USD32,19
EURO34,96
JPY0,206100
RUB0,360100
GBP41,06
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.428,58
BTC68.501,87

NFT Projenizi Bu 6 Yolla Etkili Bir Şekilde Tanıtılabilirsiniz

nft-pazarlamak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçerik üreticisi için NFT pazarlamak hayati bir önem taşır. NFT projenizi satmak için işinize katkı sağlayacak bu 6 yolu keşfedin.

Kripto endüstrisi benzersiz token teknolojisi ile son zamanlarda gündemde yerini bayağı aldı. Uygulamalar ve projelerin çoğu benzersiz token ile yeni kullanım alanları buldu. Fakat yeni bir token üretmek, iyi bir tanıtım olmadan çöp proje üretmek ile aynı şeydir.

Ne kadar benzersiz token üretmek önemliyse aynı şey NFT içinde geçerlidir. Projenin hedef kitlesine ulaşması için varlığın değeri belirlenir. Değeri belirleyen NFT’nin de en önemli faktörü, iyi bir tanıtım sonucunda insanların ona değer biçmelidir.

NFT projelerinizin gerçek değerini belirlemek, uzun süreli satış yapmanız için etkili bir şekilde pazarlama ve reklam stratejileri sağlayarak öğreneceğiniz 6 yol…

1. NFT için Doğru Pazaryeri Seçmek

İlk önce projenizin kalitesine bağlı olarak, analizleriniz yaptıktan sonra doğru pazaryeri seçmek önemlidir. Özellikle mevcut projeleri inceleyerek, birbirleri arasında şartlar ve ücretlerine bakabilirsiniz.

Pazaryerlerin popülerliğini gösteren şey, piyasadaki hacim ve likidite miktarıdır. Elbette diğer faktör de yüzde 2,5 ile yüzde 15 arasında değişen işlem ücretleridir. Örneğin, herhangi bir Projenizi ethereum ağına atarsanız, işlem ücretleri çok yüksek olacaktır. O yüzden doğru bir fiyat girmek önemlidir, çünkü pazaryerlerinde genelde fiyatı yükseltmek yoktur.

Aynı zamanda ideal bir pazaryeri hem kullanıcılar hem de sanatçılar için çeşitli işlev ve özellikleri vardır. Bu, platformun kullanıcı dostu olması veya kullanıcı deneyimini anlatır.

2. Çekiliş Düzenlemek

İnsanların farkındalığını arttırmanın ve daha çok talep sağlamanın etkili yollarından bir tanesi çekiliş düzenlemektir. Özellikle NFT yeni ise birçok kullanıcı çekmek ve takipçi arttırmak için iyi seçenek gibi durabilir.

Çekilişler kullanıcılar için de caziptir, çünkü NFT ne kadar fazla ise kullanıcılar ucuz olarak toplayacaktır. Bu da piyasaya sağlayan likidite sebebiyle dolaşımınızı arttıracaktır.

Çekiliş yapmak için öncelikle bu kuralları uygulayabilirsin:

  • Organik trafiği arttırmak: NFT projenizin takipçi sayısını arttırmak istiyorsan, içerik üreticisine bağlı olarak çekiliş kuralları oluşturun. Bunu yapmak için genelde twitter’ın, arkadaş etiketleme ve yeniden paylaşma özelliğini kullanabilirsiniz. Çekiliş, organik trafiği arttırır, takipçi ve yorum gelmesini hızla sağlayabilir.
  • Meraklandırmak: Çekiliş için insanlara 1 hafta veya 2 hafta sonraya tarih vermek önemlidir. Çünkü heyecanı arttan ve arkadaşlarını etiketleyen birçok insan projenize dahil olacaktır. Bu aynı zamanda topluluğu tanımanın en iyi fırsatıdır.
  • Pazaryerini etiketleyin: NFT satacağınız platform varsa, insanların en çok kullandığı yerde satıyorsanız, etiketlemek önemlidir.

3. Sosyal Medyayı Kullanın

Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında projenizi paylaşmak önemlidir. Kendi hesaplarınızda gönderinizi paylaşırsanız, forum veya sözlük yazışmalarında organik takipçi elde edebilirsiniz. Elbette bu sosyal medya platformlarında ücretli tanıtım yaparak kitlenizi büyük ölçüde arttırabilmektir.

Gönderinizde NFT için heyecanı arttıracak, video, ses ve ilgi çekici görseller içermelidir. Kullanıcıları sohbet etmeye iten görseller, birçok kişiler ile paylaşılır, böylece çapraz tanıtım yapabilirsiniz.

4. NFT Gruplarına Katılmak

Projenizin gücünü arttırmak ve çokça konuşulmasını sağlamak için haberler sayesinde popüler hale getirmek önemlidir. Bunun içinde önde gelen; Reddit, Quora, Discord, Telegram ve Twitter gibi platformlarda paylaşarak yapabilirsiniz. Aynı zamanda toplulukta kullanıcılar ile iletişiminizi arttırdığınızda NFT projenizin değer biçmenizin önü açılacaktır.

Çalışmalarınızı tanıtırken NFT konusunda başlık açarak, insanlarla tartışabilirsiniz. Böylelikle kullanıcıların fikirlerini alarak, içerik üreticisi veya NFT projesi hakkında bilgiler alabilirsiniz.

5. Web Sitenizde Paylaşmak

Tüm dijital ürünler bir web sitesi ile başlar ve çalışmaları öne çıkarmak için oldukça önemlidir. Vitrin veya grid tasarımında oluşturulan ürünler, sanatçıyı tanımanın en iyi yollarından birisidir.

Aynı zamanda Arama motoru optimizasyonu (SEO) kullanarak, Google’da en üst sıralara çıkararak, popülerliği arttırabilirsiniz. Ürettiğiniz içerikler ile itibar oluşturmak, Google gibi diğer arama motorlarında sıralanmak, hayran kitlesi ve organik trafiğin en iyi yoludur.

6. Canlı Yayın Düzenlemek

Takipçilerinizi tanımak ve onlarla doğrudan iletişime geçmenin en iyi yollardan bir tanesi canlı yayın düzenlemektir. Böylece kullanıcıların sorduğu tüm sorulara cevap verebilir ve samimi bir hava katabilirsiniz. Aynı zamanda bu, NFT projenizin kendi sözlerinizle anlatmanın etkili yolu olduğundan, kullanıcılar projenize güvenebilir.

Canlı yayın düzenlerken bazı dikkat etmeniz şeyler olabilir:

  • Önceden hazırlanın: Topluluğunuza cevap vermeden önce ‘instagram bana soru sor’ özelliğini kullanarak, soruları hazırlayın. Herhangi bir soru gelmezse canlı yayında bunları söyleyebilirsiniz.
  • Oturumu kısa tutun: İnsanlar 30-40 dakika arasında olan oturumları sevmezler. Ayrıca en ilginç sorularınızı 15 dakika sonraya saklamayın, başlarda dikkati dağılan kullanıcıların çoğu çıkacağı için siz hazırlasanız bile boşuna olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram‘da takip etmeyi unutmayın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
NFT Projenizi Bu 6 Yolla Etkili Bir Şekilde Tanıtılabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!