USD32,82
EURO35,19
JPY0,208000
RUB0,376400
GBP41,64
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.491,49
BTC65.149,94

Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada-kopek-gormek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada köpek görmek birden fazla yorumu içerisinde barındıran rüyalar arasında yer alır. Edilen tabir rüyanın içerisinde yer alan ayrıntılara bağlı olarak değişiklik gösterir. Fakat genel olarak olumlu tabiri olan rüyalar arasında yer alıyor.

Rüyasında köpek gören bir kişi psikolojik olarak çöküş yaşadığı bir dönemde olduğuna yorumlanabilir. Çünkü gördüğümüz rüyalar genellikle zihnimizde geçenlerin bir tezahürü niteliğindedir. Rüyada köpek gören bir kişi uyandığında ilk birkaç dakika kendine gelemez ve tedirgin olmaya devam eder. Bu nedenle İmam Nablusi köpek gören bir kişinin “Allâhümme innâ neûzü bike min ameli’ş-şeytani ve seyyiâti’l-ahkâm.” Duasını okumasını önerir.

Rüyada Köpek Görmek Ne Demektir?

Gerçek hayatta sadık bir hayvan denildiği zaman ilk olarak akla köpekler gelir. Fakat rüyada bu durum değişir. Rüyada görülen köpek sadık olmayan uzak olan kişi anlamını taşır. Rüyada köpek görmek bazen de olumlu anlamda kapıda bekleyen ısrarcı olan köpeği temsil eder. Bazen de dilenciye yorulmaktadır.

ruyada-kopek-gormek

Rüyadaki köpek bazı alimler tarafından da sadık birinin canını ve malını koruduğunu temsil ettiğine yorulur. Aynı zamanda kişinin nefsini ve tez canlılığının koruma altında olduğunu da temsil eder. Köpeğin neyi temsil ettiğini ya da neyi işaret ettiğini daha iyi anlamak için de rüyanın derinlerine yani ayrıntılarına bakmak gerekir.

Örnek vermek gerekirse bir kişi rüyasında ağzı salyalı bir köpek görürse ve bu köpeğinde saldıracağı sanılıp saldırmazsa bu çok yakın gördüğünüz biri tarafından hakarete uğrayacağınız anlamına gelir. Eğer kişi köpeği görüp bu köpek ile yakınlaşır hatta onu beslerse bu rüya da bol rızka işaret eder. Rüyayı gören kişinin hayatı boyunca huzur bulacağına işaret eder.

1 – Rüyada Köpek Görmek Diyanet Yorumları

Bazı alimler de rüyada köpek görmek kişinin düşman edinmesine işaret eder. Fakat bazı durumlarda da kişinin iş hayatında başarı yakalayacağına da işaret edebilir. Rüyada belli belirsiz görülen köpek ise kişinin yakın zamanda yakınından birinin düşmanı haline geleceğine işaret eder. Köpeğin kişiye yaklaştığı görülürse belirttiğimiz gibi kişi iş hayatında ciddi başarılar elde eder.

ruyada-kopek-gormek
rüyada köpek görmek

Rüyada insan bazen bir köpeğin kendisine yaklaştığını görür fakat yaklaşma nedenini yani niyeti anlayamıyor. Böyle bir rüya görülmesi halinde kişinin yakın bir zaman içerisinde düşman edineceği anlamına gelmektedir. Isırma iç güdüsünden yoksun köpek ise iş hayatını temsil eder. Kişinin hızlı yükselişinin habercisidir denilebilir.

2 – Rüyada Beyaz Köpek Görmek Ne Demektir?

Rüyada beyaz köpek görmek kişi için uyarı niteliğindedir. Bu rüyayı gören bir kimse genellikle iş hayatında başarılı olan biridir. Hızla yükselmeye devam eden bu kişinin çevresine ve iş arkadaşlarına dikkat etmesi gerekir. Çünkü iş arkadaşlarından biri ya da birkaçı rüya sahibinin mevcut başarısını kıskanmaktadır. Bu kıskançlık sorun oluşturacak boyutlara kadar ulaşabilir. O nedenle kişinin iş hayatında arkadaşları ile olan ilişkisine çok dikkat etmesi gerekir.

ruyada-kopek-gormek

Rüyada köpek görmek ve bu köpeğin beyaz bir yavru köpek olduğunu görmek ise rüya sahibinin bereketli bir yaşam süreceğine işaret etmektedir. Bu bereketin iş hayatına yansıyabileceği gibi aynı zamanda aile hayatına da yansıyabileceğine yorulabilmektedir. Aile hayatına yorulan tabirde genellikle aileye yeni bir üye katılacağına işaret eder. Gelen yeni üye ile birlikte aileye huzur ve bereketin geleceği tabir edilir.

3 – Rüyada Köpek Görmek ve Rüyada Köpek Sevmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada köpek görmek genellikle bir düşmanın varlığına tabir edilir. Fakat rüyada görülen köpeğin sevilmesi de var olan düşmanın zararsız olduğu anlamına gelir. Aynı zamanda hayattaki bereketi ve başarıyı simgeleyen bu rüyada köpek havlıyorsa çevrenizdekilerin ettikleri nasihatleri dikkate almanız gerekir. Söz konusu nasihatlerin sizi düşünen iyi dostlarınız tarafından edileceği anlamına gelir. Bu öğütleri dinlemeniz ve hayatınıza buna göre yön vermeniz halinde huzur ve başarı kendiliğinden gelecektir.

ruyada-kopek-gormek

Rüyada köpek sevmenin bir diğer anlamı ise müjdedir. Bazı alimler bu rüyayı kişinin mutlu bir haber alacağına yormaktadır. Bu sevinçli haberin çok yakında olacağı ve bu sayede siz ve sevdiklerinizin çok mutlu olacağı anlamını taşıyabilir. Öte yandan rüyada köpek görmek ve sevmek kişinin nefsine hakim olduğunun işareti niteliğindedir.

4 – Rüyada Bir Sürü Köpek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada köpek görmek ve bu köpeklerin sayısının çok olması hayırlı bir rüya değildir. Kişinin etrafında çok fazla art niyetli insan buluğuna işaret eder. Bu nedenle çok dikkatli olmak gerekir. Nitekim bu art niyetli insanların amacı rüya sahibini sinsi planları ile tuzağa düşürmektir.

ruyada-kopek-gormek

Bu sinsi planlı art niyetli insanlara karşı temkinli olunur ve önlem alınırsa iş hayatındaki başarı kaçınılmaz hale gelecektir. Bir beklenti içerisinde olanların da beklentilerinin teker teker gerçekleşeceğine de işaret edebilir. Fakat sürü halindeki köpeklerin rüya sahibine saldırması kişinin tehlikeli ve zararlı işlerin peşinde koştuğuna işaret edebilir. Bu nedenle iş hayatında daha dikkatli olmak gerekir.

5 – Rüyada Elini Köpek Isırması Ne Demek?

Rüyada köpek görmek ve o köpeğin rüya sahibinin elini ısırması hayırlı olan rüyalar arasında değildir. Kişinin kısa bir zaman sonra zor zamanlar yaşayacağına işaret edebilir. Isırma ile birlikte kişinin acı hissetmesi ya da hissetmemesi rüyanın tabirini değiştirir. Hatta elinin kanayıp kanamaması da rüyanın tabirini etkileten ayrıntılar arasında yer alıyor.

Eğer elinizi köpek ısırdığında herhangi bir acı hissetmezseniz bu çok yakınınızda olan bir kişinin sizin için sinsi planları olduğu anlamına gelmektedir. Elinizin acımaması aynı zamanda yakınınızda bulunan bu sinsi kişileri alt edeceğiniz anlamına da gelmektedir.

Köpeğin elinizi ısırdığında kanaması halinde de bu tatsız bir haber alacağınıza işaret edebilir. Bazen de köpek ısıran elin kanaması ailenizden birinin hastalanacağına işaret edebilir. Öte yandan arkanızdan sinsi planlar yapan insanların planlarının ortaya çıkacağı anlamına da gelir. Böylece güveneceğiniz insanların hayatınıza gireceğine yorumlanır.

6 – Rüyada Köpek Beslemek Ne Anlama Gelir?

ruyada-kopek-gormek

Rüyada köpek beslemek psikolojik açıdan insanın rahatlamasını sağlar. Fakat öte yandan da kötü şeylerin habercisi niteliğinde bir rüyadır. Bir kişi rüyasında köpek beslediğini görürse bu oldukça kötü bir insanla yakınlaşacağı ve onunla arkadaş olacağı anlamına gelir. Bu kötü niyetli arkadaş rüya sahibine karşı oldukça iyi ve sadık olur ancak başkalarına kötülük yapmaktan geri durmaz. Bu kişinin yaptığı kötülüklere ses çıkarılmazsa ileride yaptığı daha büyük kötülüklere de ses çıkarılmaz.

7 – Rüyada Evde Köpek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın görmek gibi rüyada köpek görmek ve bu köpeğin evin içinde olması oldukça hayırlı bir rüyadır. Ürkütücü bir rüya gibi görünse de rüya sahibinin rızkının artacağına hatta ev sahibi olacağına yorumlanmaktadır. Öte yanda bu rüya kişinin çocuk sahibi olacağına ve bu çocukla birlikte evinin bereketleneceğine işarettir. Aynı zamanda rüya sahibinin düşmanları olmasına rağmen dürüstlükten vazgeçmediği anlamına gelir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!