USD32,23
EURO34,99
JPY0,207700
RUB0,356100
GBP41,18
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.507,60
BTC70.259,68

Sivas Kongresi’nin 104. yıl dönümü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde, bizlere bu mukaddes vatanı emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şanlı bayrağımız için şehit olan tüm Millî Mücadele kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.

Sivas Kongresi’nin 104. yıl dönümü

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 4 Eylül Sivas Kongresi’nin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. Kurtulmuş’un mesajı şöyle:

“Sivas Kongresi’nde; manda ve himayenin kesin olarak reddedilmiştir. Aziz milletimizin hürriyet, istiklâl ve istikbâl mücadelesi verdiği o çetin günlerin ve Millî Mücadele’nin dönüm noktalarından biridir.

Sivas Kongre’sinin mefkuresi bağımsızlıktır

Sivas Kongresi’nin çok önemli bir ilkesi, hatta davası ve mefkuresiydi bağımsızlık…

Millî irade, bağımsızlık ve Misak-ı Millî ruhunu Millî Mücadele’mizin yol haritası olarak tanzim eden Sivas Kongresi’nde tam bağımsız Türkiye’nin yolu açılmış, tarihimizin en zor dönemlerinde Millî Mücadele’ye karargâh olan, Kurtuluş Savaşı’nı da yönetecek ilk Meclisimizin de temelleri atılmıştır.

“Güçlü ve Büyük Türkiye” yolumuzu aydınlatıyor.

Misak-ı Millî’nin millet için büyük bir şeref ve ayağa kalkarak bağımsızlık savaşı vermek adına en yüksek değerler manzumesi olduğu, Sivas Kongresi’nde en gür sesle tüm dünyaya ilan edilmiştir.

Biliyoruz ki; 104 yıl evvel şanlı ecdadımızın yaktığı bağımsızlık meşalesi, emin adımlarla yürüdüğümüz ‘Güçlü ve Büyük Türkiye’ yolumuzu aydınlatıyor…

Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde, bizlere bu mukaddes vatanı emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şanlı bayrağımız için şehit olan tüm Millî Mücadele kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyorum.

Ruhunuz şâd olsun…”

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sivas Kongresi’nin 104. yıl dönümü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!