USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC64.630,70

TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır? 2023

hederaguncel-tuvturk-arac-muayene-randevusu (2)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜVTÜRK araç muayene randevusu alma işlemi binlerce sürücü için merak konusudur. Araç muayenesi randevusu detayları… 

Sürücüler için oldukça önemli olan araç muayenesi aynı zamanda zorunlu bir durumu temsil etmektedir. Fenni muayene olarak da bilinen araç muayenesi trafik kontrollerinde trafik polisinin incelediği bir durumdur. 

Bu sebeple aracınızın zamanı geldiğinde fenni muayenesini ihmal etmeden gerçekleştirmelisiniz. Fenni muayene yalnızca kurallara ve şartlara uymak için yaptırılmamalıdır. Fenni muayene adı üzerinde arabanın sağlığının kontrol edileceği veya kontrol altında tutulacağı bir muayenedir.  

Bu sebeple aracınızın muayenesini gününü geçirmeden yaptırmanız oldukça önemlidir. Trafikte sağlıklı sürüş deneyimi yaşamanız ve konforunuzu, hayatınızı tehlikeye atmamanız için fenni araç muayene randevunuzu vaktinde alın ve gerçekleştirin. 

TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu Alma | TÜVTÜRK Online Randevu 

hederaguncel-tuvturk-arac-muayene-randevusu (4)

Araç muayenesi binlerce sürücü için oldukça çok önem taşıyan konular arasında yer almaktadır. Araçların trafik içerisindeki konumu ve yeterliliği fenni araç muayenesi sırasında ölçülmekte ve raporlanmaktadır. 

Motorlu ve motorsuz araçların trafiğe uygun olup olmadığı fenni araç muayenesi ile denetlenmektedir. Aynı zamanda trafik içerisindeki araç dışı yayaların, diğer sürücülerin ve yolcuların güvenliği için de araç muayenesi yapılması şarttır. 

Araç muayenesi özellikle zamanı geldiğinde hızlı bir araştırma arayışı içerisine girmektedir. Sürücüler zamanı gelen ve az süresi kalan araçları için hemen harekete geçmektedirler.  

Araçlarının muayene zamanı gelen sürücüler zamanı geçirdiklerinde trafiğe çıkmaları sonucunda herhangi bir aksaklık ve sorun ile karşılaşmayı istememektedirler. 

Herhangi bir trafik kontrol çevirmesinde araç muayene belgeleri kontrol edilebilir. Bu durumda eksiklik yaşayan sürücüler için ise olumsuz sonuçlar ortaya gelebilir, doğabilir.  

Trafik kontrolü haricinde trafikte de herhangi bir tehlikeli sürüş ve tehlike uyandıran durum oluşmaması için muayene yaptırımı oldukça çok önem taşıyan ve süresinin de dikkat edilmesi gerektiği bir konudur. Nasıl para kazanılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

TÜVTÜRK Araç Muayene Randevu Nasıl Alınır? 

TÜVTÜRK araç muayene randevusu nasıl alınır ve randevu alımı işlemleri nelerdir? Sürücüler için oldukça önemli olan araç muayenesi aynı zamanda zorunlu bir durumu temsil etmektedir. Fenni muayene olarak da bilinen araç muayenesi trafik kontrollerinde trafik polisinin incelediği bir durumdur. 

Bu sebeple aracınızın zamanı geldiğinde fenni muayenesini ihmal etmeden gerçekleştirmelisiniz. Fenni muayene yalnızca kurallara ve şartlara uymak için yaptırılmamalıdır. Fenni muayene adı üzerinde arabanın sağlığının kontrol edileceği veya kontrol altında tutulacağı bir muayenedir. 

Araç muayenesi randevusu ise gayet kolay işlemler ile alınan bir randevu çeşididir. Randevu almak isteyen sürücüler için TÜVTÜRK web internet sitesine giriş sağlamak gereklidir. Girişi gerçekleştirdiğiniz web internet sitesinde ücretsiz bir randevu kısmı bulunur. 

Bu kısmı doldurmak ve tamamlamak gerekmektedir. Bölümde yer alan ve randevu almak isteyen süreçlerden istenen bilgiler ise şu şekildedir: 

  • Ruhsat seri no 
  • Şehir plaka no 
  • Şehir bilgisi istenecektir. 

Yukarıda yer alan bilgileri TÜVTÜRK sayfasındaki randevu alma bölümüne doğru bir şekilde giren bir sürücü randevu alma sayfasına ulaşacaktır. Randevu alma sayfasında karşısına boş gün ve saatler ortaya çıkacaktır. Sürücü istediği gün ve saatleri seçerek randevusunu oluşturarak, tamamlayabilir.  

TÜVTÜRK randevu alma işlemleri sırasında kullanılması gerekilen sayfa kesinlikle ve mutlak olarak TÜVTÜRK resmi web sitesidir. Bunun dışında randevu veren çeşitli güvenliksiz sayfalara kesinlikle itibar etmeyin.  

Çünkü belli başlı güvenliksiz sayfalar randevu karşılığında ücret talebinde bulunabiliyorlar. Sürücülerin dikkatine olması bakımından TÜVTÜRK’ün yapmış olduğu bir açıklama bile bulunmaktadır.  

TÜVTÜRK Randevu Sorgulama | Araç Muayene Randevu Ücretsiz 

hederaguncel-tuvturk-arac-muayene-randevusu (5)
TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

TÜVTÜRK araç muayene randevusu alma ücretsiz bir şekilde nereden yapılır? Araç muayenesi randevusu alma işlemi tamamen ücret talep edilmeden gerçekleşen ücretsiz bir işlemdir.  

Bu sebeple TÜVTÜK resmi web sitesi ziyareti ile yapılması gerekmektedir. Asılsız diğer randevu veren sayfaların birçoğu ücret karşılığında bir sistem kurmuşlardır.  

Bu tarz asılsız ve güvenliksiz sayfalara kesinlikle itibar etmemeli ve TÜVTÜK resmi web sitesi sayfasını araç muayenesi randevu işlemlerinizi gerçek kılmak için tercih etmelisiniz. Bu konu hakkında TÜVTÜRK’ün yapmış olduğu açıklama şu şekildedir: 

“Son zamanlarda çağrı merkezimize gelen şikayetlerde, araç sahiplerinin internetteki reklamlar ve tanıtıcı metinler ile bazı sitelere yönlendikleri ve bu siteler aracılığıyla aldıkları araç muayene randevularının karşılığında da ücret ödedikleri belirlenmiştir.  

Araç muayene randevuları www.tuvturk.com.tr internet sitemizden ve 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezimizden bugüne kadar ücretsiz olarak verilmekte olup, bundan sonra ücretsiz olarak verilmeye devam edilecektir.

Bunun dışında hiçbir internet sitesi ile bağımız veya işbirliğimiz bulunmamaktadır. Araç sahiplerini bu internet siteleri ile ilgili uyarmak ve randevularını internet sitemiz ve çağrı merkezimizden ücretsiz alabileceklerini hatırlatmak isteriz.” 

TÜVTÜRK Muayeneye Giderken Hazır Olması Gereken Evraklar! 

TÜVTÜRK araç muayene randevusu alım işlemi TÜVTÜRK sayfası ile oldukça kolay işlemleri bünyesinde barındırmaktadır. Aynı şekilde randevu durumunuzu güncellemek, sorgulamak veya randevu iptalini istemek de web site sayesinde kolay gerçekleşebilen bir durumdur. 

TÜVTÜRK araç muayene randevusu aldıktan sonra randevu saatinizi kaçırmamanız gerekir. Randevuya giderken yanınızda hazır olması gereken belli başlı araç evrakları yer almaktadır. Bu araç evrakları şu şekildedir: 

  1. EK-44 Araç Tesciline İlişkin Geçici Belge : Geçerlilik tarihinin dolmaması gerekir. Satış ve devir işlemlerinde noter dışı evrak gereksinimi için kullanılan ve gereken bir belgedir. 
  1. Trafik Sigortası: Trafik sigortası zorunlu bir belgedir. Zorunluluğu insan taşıma işleminde kullanılmayan römorklar için geçerli değildir. Fakat sürücüler trafik sigortasını randevu öncesi kontrol etmeli ve randevuda kesinlikle yanında bulundurmalıdır.  
  1. Vekalet Durumu: Vekalet durumu eğer muayeneye gelecek araç size ait değilse ve üstünüzde değilse vekaleten getirimini gerçekleştiriyorsanız bu durumu belgeler. Vekalet durumu niteliğinde T.C. nüfus cüzdanınızı, pasaportunuzu veya ehliyetinizi de yanınızda getirin. 
  1. LPG/CNG : LPG/CNG tankının üstünde yer alan bilgiler okunur olmalıdır.  

TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu İptali 

hederaguncel-tuvturk-arac-muayene-randevusu (3)

TÜVTÜRK araç muayene randevusu nasıl alınır konusunda vermiş olduğumuz internet web sitesi TÜVTÜRK adresini içermekteydi. Alınan araç muayenesi randevusunun iptali gerekiyorsa ve bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyorsa yine kolay bir şekilde işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

TÜVTÜRK üzerinden almış olduğunuz randevu bilgilerinize soy isminizi girerek ulaşmak mümkündür. Eğer randevu tarih ve saatiniz konusunda da tereddüttünüz var ise yine internet sitesini ziyaret etmeniz gerekir. 

Web site ziyaretinizde kendiniz ile alakalı bilgileri girmenizin ardından randevu durumunuzu görebileceksiniz. Randevu durumunuzu iptal etmek istiyorsanız karşınıza çıkacak olan sayfadan rahatlıkla iptal işleminizi gerçek kılabilirsiniz. 

Randevu saatiniz ve tarihiniz üzerinde de bu sayfadan herhangi bir değişiklik yapmanız mümkün olan bir durumdur. Kolay bir şekilde randevunuz üzerinde oynayabilirsiniz.  

TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu Alma Sorgulama Güncelleme İptal Etme 

TÜVTÜRK araç muayene randevusu aldıktan sonra muayene randevusunu sorgulayarak güncellemek veya iptalini istemek mümkündür. Oldukça kolay işlemler ile randevunuzun son durumunu değiştirebilirsiniz.  

TÜVTÜRK sitesine giriş yapmanızın ardından karşınıza almış olduğunuz araç muayenesi randevu bilgileriniz çıkacaktır. Burada bulunan randevu son durumunuzu isterseniz değiştirebilir isterseniz de kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz.  

Güncellemek veya iptal etmek çok kolay işlemleri içerisinde barındırmaktadır. Bu sebeple hiç zorlanmadan randevu sorgulama ve randevu iptali işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olan bir durumdur. TÜVTÜRK araç muayene randevusu alma işlemi bu kadar kolay ve basittir. 

TÜVTÜRK Ücretsiz Randevu Nasıl Alınır? 

TÜVTÜRK araç muayene randevusu alım işlemi TÜVTÜRK web sitesi üzerinden gerçekleştirilir. TÜVTÜRK web sitesine giriş yaptıktan sonra plaka no, ruhsat no ve şehir bilginizi gireceksiniz. Girilen bilgilerin ardından karşınıza randevu alabileceğiniz uygun tarih ve saatler çıkacaktır. Boş olan dilediğiniz tarih ve saati seçerek araç muayene randevunuzu tamamlayabilirsiniz. 

TÜVTÜRK Randevu Almadan Gidilir mi? 

TÜVTÜRK araç muayeneye gitmeden önce randevu almanız gereken bir durumdur. Şart olan randevu koşulunu TÜVTÜRK internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Eğer randevu almadan araç muayene işlemi için giderseniz, işleminiz gerçekleşmez.  

TÜVTÜRK Randevu Ücreti Var mı? 

TÜVTÜRK araç muayenesi için TÜVTÜRK internet sayfası ücretsiz bir şekilde randevu vermektedir. Asılsız diğer randevu veren sayfaların birçoğu ücret karşılığında bir sistem kurmuşlardır.  
Bu tarz asılsız ve güvenliksiz sayfalara kesinlikle itibar etmemeli ve TÜVTÜK resmi web sitesi sayfasını araç muayenesi randevu işlemlerinizi gerçek kılmak için tercih etmelisiniz. 
Araç muayene randevuları www.tuvturk.com.tr internet sitemizden ve 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezimizden bugüne kadar ücretsiz olarak verilmekte olup, bundan sonra ücretsiz olarak verilmeye devam edilecektir. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır? 2023

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!