USD32,22
EURO34,99
JPY0,207300
RUB0,356300
GBP41,09
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.509,95
BTC69.976,81

Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek | 12 Benzersiz Yorum!

ruyada-yagmur-yagdigini-gormek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada yağmur yağdığını görmek birçok kişinin gördüğü rüyalar arasındandır. Yağmur gerçek hayatta bolluk bereket ve rahmetin simgesi olarak bilinmektedir. Rüya yorumlarında ise rüya tabircileri tarafından farklı ve ilginç yorumlara maruz kalmaktadır. Fakat genel itibariyle olumlu tabir edildiği görülmektedir.

Görülen rüyalar kişiler üzerinde çeşitli etkiler bırakmakla beraber neye işaret ettiği de araştırılmaktadır. Aslında görülen rüyalar insanların gerçek hayatta bastırılmış duyguların ve arzuların dışavurumudur. Rüyada yağmur yağması ve yağmuru izlemek de bu rüyalardan sadece biridir.

Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek Üzerine Yapılan Rüya Tabirleri!

Bu rüya genellikle güzel yorumlanan hayırlı rüyalar arasında bilinmektedir. Görüldüğü esnada verdiği huzur da bunu simgelemektedir. Rüyada yağmur yağışı görmek rüya sahibinin bolluk bereket sahibi olacağına işaret etmektedir. Malında mülkünde artış olacağına ve malının bereketleneceğine dair yorumlar yapılmaktadır.

ruyada-yagmur-yagdigini-gormek

Yağmur dünya ve insanlık için yaşam kaynağıdır. Yağmurun fazla yağması o yere yeşillik ve hayat vermektedir. Bu sebeple rüyada yağmur yağışını görmek tabiri de hayırlıdır. Rüyanın yorumunu etkileyen bir etmen ise görülen mekana ve şekle göre değişiyor olmasıdır.

1 – Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek Sıkıntılı Zamanların Biteceğine İşarettir!

ruyada-yagmur-yagdigini-gormek
Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyayı gören kişi maddi, manevi, psikolojik veya sağlık açısından sıkıntılar yaşıyor olabilir. Rüyada yağmur görülmesi o zor ve sıkıntılı zamanların sona ereceğine ve kişinin rahata ereceğine delalettir. Bunların arasında aile içi huzursuzluklar veya iş hayatında yaşanan olumsuzluklar da olabilir. Bunlardan kurtuluşa vesile olacak bir rüyadır.

2 – Yapılan veya Yapılacak İşlerin Olumlu Sonuçlanacağına Delalettir!

Rüya sahibi bazı iş yükleri altında eziliyorsa, işlerinin üstesinden geleceğine işaret eden bir rüyadır. Ayrıca hüsranlara yaşadığı bir sürecin sona ereceğine ve başarılı bir dönemin geleceğine yorumlanmaktadır. Böylelikle rüya sahibi hiçbir gelecek kaygısı çekmeden maddi ve manevi olarak refah içerisinde yaşayacaktır.

3 – Rüyada Sağanak Yağmur Yağdığını Görmek Zor Zamanların Sonu Demektir!

ruyada-yagmur-yagdigini-gormek

Rüyada özellikle sağanak halde yağmur yağdığının görülmesi zor zamanların sonu anlamına gelmektedir. Kişi zor ve önemli bir iş üzerinde çalışıyorsa altından başarı ile kalkacağına işarettir. Ayrıca maddi ve manevi anlamda zenginleşeceğine ve huzurlu bir yaşam süreceğiyle tabir edilmiştir. Kazanç kapılarının aralanacağına dikkat çeken bu rüya kişinin kısa zamanda zengin olacağıyla yorumlanmıştır.

4 – Rüyada Yağmurda Islanmak Üzüntülü Habere mi İşarettir?

Rüyada yağmur yağdığını görmek fakat altında ıslandığını görmek hayırlı yorumlanmayan rüyalardandır. Özellikle bu rüya gören kişinin üzüntülü bir haber alacağına işaret etmektedir. Ayrıca bir farklı tabirde ise sağlık sıhhat ve bol kazanç olarak belirtilmiştir. Rüya sahibi hasta ise şifa bulacaktır. Eski sağlığına kavuşacaktır.

5 – Rüyada Yalnızca Kendi Evine Yağmur Yağdığını Görmek Bereketin İşaretidir!

ruyada-yagmur-yagdigini-gormek

Rüyada yağmur yağması fakat sadece kendi evi üzerine yağması bereket olarak yorumlanmıştır. Yani o haneye bolluk bereket geleceği anlamı taşımaktadır. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin bazı sıkıntıları varsa giderileceğine işaret etmektedir. Maddi ve manevi sorunlar sona erecek ve kişi müjdeli bir haber alacaktır.

6 – Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek İslami Açıdan Olumlu Yorumlanmıştır!

Görülen yağmur rüyası çok çeşitli tabir edilen rüyalardan biridir. Şiddetli yağan yağmur görmek Allah-u Teala’nın rahmetine kavuşmakla yorumlanmıştır. Ayrıca İslam dinine layıkıyla yöneleceğine, Allah’ın vereceği ferahlık ve yardıma işaret etmektedir. Rüyayı gören kişi küs olduğu kişilerle barışacak, rızkı genişleyecek ve sıkıntısız bir hayata kavuşacaktır.

7 – Rüyada Şiddetli Yağmur Yağması Olumlu ve Olumsuz Tabir Edilmiştir!

ruyada-yagmur-yagdigini-gormek

Rüyada yağmur yağması bolluk, bereket ve iyiliğe işaret etmektedir. Kimi zaman önemli bir yatırıma, güzel bir geleceğe kimi zaman ise ilim öğrenmeye yorumlanmıştır. Ayrıca kötü huylardan kurtulup, hasta kişinin sağlığına kavuşacağına delalet edilmektedir. Cafer-i Sadık (r.a) rüyada yağmur yağması görmek tabirini şöyle yapmıştır;

  • Rahmet ve bereket,
  • Hastalık ve bela,
  • Fısk ve Fitne,
  • İman,
  • Küfür,
  • Yalan
  • Kuraklık.

8 – Rüyada Sel gibi Yağmur Yağdığını Görmek Fitneye İşarettir!

Rüya sahibi rüyada yağmur yağdığını görmek üzerine rüya görürse ve yağmur sel şeklinde olursa olumsuz tabir edilmektedir. Yağmur yağarken bir yandan sel olup akıyor ise ayrıca ağaçları kökünden kopararak sürüklüyorsa o yerde sıkıntılar oluşacaktır. Ayrıca rüyada görülen yere fitne ve helak geleceğine işaret edilmiştir.

9 – Rüyada Pencereden Yağmur Yağdığını Görmek ve O Suyla Yıkanmanın Tabiri!

ruyada-yagmur-yagdigini-gormek

Rüyada berrak şekilde yağan yağmur suyu ile yıkanmak korkulan şeylerden emin olmaya işarettir. Ayrıca yağmur suyuyla abdest veya gusül alınması din ve dünya hayatında doğru yolda olunacağına yorumlanmıştır. Bununla birlikte yağmur suyunu içtiğini gören kişi hayır ve esenliğe kavuşacaktır. Fakat içilen yağmur suyu bulanık ise hastalanmaya işaret edilmiştir.

10 – Rüyada Yağmur Altında Yürümek İç Dünyada Huzura İşarettir!

Rüyada yağmur altında yürümek ve yağmurun yağışını izlemek olumlu tabir edilmiştir. Rüya sahibinin iç dünyasında yaşadığı sıkıntılardan kurtulacağına ve huzur bulacağına işarettir. Ayrıca kişinin sıkıntılardan kurtulmakla birlikte yeni başlangıçlara adım atacağının müjdesi verilmiştir.

11 – Rüyada Yağmur Suyu İçmek Yolculuk Anlamına mı Gelir?

Rüyada içilen yağmur suyu bereket ile geçecek günlerin habercisidir. Ayrıca bir tabirde hayırlara vesile olacak bir yolculuğa da yorumlanmıştır. Rüya sahibi çalışıp alın teri ile kazandığı parasıyla ev yatırımı yapabilir. Özellikle eski maddi durumuna göre iyileşme görecektir. Ayrıca kişinin İslami şartlara riayet ederek uygun bir hayat süreceğiyle rüya tabiri yapılmıştır.

12 – Rüyada Gece Yağmur Yağması Yeni Yatırımların Habercidir!

ruyada-yagmur-yagdigini-gormek

Rüyada yağmur yağması ayrıca yağmurun gece yağması borçlardan kurtulmak olarak yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişinin kar sağlayacağı bir yatırım yapacağına işarettir. Kişi yaşadığı bir durumla kendini boş yere üzdüyse bu sıkıntının sonlanacağına delalet etmektedir. Ayrıca sarf ettiği emek sayesinde kazandığı her şeyin keyfini süreceğine tabir edilmiştir.

Rüyada Yağmur Yağması Diyanet Tabiri Nasıl Yapılmıştır?

Rüya tabirleri arasında en merak edilen mercilerden biri Diyanet İşleri Başkanlığı olmaktadır. Rüyada yağmur yağdığının görülmesi tabiri araştırılan rüyalardan biridir. Genel olarak hayra yorulan bu rüya görülme şekline göre farklı şekillerde yorumlanmıştır.

Rüyada zarar vermeden yağmur yağdığını görmek;Bolluk, bereket ve zenginliğe,
Rüyada yağmur yağıyorsa;Hayır, bereket, rızık, nimet ve rahmete,
Şiddetli yağmur yağdığını görmek;İnancın zayıflığına ve günah işlemeye yeltenmeye,
Evin içine yağmur yağması;Ev halkı için hayra iyiliğe ve berekete,
Rüyada yağmur suyu görmek;Misafir kişinin yolculuğunun erteleneceğine işarettir.

Mehmet Emin Kırgil Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek Tabiri!

Rüyada yağmur yağması genellikle bolluk, bereket, ferahlık ve refah içinde yaşama anlamlarını taşımaktadır. Ayrıca yağan yağmurun yere düşmesi, toprağı sulaması ve bu sebeple çiçekler açması sembolik bir anlam taşımaktadır. M. Emin Kırgil bu rüyanın aynı zamanda bir dönüm noktası olabileceğine değinmiştir. Fakat şiddetli bir yağmur görüldüyse sıkıntı ve zorluklarla imtihan olunabileceğine de değinmiştir.

ruyada-yagmur-yagdigini-gormek

Kırgil, katıldığı bir programda seyircinin rüyada yağmur suyu içmesi üzerine tabirde bulunmuştur. Seyircinin rüyasını anlatması üzerine rüya sahibinin sıkıntısının olduğunu dile getirmiştir. Bu rüya üzerine Allah’ın ona rahmet kapısı açtığını, rahatsızlığından kurtulacağını ve feraha kavuşacağını söylemiştir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek | 12 Benzersiz Yorum!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!