USD32,82
EURO35,14
JPY0,206500
RUB0,368700
GBP41,77
EURO/USD1,07
BIST10.771,36
GR. ALTIN2.451,74
BTC64.252,80

Rüyada Ağlamak Ne Demek? Rüyada Ağlamanın 7 Tabiri!

ruyada-aglamak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada ağlamak çoğu zaman uyandığımızda bile hala ağlamaklı olmamıza sebep olur. Etkisinden zor kurtulduğumuz bu rüyanın tabiri hakkında görüş ayrılığı mevcuttur. Kedere işaret olduğunu belirten alimler de varken gülmeye ve mutluluğa yoran alimlerin sayısı da bir hayli fazladır. Rüyada ağlamak tabiri tabi ki rüyanın içerisindeki başka ayrıntılara göre de değişiklik gösterebilir. O nedenle biz de bu yazımızda rüyada ağlamanın tüm ayrıntılarını sizler ile paylaşacağız.

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağlama tarzına göre rüyanın tabiri de değişiklik gösterir. Eğer bir kişi rüyasında kendi parçalayarak, çırpınarak ağlarsa bu İslam alimleri ve rüya yorumcuları tarafından çok da hayırlı bir şekilde yorumlanmaz.

ruyada-aglamak
rüyada ağlamak

Kendini yıpratarak ağlayan bir kişi gerçek yaşamında da aynı şekilde bir olaya ya da duruma üzülür ve ağlar. Başında belalı bir dert olacağına işaret edebilir. Bazı kişiler de rüyasında gözyaşlarını yüzünde hissedebilir. Böyle bir durumda da kişinin hissettiği göz yaşının sıcak mı soğuk mu olduğuna göre bir rüyanın tabiri değişmektedir. Rüya tabircilerine göre yüzde hissedilen göz yaşı eğer sıcaksa bu kedere işarettir. Fakat göz yaşı soğuksa bu sevinç ve mutluluğa yorulur.

1 – Rüyada Ağlamak Diyanet Yorumu

Rüyada ağlamak konusunda İslam alimleri ve Rüya tabircileri arasında bir fikir birliği yoktur. İslam alimlerinin çoğu ağlamayı üzüntüden kurtulma olarak yorumlarlar. Fakat ağlamanın hayırlı bir rüya olmadığını savunan alimler de vardır. Kişi rüyasında ağladığını görürse üzüntülü bir haber alacağına işarettir şeklinde tabir ederler. Ama dediğimiz gibi ağlamayı hayırlı bir şekilde tabir eden alimlerin sayısı daha fazladır.

2 – Rüyada Birine Sarılıp Ağlamak Ne Demektir?

Rüyada ağlamak ve ağlarken de birisine sarıldığını görmek kişinin yardıma ihtiyacı olan bir dönemde olduğunun göstergesidir. Rüyayı gören kişinin birtakım zorluklar ile karşılaşacağına işarettir. Bu zorlukları bazı kişilerin yardımı sayesinde atlatabilecektir. O nedenle yardım istemekten geri durmamalıdır. En yakınlarından yardım istemenin bir sakıncası olmadığını kavraması gerekir. Bu rüya bazı dersler çıkarması adına bir uyarı niteliğinde olabilir.

ruyada-aglamak

Eğer bir kişi rüyasında birine sarılıp ağlıyorsa bu aynı zamanda vefakar dostlara da işaret eder. Rüya sahibinin hayatına onu çok seven ve düşünen dostlar gireceğine işarettir. Bu rüya aynı zamanda iyi bir şans anlamına gelir. Kişinin yolunda gitmeyen işleri bir anda yolunda gitmeye başlar ve sorunlarını çok kısa bir süre içerisinde halleder. Aynı zamanda rüya sahibi maddi sıkıntılarından da kurtulur ve rahat bir nefes alır.

4 – Rüyada Sevinçten Ağlamak Ne Demek?

Bu rüya öncelikle kişinin bir müjde alacağına delalet eder. Ayrıca rüya sahibinin etrafındaki kişilere vermiş olduğu sözleri her koşulu ile yerine getireceğine işarettir. Bir kişi eğer rüyasında sevinçten ağladığını görürse özel hayatında işler yolunda gidecek demektir. Ayrıca kişinin sevgisinin karşılık bulacağına ve karşısındaki kişinin da onu en az onun kadar çok seveceğine işaret eder.

Rüyada sevinçten ağlamanın bir başka yorumu ise kişinin helal yollardan bol ve bereketli kazanç elde edeceği yönündedir. Kişiyi çok güzel ve huzurlu bir hayat beklemektedir. Bu huzurlu hayata kavuşurken sevinç göz yaşları dökmesi muhtemeldir. Hem özel hayatında hem de iş hayatında hiç beklemediği gelişmeler ile karşılaşır.

5 – Rüyada Bir Kadının Bağırarak Ağlaması Ne Anlama Gelir

ruyada-aglamak

Bir kişi eğer rüyasında bağırarak ağlayan bir kadın görürse bu rüyada ağlamak kadar hayırlı tabir edilen bir rüya değildir. Nitekim ağlayan kadın rüya sahibi tarafından tanınan biri ise kişinin başına bir bela geleceğine işaret olabilir. Bazen de ağlayan kadından gelecek zarara işaret edebilir. Aynı zamanda işlerinin ters gideceğine yorumlayan alimler de bulunmaktadır.

6 – Rüyada Bir Erkeği Bağırarak Ağlaması Ne Anlama Gelir

Rüyada bir erkeğin bağırarak ağlaması da hayırlı sayılmayan rüyalar arasında yer alır. Kişinin iş hayatında yaşayacağı sıkıntılara delalet eder. Bu rüyanın genel yorumu sıkıntı ve kederdir diyebiliriz. Bazen de rüya sahibinin pişman olacağı bir günahı işlemesine işaret edebilir.

7 – Rüyada İçli İçli Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağlamak çoğu islam alimi tarafından hayra yorulur. Bir kişi rüyasında içli içli ağladığını görürse bu da hayırlı olan rüyalar arasındadır. Kişinin içinde bulunduğu sıkıntılardan en kısa süre içerisinde kurtulacağına ve rahat bir nefes alacağına işarettir. Ayrıca kişinin üst üste mutlu olacağı haberler alacağına da yorumlanabilir.

ruyada-aglamak

Rüyada deniz görmek kadar çok görülen rüyada içli içli ağlamak rüya sahibinin özellikle aile hayatının düzene gireceğine işaret eder. Kişiyi üzen ve düşündüren ne varsa ortadan kaybolur. Rüya sahibinin huzurlu bir şekilde yaşayıp hiçbir şeyi kafasına takmasına gerek olmadığını işareti niteliğindedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rüyada Ağlamak Ne Demek? Rüyada Ağlamanın 7 Tabiri!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!