USD33,08
EURO36,08
JPY0,210200
RUB0,374600
GBP42,83
EURO/USD1,09
BIST11.139,46
GR. ALTIN2.571,97
BTC64.340,38

Rüyada Saç Kestirmek Ne Anlama Gelir?

ruyada-sac-kestirmek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alimlere göre rüyada saç kestirmek tabiri güzel ve hayırlı olan rüyalar arasında yer alır. Saç kestirmek kadına da erkeğe de gerçek hayatında bir hafiflik ve ferahlık verir. Rüya tabircilerine göre rüyada saç kestirmek insanın hayatına bir ferahlık geleceği ve makam, mevki, mal, mülk kazanılacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada saç kesildiğini görmek Diyanet tarafından da olumlu yorumlanan rüyalar arasındadır. Alimlere göre bu rüya hayır, menfaat ve emniyete delalet eder. Rüya sahibinin uzun zamandır uğraştığı işlerin sonuç vereceği ve hafifleyeceği anlamına gelebilir. Rüyada saç kestirmek aynı zamanda maddi olarak da rahatlayacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Saç Kestirmek İhya Yorumları Nedir?

ruyada-sac-kestirmek
rüyada saç kestirmek

Rüyada saçının kesildiğini görmek ihya yorumları alimler arasında farklı yorumlanabilmektedir. Nablusiye göre rüyada saç kestirmek ilim ve hidayete işarettir.Rüyada saç kestirmek ne anlama gelir sorusunun cevabı rüya sahibinin kadın mı yoksa erkek mi olduğuna göre değişiklik gösterir. Erkeğin saçını kestirmesi yolculuk, hacca, şeref ve itibara yorumlanırken kadının saçının kesildiğini görmesi akrabalarından birinin veya kocasının vefatına, musibete ve kocasıyla kavga etmesine yorumlanır.

1-Rüyada Kendi Saçının Kesildiğini Görmek

Rüyada kendi saçının kesildiğini görmek genelde kötü bir şekilde tabir edilmiştir. Bu rüyayı gören kişi için uğursuzluk olarak yorumlanmıştır. Rüya sahibinin kötü, çok üzülüp etkileneceği belirli bir zaman üzüntüden kendine gelemeyeceği ve daha zorlu olaylar yaşayacağı rivayet edilmiştir. Fakat yine rüyada başkası tarafından saçının kesildiğini görmek rüyayı gören kişiyi çok seven onunla vakit geçirmekten zevk alan insanlarla tanışacağı ve yeni dostluklar kuracağı anlamına gelir.

2-Rüyada Saçının Kısa Kesildiğini Görmek

ruyada-sac-kestirmek

Rüyada saçının kısa kesildiğini görmek de rüyada saç kestirmek kadar olumlu ve güzel olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin hayatında yeni ve kesin kararlar alarak doğru bir yola gireceği anlamına gelir. Aynı şekilde rüyada saçı kısa kestirmek rüya sahibinin hayatında ki bütün olumsuzlukların uzaklaşıp feraha ve mutlu günlere işaret eder. Eğer rüya sahibi uzun olan saçlarını kısa kesildiğini gördüyse her yolu deneyip de başaramadığı ve ulaşamadığı ne varsa bu olumsuzlukların hepsini aşacağı ve hedefine ulaşacağı anlamına gelir.

3 – Rüyada Kendi Saçlarını Kesmek

Rüyada saç kestirmek yorumu rüyanın ayrıntılarına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin rüyada kendi saçını kesme olumsuzluğa işaret eder. Kişinin kendi saçını kestiğini görmesi aşk hayatında olumsuzluklar yaşayacağı şeklinde tabir edilebilir. Rüyada saç dökülmesi de aynı şekilde kötü yorumlanan rüyalar arasında yer alır. Fakat yine de alimler ve rüya yorumcuları bu konuda görüş ayrılığına düşmüşlerdir.

ruyada-sac-kestirmek

Alimler ve rüya tabircilerinin bir kısmı rüyada kendi saçlarını kesmesinin yalnızlığa işaret ettiğini belirtirken diğer kısmı ise rüya sahibinin en yakın zamanda hür ve mutlu bir hayata dilediği şeylere kavuşacağı yorumunda bulunur. Kişi rüyasında ayna karşısında kendi saçlarını kestiğini görmüşse bu durum ise işlerinde sıkıntı ve gecikme olacağına, makam ve mevki kaybı yaşayacağı anlamına gelir.

4 – Rüyada Birinin Saçını Kesmek

Rüyada birinin saçını kesmek rüya tabircileri tarafından kesin olarak olumlu veya olumsuz olarak yorumlanmamıştır.  Rüyada birinin saçının kesmek rüya sahibinin iş hayatından yakından tanığı bir arkadaşı ile ortaklık yapacağı şeklinde yorumlanır. Fakat bu ortaklığın iyi veya kötü olarak sonuçlanacağı şeklinde bir tabir yapılmamıştır.

Maddi durumlarda aşağı ve yukarı şekilde hareketlilik yaşayacağı anlamına gelir. Bir diğer rüya tabircileri ise rüya sahibi eğer rüyada saçını kestiği kişiyi tanıyorsa o kişiyle bağlarının kopacağı ve arasının bozulacağı şeklinde yorumlanır.

5 – Rüyada Makasla Başkasının Saçını Kestiğini Görmek

ruyada-sac-kestirmek

Rüyada saç kesmek kişinin hayalini kurduğu ve planladığı hayatını hiçbir sıkıntı ve engel olmadan yaşayacağı şeklinde yorulur. Aynı zamanda bu planlı hayatın hayırlı ve güzel bir şekilde sonuçlanacağına dair tabir edilir. Makasla rüyada saç kestirmek kişi için yeni ve olumlu durumlar, iş hayatında yaşanacak güzel gelişmeler ve yükselmelere işarettir. Kişi bu rüyadan sonra iş hayatında hızla yükselir. Üstelik iş hayatında arkadaşları ile ilişkileri de gözle görülür şekilde düzelir.

6 – Rüyada Saçları Kazıtmak – Rüyada Saç Kestirmek

Rüyada saç kestirmek ile saçını kazıtmak yorumu arasında bazı farklılıklar bulunur. Rüyada saçları kazıtmak rüya sahibinin yaptığı hatalardan dolayı küçük düşeceğine ve toplumda bu hatalardan dolayı ifşa olacağı anlamına geliyor. Bu sebeple bu rüyayı gören kişinin çok dikkatli olması ve işlediği günahlar için bir daha aynı günahları işlememek üzere samimiyetle tövbe etmesi gerekiyor. Eğer dikkat edip hatalarından dönmezse sosyal hayatında sevdiklerinin kendisinden uzaklaşacağı ve yalnız kalacağı vurgulanıyor.

7 – Rüyada Sevmediği Birinin Saçını Kesmek

ruyada-sac-kestirmek

Rüyada sevmediği ve düşman olduğu birinin saçını keserken görmek bu kişiye karşı galip gelip zafer kazanacağına ve onu yenilgiye uğratacağına delalet eder. Görülen bu rüya kişi için çok iyi bir duruma işarettir. Çünkü rüya tabircileri ve alimlere göre rüyada sevmediği birinin saçını kesmek kişiye yakını sandığı ve dost görünen ama aslında düşmanı olan birinin gerçek yüzünü göreceği olarak yorumlanır. Dost olarak görünen fakat düşmanı olan bu kişiyle dostluğunu ve tüm ilişkilerini bitirip yeni ve sadık dostlar edineceği, huzura erip kendinin kötülüklerden emin hissetmesine sebep olacağı şeklinde tabir edilir.

8 – Rüyada Sevdiğinin Saçını Kesmek

Bu rüya alimler ve rüya tabircileri tarafından hem iyi hem de kötü olarak yorumlanmıştır. İyi olanlar kişinin rüyada sevdiğinin saçını kesmesini evli değillerse mutlu, huzurlu ve kolay bir şekilde evlenip yuva kurmaya ve mutlu olmaya ömür boyu huzurla yaşamaya yormuşlardır. Evli olanlar için ise sağlıklı ve kendileri için hayırlı evlatları olacaklarını geçim sıkıntısı çekmeden bereketli bir hayatları olacakları yorumunda bulunmuşlardır.

ruyada-sac-kestirmek

Kötü yorumlarda bulunanlar ise birbirini seven bu iki kişinin aralarında çıkan tartışmalara bir çözüm bulamadan birbirlerinden uzaklaşmaları ve ayrılmaları durumlarının ortaya çıkacağını söylemişlerdir.

Bonus: Kısa Saç Modelleri İle Ünlü Olan İsimler

Her kadın kısa saçın kendisine yakışıp yakışmadığını merak etmiştir fakat neredeyse kimse cesaret edip kısa saç modellerini denememiştir. Rüyada saç kestirmek araması yapan kadınlar kısa saçın kendilerine yakışıp yakışmadığı merak ettiklerinden ünlü isimlerin kısa saçlı modellerini de araştırıyor. Bu yazımızda taşıması en zor modellerden olan kısa saç modelleri ile ünlü olan isimler kimlerdir onlara göz atacağız.

1 – Rihanna

ruyada-sac-kestirmek

Sürekli farklı bir olayla gündeme gelen Rihanna kameralara yakalandığı zamanlarda farklı giyim ve saç modelleri ile dikkat çekiyor. Ama ünlü ismi genellikle kısa saç modelleri ile görüyoruz. Kendisi de kısa saç modelini çok sevmiş olacak ki kliplerinde de genellikle kısa saç modelleri ile karşımıza çıkıyor.

2 – Gülşen

Şarkıları, dansları ve sahne kıyafetleri ile sürekli gündemde olan Gülşen kısa saç modeliyle de kendisine hayran bırakıyor. Şu sıralar kısa saç modeli kullanmasa da biz Gülşen’i kısa saç modeli ile hatırlıyoruz.

3- Selda Bağcan

Türküleri, duruşu, dünyaca ünlü isimlerle yurtdışında da binlerce insana verdiği konserlerle büyük başarılara imza atan Selda Bağcan ülkemizde kısa saç modelleri ile ünlü olan isimler denildiğinde en baştan gelen isimlerden diyebiliriz. Kendisi gençlik yıllarından beri kendisine has giyim tarzı ve yine kendisi ile özdeşlemiş kısa saç modeli ile hafızalarımıza kazınmış durumda olması özgün bir tarzının olduğunu gösteriyor.

4 – Hülya Avşar

Yıllara meydan okuyan güzelliği ile Hülya Avşar da kısa saç modelinin en çok yakıştığı ünlüler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Gençlik yıllarında çektiği sinema filmleri, klipleri ve sunduğu TV programları ile ülkemizde sevilen isimlerinde başında geliyor. Her ne kadar şu sıralar uzun saç modeli tercih ediyor olsa da kendisine kısa saçında uzun saç kadar yakıştığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

5 – Miley Cyrus

Şarkıları ile dünya çapında büyük bir kitleye sahip Miley Cyrus da kısa saç modelleri ile ünlü olan isimler arasında belki de hiç uzun saç modeli ile görmediğimiz ünlüler arasında en başta geliyor. Miley Cyrus izlenme rekorları kıran ve birçok yönüyle ses getiren kliplerinde de kısa saç modeli ile karşımıza çıkıyor.

6 – Birce Akalay

Rüyada saç kestirmek bazen de ani bir karar ile saçta değişikliğe gitme eğilimine yorulabilir. Çünkü rüyaların büyük bir kısmı bilinç altımız ile alakalıdır. Rüyada saçınızı kestiğinizi görüyorsanız belki de saçınızı kısa denemenizin vakti gelmiştir. Siz de Birce Akalay gibi bir anda kısacık saçlarınız ile olay yaratabilirsiniz. Ünlü ismin kullandığı kısacık saçların yüzüne çok yakıştığını söylemek gerek…

7 – Kristen Steward

ruyada-sac-kestirmek

 

Gerek özel hayatı ile gerekse oyunculuk kariyeri ile dünyaca ünlü isim Kristen Steward rüyada saç kestirmek olarak nitelendirdiğimiz düşlerimizde bile cesaret edemeyeceğimiz modellere imza atıyor. Üstelik bu cesur adımları oldukça beğeniliyor.

8 – Tuba Büyüküstün

İlk olarak Çemberimde Gül Oya isimli dizi ile tanıdığımız Tuba Büyüküstün’ü bir süredir kısa saç ile görmeye alıştık. Rüyada saç kestirmek ya da saç ile alakalı başka bir işlem yapıldığını görünce şüphesiz böyle bir ünlüye benzeyeceğimize yorarız. Öyle ki Tuba hem güzelliği ile hem de oyunculuğu ile herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor.

9 – Gülben Ergen

Gülben Ergen’i de uzun saç ile kimse hatırlamıyordur muhtemelen… O kısa saçları ve şarkıları ile Türkiye’deki herkesin gönlüne taht kurmuş bir isim. Saçlarının rengi ve modeli de birçok kişiye ilham olmaya devam ediyor.

10 – Mila Kunis

Mila Kunis gibiyseniz siz de küt saç bağımlısınız demektir. Onu çok uzun zamandır kısa saç ile görmeye alıştık. Yüz tipine de çok yakıştığını söylemek gerekir.

11 – Bade İşçil

Ufak Tefek Cinayetler isimli dizideki rolü ile çok konuşulan ünlü Bade İşçil’i çoğu zaman omuzlarına kadar uzanan sarı saçları ile tanıyorduk. Fakat o da ani bir kararla saçlarını kısacık kestiren ünlüler arasında yer aldı. Siz de ani bir kararla kendi saçını kesme ya da kuaföre giderek kısacık kestirmek isterseniz Bade İşçil gibi dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyada Birini Özlemek Nasıl Yorumlanır?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rüyada Saç Kestirmek Ne Anlama Gelir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!