USD33,10
EURO36,08
JPY0,211000
RUB0,374500
GBP42,91
EURO/USD1,09
BIST11.139,46
GR. ALTIN2.587,37
BTC63.687,63

Rüya İçinde Rüya Görmek Nedir?

rüya-icinde-rüya-görmek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüya içinde rüya görmek veya bunun anlamı kişilerin bilinçaltına, psikolojideki karşılığına göre değişkenlik gösterebilir. Neredeyse gördüğünüz her rüyanın veya kâbusun bir karşılığı olabilir. Bazılarının ise hiçbir anlamı yoktur. Çünkü rüyalar da kişiden kişiye farklılık gösterir. Peki rüya içinde rüya görmek ne anlama gelir, bakalım…

Rüya İçinde Rüya Görmek Ne Demek?

Rüya esnasında başka bir rüya görmek ve anlamı yaygın şekilde şudur; uzun süredir çabaladığınız veya olmasını istediğiniz bir şeyin gerçekleşmesine işarettir. Ayrıca bir türlü isteğinizin gerçekleşmediği konularda tekrar ümitlenmeniz gerektiği anlamına da gelmekte.

1 – Rüya İçinde Rüya Görmek Neden Olur?

Nasıl ki rüyada diş kanaması görmenin kesin veya belirleyici bir nedeni yok ise rüya esnasında rüya görmek ve anlamının da belirleyici bir nedeni yoktur. Gördüğünüz rüyalar çoğunlukla bilinçaltınıza bağlıdırlar. Bir şeyi gece yatmadan önce çok fazla düşünürseniz onunla ilgili bir rüya veya kâbus görmeniz kaçınılmazdır.

rüya-icinde-rüya-görmek
rüya-icinde-rüya-görmek

2 – Rüya İçinde Rüya Görmek Diyanet Tabiri Nedir?

Rüya esnasında rüya görmek diyanet yorumları biraz farklı olabilir. Çünkü bu rüya tabirleri, kutsal kitaplar doğrultusunda yapılmaktadır ve sizin bilinçaltınız ile bir ilgisi yoktur. Rüya esnasında tekrar rüya görmek şu anlamlara gelmekte;

  • Dürüstlüğü veya doğruluğundan emin olmayan birinden haber geleceğine
  • Kaybolan birinden bir haber gelmesi
  • Bir olayın açıklığa kavuşması

3 – Rüya İçinde Rüya Görmek Psikoloji Tabiri Nedir?

Rüya esnasında tekrar rüya görmenin psikloji kapsamındaki anlamı; kişinin kendini bıraktığını gösterir. Bu rüya ise bu konuda kişinin toparlaması için bir işaret niteliğinde. Psikolojik rüya tabirleri veya psikolojideki diğer mevzular tamamen kişi odaklıdır.  Bu nedenle gördüğünüz rüyalar sizinle veya hayatınızla ilgili oldukça detay içermektedir.

rüya-icinde-rüya-görmek

Ayrıca psikologlar rüya esnasında rüya görmek olayını başka şekillerde de yorumluyorlar. Bu yorum kişinin rüyalarındaki kişileri, etrafındaki nesneleri veya olay akışını kontrol edebilmeleri hakkındadır. Bu duruma ise lucid dreaming denir. Yani eğer rüyanızı kontrol altına alabiliyorsanız rüya içerisinde rüya görmek de mümkün olabilir.

Rüya İçinde Rüya Anlatmak Anlamı Nedir?

Rüya içerisinde rüya görmek veya rüya süresince bu durumu birine anlatmak insanlara karmakarışık gelmekte. Ama genel olarak rüyaların olayı budur. Karmaşık olmaları. Çünkü yukarıda belirtildiği gibi rüyalarınız veya kabuslarınızın temelinde bilinçaltınız yatar ve oradaki her şey bir anda rüyalarınızda ortaya çıkar. Bu durum da kişilerde kafa karşılıklığına yol açıyor.

rüya-icinde-rüya-görmek

Rüya içinde rüya görmek veya bunu rüyada birine anlatmanın anlamı, kişinin zor zamanlardan geçeceğini ama bu zor zamanları atlatacağını gösterir. Ayrıca gizlide kalan durumları da ortaya çıkaracağı veya rüya gören kişinin bir arkadaşına nasihatlerde bulunacağı anlamına da gelmekte.

Rüyada Rüya Anlatmak Diyanet İçin Anlamı Nedir?

Rüyada rüya anlatmanın anlamı diyanet için; kişinin çok çabaladığı veya gerçekleşmesini uzun süredir istediği hayallerinin onun için çok önemli olduğunu gösterir. Ayrıca bu rüyayı gören kişinin, gerçek hayatta hedefleri veya hayalleri için yaşlı bir kadın tarafından destekleyeceğine işarettir.

Rüyada Rüya Gördüğünün Anlatmak

Rüya esnasında rüya görmek ne demek ya da rüya görürken bir kişiye görülen rüyayı anlatmanın farklı anlamlara sahip olduğunu görüyorsunuz. Yukarıda belirtildiği üzere her rüya farklı anlamlar taşır. Bazılarının ise hiçbir anlamı yoktur ve hatta çoğu zaman gördüğünüz rüyaları hatırlamazsınız bile. Bu da çok sık görülen bir durumdur.

Rüya İçinde Rüyadan Uyanmak

Nasıl kötü bir rüya gördüğünüzde bir anda uyanır ve rahatlarsınız bu durumda da sonuç aynı anlama gelmektedir. Rüya esnasındaki diğer rüyadan uyanmak kişinin rahatlayacağına veya refah bir döneme geçeceğine işaret ediyor. Bu rüyayı gören kişi yakın zamanda güzel ve onu mutlu edecek haberler alır.

rüya-icinde-rüya-görmek

Rüya İçinde Korkulu Rüya Görmek

Bu durum çoğu zaman iyi hallere işaret etmez. Genelde uğursuz veya sıkıntılı günlerin habercisidir. Ayrıca rüya içinde korkulu veya rahatsız edici rüyaların şeytanı da çağrıştırdığı söylenir. Eğer son zamanlarda sıkıntılı bir ruh haliniz mevcut ise bu onun dışa vurumudur. Aynı zamanda kişinin korkularının veya sıkıntılarının gün yüzüne çıktığını da gösterir.

rüya-icinde-rüya-görmek

Rüya Nedir?

Rüyalar uyku esnasında gerçekleşen hızlı göz hareketlerinin de devrede bulunduğu bir algı veya duygu durumudur. Görülen rüyaların tam olarak içerikleri, süreçleri ve genel amaçları hala daha netlik kazanmamıştır. Ayrıca birbirinden farklı rüya türleri de mevcuttur. Bunlar;

rüya-icinde-rüya-görmek
Pskiolojik RüyalarBu rüya türleri tamamen kişinin bilinçaltından veya hayatından kaynaklı ortaya çıkan rüyalardır.
KabuslarKabuslar genelde rahatsız edici veya şeytan kaynaklı korkutucu rüyalardır. Hatta buna karabasan diyenler de vardır.
Dinsel RüyalarBu rüyalar Tanrı’dan gelirler ve asla unutulmazlar. Bazen amacı uyarıdır bazen ise bilgi içerirler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rüya İçinde Rüya Görmek Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!