiği an yapamayacağı şey yoktur. Manipüle etme konusunda üstüne isim yoktur.

12 – Asuman Korhan (Öznur Serçeler)

Saygın bir ailenin kızı olan Asuman Fuat’ın eşidir. İyi kalplidir, duygusal bir kadındır. Dış Ticaret mezunu olmasına rağmen okuduğu bölümle alakalı tecrübesi yoktur. Görücü usulüyle başlayan ilişkisi aşka dönüşmüştür. Evliliklerindeki tek noksan çocuklarının olmayışıdır. Asuman bu konuyu aşmaya çalışsa da çevresi buna izin vermemektedir.

yali-capkini-oyunculari

13 – Şefika (Hülya Duyar)

Şefika yalının baş aşçısıdır. Kocası genç yaşta ölmüştür.  Yalı Çapkını oyuncuları arasında Şefika karakteri eşinin vefatı sonrası tekrar evlenmemiştir. Hayatı sadece yalıya bağlantılıdır. Sır küpüdür. Yalıda geçen birçok olay ve konudan haberi olur fakat kimseye bahsetmez. Herkesçe sevilen sevecen neşeli bir kadındır.

14 – Kazım (Diren Polatoğulları)

Seyran ve Suna’nın babasıdır. Gaziantep’in sayılan sevilen bir ismidir. Düşünülenin aksine evde terör estiren bir adamdır. Karısına ve kızlarına psikolojik baskılar uygular. Kazım Esme’ye ilk görüşte aşık olmuştur. Fakat evlendikten bir süre sonra onu cahil ezik görmeye başlamıştır. Öyle bir ruh haline girmiştir ki eşiyle evlendiği için kendine kızar olmuştur.

yali-capkini-oyunculari

15 – Esme (Sezin Bozacı)

Kazım’ın layık bulmadığı eşi, Seyran ve Suna’nın annesidir. Yoksul bir ailede büyümüş eğitim almamıştır. Yalı Çapkını oyuncuları içinde en üzülen en yıpranan karakterdir denilebilir. Eşi tarafından evin hanımı değil adeta hizmetçisi gibi görülür. Esme’nin bu zorluğa tek dayanakları kızlarıdır.

16 – Latif (Yiğit Tuncay)

Yalıdaki çalışanlardan sorumlu ve Halis Ağa’nın baş hizmetkarıdır. Bakımına düşkün titiz bir adamdır. Dışarıya çıkarken halini gören hizmetliler ona gıpta ile bakar. Tatlı sert bir mizaca sahiptir. Bağırmaya yeltenmez otoritesini kurmaya bir bakışı yeter. Halis Ağa’ya tüm sadakatiyle bağlıdır. Onun sağlığı için bazı durumları saklamaktan vazgeçmez.

17 – Pelin (Buçe Buse Kahraman)

Pelin Güzel Sanatlar Seramik bölümünde okumaktadır. Diğer yandan ailesinden ayrı yaşar. Ferit’in sevgilisidir. Ferit’in çapkınlıklarını bilir fakat göz ardı eder. Hatta bunları Ferit’e söylemesi terk edileceği anlamına gelir. Yalı Çapkını oyuncuları karakter Pelin bu tehlikeyi göze alamaz. Ona duyduğu aşk gururu ile çatışma halindedir.

yali-capkini-oyunculari
Yalı Çapkını Oyuncuları

18 – Yusuf (Umut Gezer)

Seyran’ın sadece liseden sınıf arkadaşıdır. Ancak birbirlerine olan alışkanlıkları zamanla sevgili olma ihtiyacına dönüşmüştür. Yusuf karakteri babasını çocuk yaşta kaybetmiştir. Özellikle annesine destek olmak için küçüklükten itibaren çalışmaktadır. Peki Yusuf sahip olduğu gerçekler ile Seyran’ın hayallerinde yer bulacak mıdır?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Yalı Çapkını Oyuncuları ve Gerçek İsimleri!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!