USD33,04
EURO35,99
JPY0,210000
RUB0,376000
GBP42,99
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.984,97

Selcoin Kimdir? Yatırım Tavsiyeleri ile İlgili Kitabı Hakkında Merak Edilenler

selcoin-kimdir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Selcoin özellikle son yıllarda kripto para piyasasında adını sıklıkla duyuran ve yatırım önerileri ile ünlenen biridir. Özellikle yatırım alanında kripto para piyasasına girecek kişilerin sıklıkla Selcoin Kimdir diye araştırmaktadırlar.

Selcoin genelde birçok sosyal medya platformunda piyasa hakkında. Bilgilerini insanlarla paylaşan ve bu bilgilerle tanınan biri haline gelmiştir.  Genel olarak ismi her ne kadar selcoin olarak bilinsede Fakat sadece kripto para hakkında araştırmalar yaptığını söylemek eksik ve hatalı olabilir. Çünkü Selcoin beraberinde birçok finans, döviz ve enflasyon verileri hakkında da bilgi vermeye devam ediyor. 

 

Selcoin Kitabı “Altın Kapının Anahtarı Bitcoin”

selcoin-kimdir

Özellikle Twitter da bilinen Selcoin yatırım işlemlerine klasik borsa işlemleri ile başlamıştır. Piyasaları tanıması ve yatırım hakkında bilgi sahibi olması ise 2011 yılında başlamıştır. Sektöre hızlı ve sağlam bir giriş yaparak yatırım yapmak isteyenlerin yakından takip ettiği biri olmuştur.

Selcoin gerçek ismi Selçuk Ergin’dir. Kripto para piyasasını yakından takip etmesi ise 2014-2015 yıllarında olmuştur daha sonrasında kripto para piyasasında yatırım tavsiyeleri vermeye başlamış ve tüm bilgilerini bir kitapta toplamaya karar vermiştir. 

Selcoin araştırmalarının temel dayanağının internet olduğunu söylüyor. “Özellikle piyasaları çok araştırıp çok okurum” diye de ekliyor. Yaptığı tavsiyeleri önceden twitter hesabında duyuran ve yatırım tavsiyesi veren Selcoin artık bilgilerinin yazılı bir kaynağı olmasını istemiş ve bir kitap yazmaya başlamıştır.

selcoin-kimdir

Selcoin Altın Kapının Anahtarı Bitcoin Özet

Selcoin: Dünya üzerinde iki tip insanın olduğunu bunlardan birinin gelenekçi birinin ise yenilikçi olduğunu savunur. Gelenekçi insanlar geçmişinde harika işler başarmışlardır. Fakat şu anda masa üzerindeki bir bardak suyu almak için bile yardıma ihtiyaç duyarlar. 

Gelenekçiler yeniliğe kapalıdırlar gelişmeyi reddederler.  Yenilikçiler de aksine geleneğe çok bağlı kalmazlar ve sürekli gelişim desteklerler. Mesela bir ingiliz, Amerika olabilmek için kimliğini, kıta dışında bırakabilir, kendine yeni bir milli marş, yeni bir bayrak edinebilir ve bu feda ettiği tüm geleneklerle sonrasında dünyada süper güç olabilir. Onun için önemli olan budur. Yeni dünya düzeninde geleneklerini yeri geldiği zaman feda edebilenler dünyanın yeni hakimleri olmışlar veya olabilirler demek yanlış olmaz. 

selcoin-kimdir

Biz ülke ve millet olarak geleneklerimize son derece bağlıyız. Son derece bağlı olmamız sebebiyle yenilikleri kaçırmışızdır ve çok da yenilikçi olduğumuz söylenemez. Yaşlı geçkin kişilerin teknoloji ile bağını incelerseniz bunu daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Yeniliğe kapalıdırlar ve öğrenmeye aç değillerdir. 

Özellikle Dokunmatik telefon istemezler de tuşlu telefon isterler mesela. Bilgisayarın nasıl açılacağını bilmezler Ayıp mı bunları bilmemek? Asla. Öğrenmemek ayıp, bilgiyi ve yeniliği reddetmek ayıp. Sizler geleneklerinizden vazgeçmeseniz de yeniliklere gözünüzü kapatmayın lütfen. Diyerek kitabına giriş yapıyor Selcoin Çağın gereklerini takip edin. Bu çağın gereği de Kriptodur, bitcoin’dir. Diyerek devam eder sözüne.

selcoin-kimdir
selcoin

Altın Kapının Anahtarı Bitcoin Kitabına Nasıl Ulaşabilrisiniz?

Kripto paranın bazı ülkelerde yasaklanması ile Selcoin kitabı Altın Kapının Anahtarı Bitcoin kitabı da fiziken satıştan kalkmış sadece e-kitap olarak satışa sunulmaya başlanmıştır. İnternet üzerinden bir eğitim platformunda satışı bulunan hem eğitim hem e kitap olarak sunulan hizmetin fiyatı zaman zaman indirimli olabilmektedir. Ortalama fiyat ise 300 TL civarındadır. 

selcoin-kimdir

Selcoin Sözlerinden Alıntılar ve Örnekler

Selcoin’in bitcoin piyasası hakkında verdiği bilgiler ve tavsiyelerle ön plana çıktığı görülmektedir. Özellikle tavsiyeler ve bilgiler üzerine çıkardığı kitabından alıntılar yapılacak olursa şu sözleri sıralamak sizler içinde fikir olabilir.

 Yakın gelecekte, blok zinciri tabanlı dijital kimliklerimiz olacak ve kimliklerimizin çalınma ya da taklit edilme olasılıkları olmayacak çünkü mevcut geleneksel yöntemlerle blok zincirinin hacklenme olasılığı yok. 
 Akıllı insanlar prestij için mücadele verir, aptallar ise para için. 
 Bizim değişen dünyada yerimizi almamız şart. Sanayi devrimini savaşlar yüzünden kaçırdık ve onun acısını 100 yıldır çekmekteyiz. Bu da bir nevi teknolojik bir sanayi devrimidir. Bunu kaçırmamalıyız. 
 Dünya blok zinciri üzerine inşa edilecek ve bu kaçınılmaz bir durum. Yarın öbür gün internet gibi, blok zincirinin de girmediği ev kalmayacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Selcoin Kimdir? Yatırım Tavsiyeleri ile İlgili Kitabı Hakkında Merak Edilenler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!