USD32,79
EURO35,24
JPY0,207400
RUB0,375900
GBP41,74
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.487,09
BTC65.065,46

16 Soruda Rüyada Namaz Kılmak Ne Anlama Gelir? 

ruyada-namaz-kilmak
Rüyada namaz kılmak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada namaz kılmak hem dinen hem de rüya yorumcuları bakımından hayırlara delalet etmektedir. Genellikle günahlarınızdan arınma, kalbinizin huzura erişmesi, rahmet, bereket ya da sözün eri kişi olmaya delalet eder.

Bunun yanında rüya içinde namaz kıldığınızı görürseniz eğer bu rüya üzüntü, sıkıntılardan kurtulma ve küs olduklarınız ile barışmak anlamına da gelmektedir. Diğer yandan rüyayı gördüğünüz şekle bağlı olarak farklı anlamlar da ifade etmektedir.

Rüyada Namaz Kılmak ve Anlamları

Bu rüyanın anlamı rüya sahibinin dürüst ve doğru olduğuna, aynı zamanda sadık olduğuna işaret etmektedir. Ayrıca sevinç, mutluluk ve huzura da delalet eder. Dolayısıyla kişi yıl boyunca mutluluk yakalayacaktır. Rüyada kıldığınız namaz aynı zamanda daha iyi insan olarak yetişeceğiniz  anlamını da taşır. Hatalardan ders alma ve hayatına daha iyi insan olarak devam etmek demektir. Peki daha farklı anlamlarıyla rüyada namaz kılmak ne anlama gelir? 

1 – Rüyada Namaz Kılmak Diyanet 

ruyada-namaz-kilmak

Rüyada kıldığınız namaz temizlenme, kalp sefası, sözünün eri olma, rahmet ile mağfiret anlamını taşır. Ayrıca keder ve üzüntüden dolayı halas olma, birikimi olmadan para kazanma, duaların kabulü, ahiret ve dünya nimetleri manasına da gelir. Rüyayı gördüğünüz şekle göre de rüya tabiri noktasında şu anlama gelmektedir; 

2 – Rüyada Namaz Kılmak İhya 

ruyada-namaz-kilmak

İhya rüya tabiri bu rüyayı gördüğünüz şekillere göre farklı nitelendirmiştir. Dolayısıyla bu rüya birbirinden farklı içeriklerle şu anlamlara gelmektedir; 

3 – Rüyada Kalabalıkta Namaz Kılmak 

ruyada-namaz-kilmak

Rüyada cemaatle namaz kılmak Diyanet yorumlarına göre hayırlı rüyadır. Bu kişi hayırlı ve bereketli işlere adım atacaktır. Ayrıca birbirinden farklı güzellikler ile karşılaşacaktır. Bunun yanında manevi olarak doğru yola ulaşma anlamına da gelir. Rüya sahibinin kalbinde ne kadar isteği varsa en kısa sürede kabul olacaktır.

4 – Rüyada Namaz Kılmaya Çalışmak Diyanet 

Rüyalar kişinin bilinç dışı gördükleri günlük hayat yansımalarıdır. Bu rüya, hayırlı olan işe çabalamak anlamına gelir. Aynı zamanda rüya sahibinin uzun süredir çabaladığı bir şeye ulaşmasına da delalet eder. İş hayatında ilerleme, ilim sahibi kişiler ile bir arada bulunma, manevi duyguların artması anlamlarını da taşır.

5 – Rüyada Evde Namaz Kılmak 

Rüyasında kendi evinde namaza durduğunu gören kimse, hayır işlerine öncülük ve liderlik edecektir. Diğer yandan; 

 • Bu kimse namazı kimin evinde kıldı ise o ev bereketlenecektir.
 • Ayrıca rüya sahibi ev içinde yol gösterici kişi olacaktır.

6 – Rüyada Camide Namaz Kılmak

ruyada-namaz-kilmak

Bu rüya hayallerin gerçekleşmesi yönünde bir rüyadır. Dolayısıyla gerçek hayatta bazı şeyler için sabır göstermelisiniz. Bunun yanında bu rüyanın fazileti yüksektir. Yani; 

 • Manevi açıdan ilerleme
 • Doğru yolu göstermek için çaba
 • Büyük mutluluk ve sevinç
 • Yüreğin ferahlaması
 • Helal kazanç
 • Güzel haberler anlamını da taşır. 

7 – Rüyada Namaz Kılamamak

Rüyada namaz kılmak isteyip kılamamak, hayırlı işe zaman ayırmakta zorlanmanız demektir. Özellikle uzun zamandır ertelediğiniz işleri artık yapmanın zamanı gelmiştir. Dolayısıyla bu rüya mesaj ve uyarı içermektedir. Kendinizi ve maneviyatınızı daha çok araştırmanız gerektiğini bilmelisiniz.

8 – Rüyada Yanlış Namaz Kıldığını Görmek 

Bu rüya, rüya sahibinde rahatlama ve ferahlama anlamına gelir. Yani rüya sahibi planladığı hayatı yaşayacaktır. Gerçekleştirmek istediği ne varsa rüya sahibinin, sırayla ve sabırla olacaktır. Bunun yanında hayırlı yuva, mutlu ve huzurlu yaşam anlamına gelir.

9 – Rüyada Birinin Namaz Kıldığını Görmek 

ruyada-namaz-kilmak

Bu rüya insani arzulara yenik düşmek demektir. Yani kişi kendi nefsine söz geçirmekte zorlanıp ve bu nedenle huzur aramaya başlayacaktır. Başkasının namaz kılması aynı zamanda iyi yollara girmeye de delalet eder. Rüyayı gören kimse hemen kendine çeki düzen verip, hayatına daha temiz şekilde devam etmelidir.

10 – Rüyada Namaz Kılmak için Yer Aramak 

Bu rüya hayal ve isteklere kavuşma, uzun süredir beklediğiniz işe girme anlamına gelir. Ayrıca; 

 • Dert, üzüntü ve kederin yok olması
 • Kendinden emin olma
 • Düşmanları korkutma
 • Az çalışmak ve çok gezmek
 • Atılan iftiranın gerçek olmadığını ispat etmek 
 • Hayran kalacağı düğün yapmak
 • Başarılı insan olmak gibi manalar da taşır, 

11 – Rüyada Namaz Kılmak için Abdest Almak 

Rüyada namaz için aldığınız abdest, mutlulukların en büyüğüne kavuşma olarak size geri dönecektir. Özellikle hayalleriniz noktasında huzurlu bir yaşam süreceğiniz anlamını taşır. Ayrıca üzüntü ve kederden kurtulup, maddi ve manevi sıkıntıları kenara atma, mutlu aile tablosu ile karşı karşıya kalma demektir. 

12 – Rüyada Namaz Kılmak Dua Etmek 

ruyada-namaz-kilmak

Bu rüya rüya sahibi için iyilik, güzellik, maddi ve manevi rahatlık ile var olan sıkıntının gitmesi anlamına gelir. Diğer yandan ibadet manasını da taşır. Yani rüya sahibi dini yönden güçlenip ve bu noktada iç huzuru elde edecektir. 

13 – Rüyada Namaz Kılmak Mehmet Emin Kırgil 

Mehmet Emin Kirgil’e göre rüyada secde etmek hayırlı evlilik, küs olan kişilerle barışma, hayırlı ve güzel yerlere gitme manasına gelir. Bunun yanında; 

 • Rüya sahibi sağlığı ile küçük sıkıntılara yaşayacaktır.
 • Rüya sahibinin ailesi ile arasına fitnelik sokan kişiler olacaktır. Ancak bu işe yaramayacaktır.
 • Ölen ya da sevdiği kişinin ona hakkını helal etmesi manasına da gelir. 

14 – Rüyada Namaz Kılmak için Hazırlanmak

Rüyada seccade sermek yani namaza hazır olmak, uzun süredir çektiğiniz sıkıntılı hastalıktan kurtulmanız anlamına gelir. Ayrıca rüya sahibi çevresine akıl verecek ve bunu ilerde güç olarak kullanacaktır. Diğer yandan; 

 • Çocukluk arkadaşları ile kavuşma
 • Kendisiyle övünme
 • Mesleki başarı sağlama
 • Hayallerin peşinden koşma
 • Gözyaşının bitmesi
 • Kendi kazancı ile iş kurma anlamlarını da taşımaktır.

15 – Rüyada Namaz Kılmak için Camiye Gitmek

ruyada-namaz-kilmak

Rüyada camiye namaz için gitmek, dine uzak duran kimse için manevi duyguların yeniden yükselmesi anlamına gelir. Ayrıca işlediğiniz bir günahın bedelini ödeme manasına da gelir. Bunun yanında hayırlı kismetler sırayla hayatına girecektir. Diğer yandan saflık, temizlik dine yakınlaşma ve hatalardan ders çıkarmaya delalet eder.

16 – Rüyada Namaz Kılmak Ruyatabirleri.com 

Rüya tabiri yorumuna ve rüyayı gördüğünüz şekle göre anlamı da değişmektedir. Çünkü farz namazı, cuma namazı, bayram namazı gibi her namazın değişik anlamları vardır. Rüyada farz olan namazları eda etmeniz yüksek mevkide memuriyete işaret eder. Ayrıca; 

 • Kişiye verilen emaneti yerine getirme, endişelerden kurtulma olarak da yorumlanır.
 • Ayrıca küs olduğu kişi ile rüya sahibi barışacaktır. 
 • Borcu varsa bu noktada sadakatli davranıp, verdiği sözleri yerine getirecektir.
 • Diğer yandan rüya sahibi imam ise bir yere borclanacaktır. Tazminat ödemek durumunda kalacaktır. 
 • Öğle namazını kılan kimse amacına ulaşacaktır. 
 • Öğle namazını kılan kimse mahkum ise cezası en kısa zamanda bitecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Rüyada kıldığınız namaz genellikle gördüğünüz şekle bağlı olarak hayırlı ve güzel işlere delalet eder. Bu noktada merak ettiğiniz sorular üzerinden de fikir alabilirsiniz.

1 – Rüyada Namaz Kılan Bir Kadın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada namaz kılan kadın görmek, gerçek hayattan manevi yaşama öncelik vermek için uğraşmanız gerektiği anlamına gelir. Diğer yandan hane içerisindeki kadınlar tarafından destekleneceksiniz. Yani etrafınızdaki kadınlar size her konuda ilham verecektir.

2 – Rüyada Annenin Namaz Kıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibi kendi yetenekleri ile güzel yerlere gelecektir. Dolayısıyla bu durum hem iş hayatı hem de sosyal hayat noktasında ön plana çıkacaktır. Ayrıca bazı olaylar karşısında gözyaşı da dökebilirsiniz. 

3 – Rüya Geleceğin Habercisi midir?

Rüyalar bilinçaltının yansıması olup, bazen geleceğe dair uyarıcı yani mesaj içeren şekilde kendini gösterir. Ayrıca rüyayı yorumlamak ve doğru anlamak da hayatınıza o yönde ilerleme katacaktır. 

4 – Rüyada Namaz Kılmak İyi midir? 

Bu rüyanın anlamı oldukça faziletlidir. Yani ev içinde huzurunuz artacak, bereket, bolluk olacaktır. Ayrıca hayırlı olan işlerden nasibinizi almanız anlamına da gelir.

5 – Rüyada Edilen Dua Kabul Olur mu?

Rüyada dua ettiğinizi görürseniz, aklı selim kimse ile iş yapacağınız anlamına gelir. Ayrıca ettiğiniz duanın kabul olduğunu görmek, kısa zamanda ev ya da araba sahibi olmak manasını da taşır. Topluluk ile dua ediyorsanız eğer bir topluluktan yardım alacağınıza işarettir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
16 Soruda Rüyada Namaz Kılmak Ne Anlama Gelir? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!