USD33,03
EURO35,97
JPY0,216200
RUB0,388500
GBP42,59
EURO/USD1,09
BIST10.871,48
GR. ALTIN2.513,65
BTC64.686,49

Rüyada Silah Görmek ve 10 Anlamı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada silah görmek çoğu zaman rüya sahibini tedirgin eden durumlar arasındadır. Silah genel olarak korkutucu bir alet olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle rüyamızda gördüğümüz zaman hem rüya esnasında hem de rüyadan uyandığımızda korkmamıza sebep olur.

Rüyadan uyandığımızda korkmamızın sebebi daha çok tabirinin kötü olmasından endişelenmemizden kaynaklanır. Fakat bu rüyanın illa ki kötü bir yorumu olacak diye bir şey söz konusu değildir. Rüyayı tabir ederken daha çok ayrıntıya ihtiyaç vardır. Rüyada yer alan detaylara göre tabir daha net bir şekilde ortaya çıkar.

Rüyada Silah Görmek Ne Anlama Gelir?

Gördüğümüz rüyalar genellikle gün içerisinde yaşadığımız olayların bir yansıması olarak karşımıza çıkar. Olaylar karşısında hissetmiş olduğumuz duygular bilinç altımızda şekillenir. Şekillenmiş hali de rüyamıza girmiş halidir.

Rüyada silah görmek de kişinin son günlerde endişeli ve karamsar bir ruh haline büründüğünün mesajını verir. Aynı zamanda rüya tabircileri bunu genel olarak içinde bulunduğunuz belirsizlik halinin son bulacağının işareti olarak kabul eder. Rüyada tabanca görmek ihya kaynaklarına göre de değişiklik gösterir. Fakat daha ayrıntılı bir tabir için rüya içerisindeki detaylara hakim olmak gerekir.

Rüyada silah görmek çok farklı yorumları olan bir rüyadır. Bunun için rüyanın nasıl görüldüğüne bakmak gerekir. Genelde görülen ayrıntılar ise şu şekildedir;

Rüyada Silah Görmek
Rüyada başkasında silah görmek
Rüyada silah ile ateş etmek
Rüyada silah sıkan birini görmek
Rüyada silah sesi duymak
Rüyada silah kullanmak
Rüyada silahla vurulmak
Rüyada elinde silah görmek
Rüyada silah taşıdığını görmek
Rüyada oyuncak tabanca görmek
Rüyada bozuk tabanca görmek

1 – Rüyada Başkasında Silah Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada silah görmek eğer başkasının elinde olarak tezahür ediyorsa yorum biraz farklılık gösterir. Başka birinde tabanca görmek rüya sahibinin müjdeli haber alacağına işaret eder. Bu haber çok çeşitli olur. Bazen hiç kişinin hiç beklemediği bir anda ya da hiç beklemediği bir yerden güzel bir iş fırsatı olur.

Rüyada başkasının elinde silah görmek diyanet kaynaklarına göre müjdeli haber iş hayatı ile olabileceği gibi sosyal yaşam ya da aile yaşamı ile alakalı olur. Rüya sahibinin uzun süredir tatsızlık yaşadığı durumunda ortadan kalkacağı ile alakalı olur. Bu nedenle söz konusu rüyayı sadece iş hayatı ile alakalı düşünmemek gerekir.

2 – Rüyada Silah Görmek ve Ateş Etmek Ne Demektir?

Rüyada silah görmek ve o silahla ateş etmek rüyanın tabirinin değişmesine sebep olur. Genelde olumsuz olarak tabir edilen bir rüyadır. Kişinin hoş olmayan bazı durumlar ile karşılaşacağına işaret eder.

Bazı rüya tabircileri rüyada silah sıkmak kişinin yapmadığı bir durumdan suçlu bulunacağına kişinin haksız yere suçlanacağına işaret olduğunu söylemiştir. Bir diğer rüya tabircileri ise bu rüyanın silahla ateş ettiğini gören bir kimsenin söz konusu günahlarına temsil niteliğinde olduğunu belirtmiştir. Aynı zamanda ev içerisindeki huzurun bozulacağına da işaret eder. Ev ahalisinin bazı tartışmalar yaşayabileceğini söylemişlerdir.

3 – Rüyada Silah Sıkan Birini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada silah sıkan birini görmek daha çok bilinç altı ile alakalı bir durum olarak yorumlanır. Kişinin dışarıdan gelen bir duruma karşı tedirgin olduğuna işaret eder. Kişinin bazı korkuları olduğunu söylemek mümkündür. Rüyada silah görmek bu yönü ile kişinin korkuları ile yüzleşeceğine ve artık tedirginliklerinden kurtulacağına işaret eder.

4 – Rüyada Silah Sesi Duymak Ne Anlama Gelir?

Rüyada silah sesini duymak biraz daha farklı tabir edilen bir durumdur. Daha çok olumsuz bir şekilde tabir edilmelidir. Rüya sahibinin alacağı kötü haberin işareti niteliğinde olur. Söz konusu kötü haberden sonra kişi huzursuz bir ruh haline bürünür. İş ve sosyal hayatı ile alakalı tüm motivasyonunu kaybeder.

Rüyada silah sesi duymak ile alakalı rüya tabircilerinin başka yorumları da vardır. Söz konusu yorumlardan bir tanesi ise gizli kalan bir hususun kısa süre içerisinde ortaya çıkmasıdır. Bu ortaya çıkma durumu rüya sahibi tarafından olacağı gibi bir başkası tarafından da kaynaklanır. Fakat iki türlü de insanı endişelendiren bir durum hakim olmuş olur.

5 – Rüyada Silah Kullanmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada silah kullanmak da yine psikolojik anlamlar taşıyan bir rüyadır. Kişinin güç gösterisinde bulunma güdüsü ile alakalıdır. Etrafındaki kişilere kendini daha iyi ve daha güçlü gösterme gereksinimi duyar. Bunun için de bazı çabalar gösterir.

Fakat kişinin bu çabasının çoğu zaman başarısız sonuçlandığını söylemek mümkündür. İnsanlardan beklediği ilgiyi ve itibarı göremez. İstediği ilgiyi ve sevgiyi göremeyince rüya sahibinin büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağı günler yakın olur. Kişi konu ile alakalı her ne kadar hayal kırıklığı yaşasa da kolay kolay yılmaz. Bir taraftan da insanları kendisine kabul ettirmenin yollarını arar. Fakat her defasında konu ile alakalı hüsrana uğrar.

6 – Rüyada Silahla Vurulmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada silahla vurulmak rüyada silah görmek tabirinden biraz daha farklıdır. Rüyayı gören kişinin mümkün olan en yakın zamanda aşk hayatında olumlu gelişmeler olacağına işarettir. Kişinin aşk hayatında değişiklikler olması sebebi ile yaşamı birdenbire çok farklı olur. Hayat enerjisi yerine gelir. Ayrıca kendisini daha mutlu hisseder.

Silah ile vurulduğunu gören kişi uzun zamandır hayalini kurduğu kişiye kavuşur. Ayrıca çok da güzel bir ilişki yaşamaya başlar. Kişi rüyada kendisini vuran kişiyi tanıyorsa rüyanın tabiri de biraz değişir. Kişinin o kişiden kendisini ve sevdiklerini koruması gerekir.

7 – Rüyada Elinde Silah Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kişi kendi elinde silah görürse bu bir gücün temsilcisidir. Rüya tabircileri genellikle kişinin saygınlığının ve itibarının artacağına işaret eder. Böylece kişinin gücünün de arttığını söylemek mümkündür. Aynı zamanda da kişinin karşısına çıkan tehlikelere karşı daha tedbirli olacağını söylemek de mümkündür.

8 – Rüyada Silah Taşıdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada silah taşımak biraz daha farklı bir yoruma sahiptir. Her rüya tabircisi farklı şekilde yorumlar. Bu nedenle birden fazla yorumu olduğunu söylemek mümkündür. Söz konusu yorumları ise maddeler halinde sıralamak mümkündür;

  • Rüya sahibinin kendisini zorluklardan ve tüm kötülüklerden korumak için çaba göstereceğine işarettir.
  • Hayatına giren bazı kişilerden korunması için uyarı niteliğinde bir rüyadır.
  • Kişinin beladan uzak durması için çaba göstermesi gerektiğini belirten bir rüyadır.
  • Bazı rüya alimlerine göre ise kişinin kötü işlere bulaşacağına ve haram yiyeceğine işaret eder. Bu nedenle dikkatli olmak gerekir.

9 – Rüyada Oyuncak Tabanca Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada oyuncak tabanca görmek de olumsuz tabire sahiptir. Kişinin etrafındaki kişiler ile bazı sorunlar yaşayacağına işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibi bazı kişiler tarafından kötü sözlere maruz kalır. Bu olay aile içerisinde yaşar. Aynı zamanda da sosyal çevresinde de yaşar. Bu nedenle kişinin çevresinde olan kişilerin kalbini kırmamaya özen göstermeye gayret etmesi gerekir.

10 – Rüyada Bozuk Tabanca Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bozuk tabanca görmek genel olarak olumlu bir rüyadır. Kişinin hem maddi olarak hem de manevi olarak rahata kavuşacağına işaret eder. Aynı zamanda kişinin karşısına hiç beklemediği fırsatlar çıkacağına işaret edebilir. Ayrıca maddi manevi hiçbir problem ile karşılaşmayacağına ve ailesiyle ya da sevdikleri ile beraber mutlu huzurlu bir hayat süreceğine işaret eder.

Rüyada Silah Görmek ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Rüyada silah gören insanlar bu rüya ile alakalı çeşitli sorular sorar. Genelde rüyanın tabiri ile alakalı şeyler merak ederler. Rüyada görülen silah rüyada mezarlık görmek gibi insanları korkutur. Silah genel olarak ürkütücü bir alet olduğu için rüyayı gören kişi bu rüyanın tabiri ile alakalı bazı tedirginlikler yaşar. Bu nedenle çeşitli araştırmalar yapar. En çok merak edilen sorular ise şu şekildedir;

1 – Rüyada Silah Görmek Hayırlı Bir Rüya mıdır?

Rüya sahibinin gördüğü silahın hayırlı bir duruma mı yoksa hayırsız bir duruma mı işaret ettiği merak edilir. Fakat bu soruya net bir cevap verebilmek için rüya içerisinde bulunan ayrıntılara bakmak gerekir. Bu ayrıntılar hayırlı ya da hayırsız yorumlar yapmak için fikir vermiş olacaktır. Fakat genel olarak hayırlı rüya yorumu olan bir rüyadır.

2 – Rüyada Görülen Silahın Psikolojik Yorumu Nedir?

Bir rüya görüldüğü zaman en çok psikolojik yönü merak edilir. Rüyaların çok büyük bir bölümü kişinin bilinçaltının yansımasıdır. Kişinin gün içerisinde yaşamış oldukları duyguları ve düşünceleri uykusunda rüyasına sirayet eder. Silah görmek psikologlar tarafından genellikle kişinin kaygılı olduğuna yorulur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rüyada Silah Görmek ve 10 Anlamı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!