USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.769,63

Ne yorum yaparım, ne müdahil olurum

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti’deki İBB Meclisi Grup Başkanvekili İbrahim Özkan ile birlikte 6 meclis üyesinin istifasıyla devam eden istifa sürecine ilişkin “Ne yorum yaparım, ne müdahil olurum. Sadece eğer orada bir anlaşmazlık, bir kavga bir gürültü varsa bundan üzüntü duyarım. Umarım kendi içlerinde sağlıklı bir süreci, sulh içerisinde bir süreci yaşarlar, yaşatırlar. Onun dışında meclisimizde bulunan bir kısım arkadaşın partilerinden istifa etmesi de onların kişisel kararlarıdır kendileri için hayırlısı olsun diyorum” dedi.

Ne yorum yaparım, ne müdahil olurum

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’deki meclis salonundaki “Gençlik Buluşması” etkinliğinin ardından gazecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için devam eden aday arayışıyla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:

“İSTANBULLULARIN İHTİYAÇLARINA ODAKLI BİR KAMPANYA YÜRÜTECEĞİM”

“Bütün siyasi partilerin çalışmalarını duyuyoruz. İstanbul’da belli ki çoklu bir İstanbul adayları yarışı olacak farklı siyasi partilerin. Bu fayda getirir. Farklı düşüncelerin farklı bakış açılarının yarışabildiği bir zeminin varlığını önemsiyorum. Umarım o fikirlerin daha iyi tartılıp ölçülebildiği bilgi alma ortamlarının varlığıyla daha güçlü bir demokrasi şölenine dönüşen bir İstanbul seçimi yaşarız. Ama hep söylüyorum. Elbette ki her siyasi partinin İstanbul Büyükşehir adayına saygı duyuyorum elbette. Her biri değerli kimlikler, kişiliklerdir. Ama ben şahsen İstanbulluların ihtiyaçlarına  odaklı bir kampanya yürüteceğim. Bundan önce de öyle yürüttüğümü, yönettiğimi ve insanlarla, toplumla konuştuğumu çok fazla adayların üzerinden bir kampanya yönetmediğimi defalarca dile getirdim. Bu seçimde daha da başarılısını yaşatacağım İstanbullulara. Çünkü beş yıldır muazzam bir diyalog köprümüz var İstanbullularla. Tabiri caizse sokak sokak, mahalle, mahalle ilçe ilçe bunu çok güçlü bir kampanyaya inşallah dönüştüreceğiz. Her partinin adayı hayırlı olsun.”

“UMARIM KENDİ İÇLERİNDE SAĞLIKLI, SULH İÇERİSİNDE BİR SÜRECİ YAŞARLAR”

İmamoğlu, İYİ Parti’deki İBB Meclisi Grup Başkanvekili ve üyelerinin de aralarında istifalalarla ilgili bir soru üzerine de şunları ifade etti:

“Yani hayırlısı. Tabii benim yorum yapabileceğim bir saha asla değil. Bir siyasi partinin  kendi iç meselesine ne yorum yaparım, ne müdahil olurum. Sadece eğer orada bir anlaşmazlık, bir kavga bir gürültü varsa bundan üzüntü duyarım. Şu anda bende uyandırdığı tek his bu keşke olmasa. Keşke kendi içlerinde daha bütünlükçü bir yapıları olsa. Çünkü İYİ Parti Türkiye Cumhuriyeti Demokrasi açısından son yıllarda çok özel kararlara ve başarılara imza atmış bir siyasi partidir. Umarım kendi içlerinde sağlıklı bir süreci, sulh içerisinde bir süreci yaşarlar, yaşatırlar.

Onun dışında meclisimizde bulunan bir kısım arkadaşın partilerinden istifa etmesi de onların kişisel kararlarıdır kendileri için hayırlısı olsun diyorum. Elbette bugüne kadar hizmet sundular İYİ Parti grubunda. Ben İYİ Parti Grubu’nun İstanbul’a sunmuş olduğu hizmetlerden de memnun bir belediye başkanıyım. Dayanışma ve karşılıklı istişare içerisinde il başkanları olsun. Görev almış ve şu anda alan belediye meclis üyeleri olsun, istişare içerisinde bir süreç yönettik. Bu duygularla kendilerini buradan selamlamış olayım.”

İYİ Parti’deki son istifaların ardından kendisiyle ilgili “Eş Başkan” yakıştırmaları yapıldığı hatırlatması üzerine de İmamoğlu, “Benim kulağım kötü sesleri hiç duymuyor. Kötü sözleri de duymuyor” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ne yorum yaparım, ne müdahil olurum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!