USD32,22
EURO34,83
JPY0,205500
RUB0,351800
GBP40,94
EURO/USD1,08
BIST10.792,53
GR. ALTIN2.412,97
BTC67.756,09

Rüyada La İlahe İllallah Demek Ne Anlama Gelir?

ruyada-la-ilahe-ilallah-demek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada La ilahe illallah demek rüya tabirlerinde genel anlamda olumlu yorumlanan rüyalar arasındadır. La İlahe İllallah cümlesinin Türkçe anlamı “Allah’tan başka İlah yoktur.” manasına gelmektedir. Hz. Muhammed (S.A.V.)’ in içtenlikle La ilahe illallah diyen insan benim şefaatime nail olacaktır buyurmuştur. Müslüman aleminin önemle üzerinde durması ve dilinden düşürmemesi gereken cümledir.

La ilahe illallah Muhammeden Resulullah demek Allah’ın varlığını ve birliğini kabul etmektir. Söyleyen kişi Peygamber Hz. Muhammed (S.A.V.)’ in onun kulu ve elçisi olduğunu kabul etmiş olmaktadır. Gün içerisinde, her an çekilmesi, tekrar edilmesi Allah’a olan inancı kuvvetlendirmektedir.

Rüyada La İlahe İllallah Demek Rüya Tabirlerindeki Anlamları Nelerdir?

ruyada-la-ilahe-ilallah-demek

Rüyalar gün içerisinde yaşanan olayların, etkilenen durumların uyku haline dönüşmesidir. Yani bilinçaltının dışa vurmuş şeklidir. Tekrarlanan ve akılda düşünülen bazı durumlar rüyalara tesir etmektedir. Uykuda La ilahe illallah demek de bunlardan birisidir. Bazı İslam alimlerinin belirttiğine göre görülen rüyaların kimisi için müjde, kimisi için ikaz olduğu belirtilmiştir.

Allah’a olan kulluk görevleri arasında ibadetler, işlenen hayırlar olmakla birlikte Allah’ı bolca anmak da vardır. Allah’ı anmak dünya hayatında ne kadar faziletli ise rüya aleminde anmak da bir o kadar hayırlıdır. Rüyada La ilahe illallah demek aynı fazilete sahip rüyalar arasındadır.

Her insan gördüğü rüyaların etkisinde kalarak ne anlama geldiğine dair arayışlar içine girmektedir. Bunun için kitap ve internetten faydalanılmaktadır veya tanıdıklardan yorumlaması istenecektir. Rüyalar ne kadar güzel olursa olsun rüyayı yorumlayan kişi de çok önemlidir. Bu nedenle görülen rüyaları herhangi birine yorumlatmak doğru değildir.

1 – Rüyada Korkup La İlahe İllallah Demek Ne Anlama Gelmektedir?

Uykuda La ilahe illallah demek genel olarak olumlu ve güzel tabir edilmektedir. Korku esnasında çekilen Kelime-i Tevhid ise yaşantıda sıkıntılı giden durumlar olduğuyla açıklanmaktadır. Bu sıkıntılarından kurtulmak için Allah yolunda ilerlemeli, günahlarından tövbe etmelidir. Kimi tabirciler ise Allah korkusuna sahip bir insan olduğuna, yaptığı işten şüpheye düştüğüne yorulmuştur.

2 – Rüyada La İlahe İllallah Diye Bağırmak Nasıl Yorumlanmaktadır?

Rüyalar insanlara büyük etkiler bırakan olaylardır. Bir önceki başlıklarda belirtildiği üzere bu kadar etkili bir durum her insana anlatılmamalıdır. Öncelikle kişi gördüğü rüyayı hayra yormalı ve işin ehli kişilere ya da hayır dualı bir kişiye yorumlatmalıdır. Bağırarak rüyada La ilahe illallah söylemek farklı yorumlanan rüyalardandır. 

ruyada-la-ilahe-ilallah-demek

Tabirlerde, sıkıntılı kişinin sıkıntısını gidereceğine, borçlu ise borcunu ödeyeceğine dair rüya tabirlerine rastlanmaktadır. Kimi yorumcular ise tam tersi hayatının bir anda maddi ve manevi sorunlu hale geleceğine yormuşlardır. Kelime-i Tevhid Allah’ı zikretmektir. Rüyayı gören kişi sıkıntılarından kurtulacağına, hayırlı insan ve kul olacağına yormalı, o şekilde tabir araştırması yapmalıdır.

3 – Rüyada La İlahe İllallah Diyerek Uyanmak Nasıl Tabir Edilmektedir?

Rüya tabirleri arasında hayırla yorumlanmış rüyalardır. Rüyada La ilahe illallah diye söylemek ve sonra uyanmak rüya tabirleri yorumlarında, gören kişinin kurtuluşa ermesi anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişinin sıkıntılı bir durumu varsa sıkıntısından kurtulur. Borcu varsa borcunu öder, Allah’ın razı olacağı şekilde yaşar. Dinde salah üzeredir, hayırlı işlerde mertebe alacağına delalet eder.

4 – Rüyada Cin Görüp La İlahe İllallah Demek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada cin görüp Kelime-i Tevhid getirmek başarıya giden yol ile tabir edilir. Başarılarının artacağına, yeni işlere başlayacağına, mal ve para artışına delalet eder. Rüyayı gören kişinin aynı zamanda dünya nimetlerinden bolca faydalanacağına, yeni yerler keşfedeceğine dair rüya tabirlerine de rastlanmaktadır. Genel itibariyle rüyada bu cümleyi söyleyen kimse hayırlı gelişmeler yaşayacaktır.

ruyada-la-ilahe-ilallah-demek
Rüyada La İlahe İllallah Demek

5 – Rüyada La İlahe İllallah Muhammedün Resulullah Demek Ne Anlama Gelir?

Rüyayı gören kişinin hayrına yönelik yorumlanan bir rüyadır. Rüya sahibinin ve sevdiklerinin sağlıklarının yerinde olacağına, sıkıntısı varsa kurtuluşa ermesi anlamını taşımaktadır. Gerçek hayatta da İslam üzerine yaşayacağına, Allah’ın istediği kulluk vazifelerini yerine getireceğine delalet eder. Rüyayı gören kişi, ödeyemediği borcu varsa borcunu öder, sıkıntıda ise kurtuluşa ermesine anlamına gelmektedir.


Editör Önerisi: Rüyada Hacca Gitmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada La İlahe İllallah Demek İslami Sitelerde Nasıl Yorumlanmaktadır?

Görülen her rüya sonrası rüya tabirleri yapan kitaplara ya da internete çokça başvurulmaktadır. Sayısız site rüya tabiri yapmakta ya da güvenilir kaynakların sunduğu bilgileri sitelerinde okuyucuyla paylaşmaktadır. İslam alimlerinin belirttiği üzere rüya tabiri yaptırılacak kişi veya kişiler doğru seçilmelidir. Rüyalar gerçek hayatın bir yansıması olabileceği gibi bazı haberleri de verebilmektedir.

ruyada-la-ilahe-ilallah-demek

İnternetin sıklıkla başvurulduğu konulardan biri de rüya tabirleri olmaktadır. Rüyada eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu veresuluh demek anlamı açısından merak edilenler arasındadır. Güvenilir kaynaklardan biri olan Diyanet rüya tabirlerinde başvurulan sitelerden biridir.

1 – Rüyada La İlahe İllallah Demek Diyanet Sitesinde Nasıl Yorumlanmıştır?

Bahsedilen rüyanın yorumu rüya gören kişinin imanının kuvvetleneceğine, sıkıntılarının bitmesine delalet eder. Diyanet rüya tabiri maddi manevi rızıklanacağına dair yorum da yapmıştır. La ilahe illallah demek büyük hayra işaret eder. Rüyayı gören kişinin kurtuluşa ermesi ve arzuladığı ne varsa hayırlı şekilde sahip olacağına delalet eder.

2 – Uykuda La İlahe İllallah Demek Mehmet Emin Kırgil Yorumu Nasıldır?

1972 doğumlu Mehmet Emin Kırgil son zamanlarda yaptığı rüya tabirleriyle ekranlara gelmektedir. Özellikle konuk olduğu kanallarda birçok izleyici canlı bağlanarak rüya tabiri yaptırmaktadır. Yaptığı rüya yorumlarının videoları Youtube üzerinde yayınlanmaktadır. Fakat Rüyada Kelime-i Tevhid söylemek yorumuna şu an için rastlanmamaktadır. İçerisinde pek çok rüyanın yer aldığı Rüya tabirleri kitabı yayınlanmıştır.

ruyada-la-ilahe-ilallah-demek

3 – Rüyada La İlahe İllallah Demek İhya Sitesinde Nasıl Yorumlanmaktadır?

İslami içerikleriyle internet üzerinden ulaşılan ihya.org sitesi Kuran, hadis, fıkıh ve daha birçok konuyla alakalı içerikler yayınlamaktadır. Birbirinden farklı konulara yer verilen bu sitede rüya tabirleri de yapılmaktadır. Site rüya tabirlerini kendi yapmayıp bazı kaynakların tabirlerini paylaşmaktadır.

İhya.org sitesi bahsedilen rüyayı diyanetin ve Molla Cami yorumlarıyla paylaşmıştır. Zamanın önemli bilginlerinden olan Molla Cami, borçlu ise borcunu öder, sıkıntılarından kurtulur şeklinde yorumlamıştır. Rüyasında La ilahe illallah Muhammedurresulullah lafzını net bir şekilde söyleyen kişi dinde salah üzeredir demiştir.

İslam’da Rüya Tabirleri Nasıl Yapılır?

ruyada-la-ilahe-ilallah-demek

Hz. Muhammed (S.A.V.) hadislerinin birinde rüya yorumuna dair önemli hususları belirtmiştir. Rüyaların 3’e ayrıldığını belirten Hz. Muhammed (S.A.V.); birinci rüyanın Allah’tan gelen müjde olduğunu belirtmiştir. İkincisi şeytanın verdiği vesvese ve korku, üçüncüsü ise kendi kendine yaşadıklarıdır buyurmuştur.

Hz. Muhammed (S.A.V.) üzerine dikkat çekerek, kötü, hoşlanılmayan bir rüya görmek sonrası başkalarına anlatılmamasını ikaz etmiştir. Anlatmak yerine abdest alıp 2 rekat namaz kılınmasını tavsiye etmiştir. Gönüller sultanının da belirttiği üzere mutlu hissetmediğiniz rüyalar herkese anlatılmamalıdır. Genel olarak bütün rüyalar hayra yorulacak kişiler tarafından tabir edilmelidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rüyada La İlahe İllallah Demek Ne Anlama Gelir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!