USD32,19
EURO34,96
JPY0,206700
RUB0,357000
GBP41,03
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.507,03
BTC69.512,32

Rüyada Tavşan Görmek ve 11 İlginç Anlamı

ruyada-tavsan-gormek
Rüyada tavşan görmek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada tavşan görmek hem olumlu hem de olumsuz şekilde yorumlanır. Aynı zamanda rüyayı gören kimse için uyarı mahiyetindedir. Yani bazı durumlar için rüyayı gören kimse dikkatli olmak durumunda kalacaktır. Peki birbirinden farklı yorumlarıyla rüyada tavşan görmek neye işarettir? 

Rüyada Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir? 

ruyada-tavsan-gormek

Rüyada tavşan görmek ne demek? Bu rüya, rüyayı gören kimsenin eşi tarafından aldatılabileceğine işaret eder. Bunun yanında; 

 • Rüya sahibi harama el uzatmayarak hayatına devam edecektir. 
 • İşleri yolunda gidip, iş dünyasında kazançlı olacağına da delalet eder.
 • Ayrıca çevresindekilere sürekli olarak pozitif enerji dağıtıp, bu sebepten ötürü de sevilen kişi olacaktır.
 • Aile hayatında da rüya sahibinin mutlu bir yaşam süreceğine işaret eder.

1 – Bazı Rüya Tabirlerine Göre Rüyada Tavşan Görmek 

Bazı âlimlere ve rüya tabirlerine göre rüyada gördüğünüz tavşan bazen hayırlı bazen de hayırsız sonuçlara işaret eder. Aşağıdaki tablo üzerinden kime göre, nasıl anlamı olduğunu öğrenebilirsiniz. 

Bazı Rüya Tabirleri ve Yorumcularına Göre Rüyada Tavşan Görmek Anlamı 
Rüyada Tavşan Görmek Diyanet Rüyanızda gördüğünüz bu hayvan, sizin bir kadınla ya da erkekle anısı uzun yıllar devam edecek münasebet kurmanıza delalet eder. Ayrıca kaçmakta olan tavşana silah doğrultmak güvendiğiniz kişiler tarafından aldatılacağınıza da işaret eder. Bunun yanında sevinçli günlerden sonra üzüntülü günlerin habercisi niteliğini de taşır.
NablusiRüyada gördüğünüz tavşan kadına işaret eder. Tavşanı tuttuğunu gören kimse o kadın ile evlenecektir.Tavşanı kestiğini gören kimse için ömrünün kısalmasına işaret eder.Ayrıca korkak bir kişiye ya da kötü huylu kadına da delalet eder.Eline tavşan aldığını gören kimse gerçek hayatta ahlaktan yoksun kişi ile evlenecektir.
Molla Cami Molla Cami’ye göre tavşan kadın demektir. Tavşanı tutan kişi gerçekte bu kimse ile evlenir.Tavşanın etinden ya da derisinden parça alan kişi hanımından yardım görecektir.Eline tavşanı alan kişi için ayrıca bu rüya üzüntü, keder ve musibete işaret eder. 
Rüyada Tavşan Görmek İhya İhya yorumuna göre tavşan görmek kadına delalet eder. Beyaz tavşan sakin ve ağırbaşlı kadın demektir. Tavşanın ölmesi çocuklardan kötü haber almaya işaret eder. Tavşanı kesmek eşten ayrılmaya, tavşanın konuştuğunu görmek ise ahlaki yönden zayıf karakterli kadınla evlenmeye delalet eder. 
Seyyid Süleyman Tavşan rüyası kötü kadın ve tavşan yavruları üzüntü demektir.Tavşanın ölmesi, aileden gelecek olan musibete işaret eder.Tavşanı kesmek, eşinden ayrılmak demektir. Dolayısıyla bu rüya pek hayırlı değildir.

2 – Rüyada Tavşan Beslemek

ruyada-tavsan-gormek

Refahın göstergesidir. Bu önemli derecede kazanç kapısı ve zenginlik olarak da yorumlanır. Aynı zamanda; 

 • Yaşam koşullarında iyileşmeye işaret eder.
 • Varlıkta artış demektir.
 • Hem fiziksel hem profesyonel anlamda yükselişe de işaret eder.
 • Olası kaza ve hastalık durumlarından kolay şekilde sıyrılma biçimine de gelir.

3 – Rüyada Tavşan ve Yavrularını Görmek 

ruyada-tavsan-gormek

Rüyada gördüğünüz bu hayvanın yavruları sizlere olumlu müjdeler getirecektir. Rüyayı gören kimsenin elinin açık olacağına, insanlara yardım edeceğine delalet eder. Ayrıca; 

 • Yavru tavşan masumiyet demektir. Kişi kendi masum yönlerini bu rüya ile keşfedecektir.
 • Rüyayı gören kimse güzel haberler eşliğinde keyifli hale gelecektir.
 • Bunun yanında mübarek kişilerle tanışma fırsatına erecektir.
 • Sonuç olarak bu rüya, güzel ve olumlu sürprizlere işaret eder. 

4 – Rüyada Tavşan Yakalamak

Rüyada tavşan görmek yakalamak rüya sahibinin kısmeti demektir. Ayrıca bu kişi oldukça dürüst ve güvenilirdir. Bu rüya, rüya sahibinin iyi ve ahlâklı biriyle tanışıp evlenmesine işaret eder. Diğer yandan gerçek hayatta ilgilendiği konularda anlaşma yaşayacağının da göstergesidir. Tavşanı yakalayıp besleyen kimse evinde bereket görecektir.

5 – Rüyada Tavşan Sevmek 

ruyada-tavsan-gormek

Rüyasında tavşanı sevdiğini gören kimse gerçek hayatta sevdiği birine maddi ve manevi yardım edecektir. Ayrıca rüyayı gören kimsenin hayallerinin peşinden koşacağı ve bunları tek tek gerçekleştireceğine de işaret eder.

6 – Rüyada Tavşan Eti Yediğini Görmek

Tavşan etini rüyasında yediğini gören kimse, akıllara ziyan durumla karşılaşacaktır. Dolayısıyla gerçek hayatta bu kimse kendini bulunduğu bu durumdan zor kurtaracaktır. Hatta bu sorun ömür boyu devam edecek probleme işaret eder. Uyarıcı bir rüya olup, rüyayı gören kimse sadaka vermelidir. Eğer rüyasında yediği etin lezzetli olduğunu görürse de gerçek hayatta iyi bir kişiyle tanışacaktır.

7 – Rüyada Gri Tavşan Görmek 

ruyada-tavsan-gormek

Rüyada görülen gri tavşan ciddi şekilde mal kaybı demektir. Rüya sahibinin şansızlıklarla dolu bir dönem geçireceğine ve farklı sebeplerden kaynaklı zarara uğrayacağına delalet eder. Ancak rüya sahibi gerekli önlemleri alırsa bu durumun içinden çıkıp yeniden düzelecektir.

 8 – Rüyada Siyah Beyaz Tavşan Görmek 

ruyada-tavsan-gormek

Rüyada beyaz ve siyah tavşan görmenin anlamları farklıdır. Beyaz tavşan olumluya siyah tavşan ise üzüntüye işaret eder. Daha detaylı açıklama tabloda yer almaktadır.

Siyah Tavşan Anlamı Beyaz Tavşan Anlamı 
İslami rüya tabirlerinde hüzün ve kedere delâlet eder.Ayrıca haneye değecek nazar ve haset kimselerin malınızın peşinde olması demektir. Bunun yanında dedikoducu kadın ve huysuz ilişki anlamına da gelir. Olumlu ve müjdeli haberler demektir.Sakin ve ahlâklı kadın olarak da bilinir. Böyle bir rüya gördüyseniz hoşgörülü ve anlayışlı bir kadınla evleneceğiniz anlamına da gelir. Ayrıca büyük kazanca işaret eder. Diğer taraftan hem maddi hem de evlilik kısmeti olarak geçmektedir.

10 – Rüyada Tavşan Görmek Mehmet Emin Kırgil

ruyada-tavsan-gormek

Mehmet Emin Kırgil, rüyada görülen tavşan ve rüyada at görmek başta olmak üzere bütün hayvanların mutluluk, bereket ve huzur getireceğini söylemiştir. Rüyada tavşanı genel anlamıyla hayvan görmek kategorisinde ele alarak, müjdeli haber veren rüya grubuna sokmuştur.

11 – Rüyada Tavşan Görmek Rüyatabirleri.com

Rüya tabirlerine göre bu hayvanı rüyanızda görmeniz iş hayatında zafer ve mutluluk demektir. Rüyasında tavşan gören kimsenin hem özel hem de iş hayatı güzel gidecektir. Bunun yanında; 

 • Bu tavşan kadın, sevgili, eş, nişanlıya da delalet eder.
 • Beyaz tavşan muhafazakar ve yumuşak huylu kadını temsil eder.
 • Ancak tavşanın siyah renkli oluşu kavgacı ve kötü kadını temsil eder.
 • Tavşanın ölmesi çocuğun hastalanması, ruhsal bozukluk anlamında sıkıntıya düşmeye işaret eder.
 • Hızlı koşan tavşan ise kimsenin bilmemesi gereken konuların döneceğine delalet eder.

Sıkça Sorulan Sorular

Rüyalar sizlerin bilinç altındaki yaşadıklarınızın uyarıcısıdır. Bu bazen çok etkilendiğiniz bir konu bazen korkularınız ve üzerine durduklarınız noktasında rüya ile kendini belli eder. Uyarıcı rüya niteliğinde olan tavşan konusu da gelecek yaşamınıza iyi yönlendirme yapmanız bakımından araştırmanız gereken rüyalardan biridir. Bu noktada sorulan sorulardan da fikir alabilirsiniz. 

1 – Rüyada Evde Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evinizde tavşan besliyorsanız eğer, dindar ve sakin bir kadınla evlenebilirsiniz. Evde tavşanı izlemek ise maceracı biri olacağınıza delalet eder. 

2 – Tavşan Neyi Simgeler? 

Tavşan çoğu kültürde aşırı cinsellik ve üreme sembolü olarak bilinmektedir. İslamiyet’te bolluk, kurnazlık ve şans sembolü anlamına da gelir. Evleri nazardan korumak için eski dönemlerde tavşan ayağı veya başı kapı üstlerine asılmaktaydı.

3 – Kahverengi Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir?

Kahverengi tavşan demek, iş hayatında elde edeceğiniz başarı demektir. Rüyasında kahve tonlu tavşan gören kimse gerçek hayatında sıkıntı ile uğraşmayacaktır. 

4 – Rüyada Mavi Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir?

Bazı rüya yorumcularına göre mavi olan tavşan, rüyayı gören kimsenin hayallerinin gerçekleşeceğine delalet eder. Aynı zamanda rüyayı gören kişi göstereceği sabır ile şans, mutluluk, huzur kapılarını açacaktır. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rüyada Tavşan Görmek ve 11 İlginç Anlamı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!