USD33,02
EURO35,98
JPY0,215500
RUB0,388500
GBP42,70
EURO/USD1,09
BIST10.871,48
GR. ALTIN2.503,09
BTC64.926,88

Mika Raun Kimdir? “Kocam Şaka mı? Neden Ünlü Oldu? 

mika-raun
Mika Raun
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mika Raun sosyal medya fenomeni olarak son dönemlerde yaptığı paylaşımlar ile hayli dikkat çeken isimlerden biri olmuştur. Ayrıca Tiktok’ta yaptığı açıklamalarla sık sık kendine sosyal medyada yer bulan paylaşımları ile gündemden düşmeyen ünlü fenomen hakkındaki detaylı açıklamalar ve özel hayat bilgileri merak konusu olmuştur. 

Peki Mika kimdir? Eski hali ile yeni halinin değişimi, özel hayatı ve daha birçok soruya aşağıdan yanıt alabilirsiniz. 

Mika Raun Kimdir? Neden Ünlü Oldu? 

Mika Raun 9 Temmuz 2001 yılında İstanbul Büyükada’da dünyaya gelmiştir. Youtuber ve sosyal medya fenomeni olarak karşınıza çıkan bu ünlü kişinin asıl adı Mikail Can Kurnaz’dır. Daha detaylı olarak biyografisi şöyledir; 

 • Annesi küçük yaşta Şanlıurfa’dan İstanbul’a Büyükada’ya gelmiştir. 
 • Babası Büyükadalı Rum asıllı biridir. 
 • İki kardeşi bulunan ünlü fenomen lisans eğitimine Marmara Üniversitesi’nin  Senaryo Yazarlığı ile Film Tasarımı Bölümü’nde devam etmektedir.
 • Ünlü fenomen kendisine “Z Kuşağının Tillahi” lakabını vermiştir.
 • Şiir yazmakta ve kendisini şair olarak görmektedir. Ayrıca şiirlerinin patentini aldığını belirtmiştir. 
 • Mika Raun” adında YouTube kanalı vardır. Burada 1.2 milyon takipçisi bulunup, ayrıca Tiktok üzerinden de canlı yayın ve paylaşım yapmaktadır. Her yaptığı paylaşımı ile günlerce konuşulan ünlü fenomen özellikle “Benim Kocam Şaka mı?” söyleminden sonra sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşmüştür. 
 • Ruh halini melankolik olarak yansıtmaktadır.
 • Cinsiyet değişimi fotoğrafları ve sevgilisi Batu ile olan paylaşımları sayesinde büyük üne kavuşmuştur. 

1 – Mika Raun Gerçek Adı Nedir? 

mika-raun
Mika Raun

Her ne kadar da gerçek adını ve kimliğini saklasa dahi asıl adı Mikail Can Kurnaz‘dır. Yani gerçek kimliği magazin dünyasında pek bilinmemektedir. Çünkü kendisi bu ismi kullanmayı sevmediğini belirtmiştir. Ayrıca soyadını ise babasından aldığını vurgulamıştır. 

2 – Mika Raun Kaç Yaşında? 

9 Temmuz 2001 tarihinde İstanbul Büyükada doğumlu olan Mika’nın şu anki yaşı 2024 yılı itibariyle 23 olmuştur. Genç yaşına rağmen sosyal medya platformlarında büyük şöhrete ve üne kavuşan bu isim, kendine fenomen dünyasında büyük yer edinmiştir. 

3 – Mika Raun Annesi Kimdir? 

mika-raun

Ünlü fenomenin annesi aslen Şanlıurfalıdır. Annesinin adı Ayşe’dir. Diğer yandan Mika, annesinin küçük yaşta İstanbul’da Büyükada’ya geldiğini ve babası ile orada tanıştığını söylemektedir. Annesine çok bağlı olan Mika, onu çok sevdiğini paylaşımlarında ve çektirdiği fotoğraflarda sosyal medyada paylaşarak dile getirmektedir. 

4 – Mika Raun Babası Kimdir?

Mika’nın babası aslen İstanbul Büyükada’da yaşayan Rum asıllı biridir. Babasının adı Yorgo’dur. Ünlü fenomen babasının kendine fazlasıyla destek olduğunu ve ayrıca onu olduğu haliyle kabul ettiğini vurgulamaktadır. Babasıyla olan fotoğrafları da sosyal medya içinde yer almaktadır. 

5 – Mika Ve Kardeşleri

Mika’nın iki kardeşi vardır. Biri erkek ve biri kız olan kardeşleri ile çok iyi anlaştığını söylemektedir. Mika, erkek olan Emre ve kız olan Ece ile birlikte çekildiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşmaktadır. 

6 – Mika Raun Eski Hali Nasıldı? 

mika-raun

Sosyal medyada yapmış olduğu estetik sonrası değişim ile dikkatleri bir hayli üzerine çekmiştir. Yaptırdığı estetik ve cinsiyet değiştirme operasyonları ile gündeme damgasını vuran ünlü fenomenlerden biri haline gelmiştir.

Geçtiğimiz aylarda ise ses değiştirme operasyonu geçiren Mika’nın ayrıca gerçekten büyük bir kitlesi bulunmaktadır. Takip etmeyen dahi onu izlemeye devam etmektedir.

7 – Mika Raun Değişim: Mika Raun Yeni Hali

mika-raun

Mika, geçirdiği estetik ve ses operasyonu ile bambaşka birine dönüşmüştür. Hayranlarının bir bölümü buna gerek olmadığını dile getirse de bir bölümü bu Mika’yı daha çok sevmiştir. 

Tiktok fenomeni Mika, cinsiyet değişim süreci ve sonrasında yapmış olduğu paylaşımları ile sık sık sosyal medya magazin dünyasında yerini almayı başarmıştır. Bir süredir Tayland’da olma sebebinin cinsiyet değiştirme operasyonu olduğunu doğrulamıştır. Mika’nın geçirdiği operasyonlar şunlardır;

 • Alın
 • Şakak
 • Burun
 • Dudak
 • Çene
 • Göğüs
 • Kalça
 • Cinsiyet
 • Ses

Sesini bile değiştiren ünlü fenomen bütün operasyonlarını Türkiye’de olmamıştır. Ayrıca bütün bu işlemlere 2 buçuk milyon lirasının gittiğini de vurgulamıştır.

8 – Mika Raun Sevgilisi Batu: Kocam Şaka mı? 

mika-raun

Mika aşk hayatı ile oldukça çetrefilli olan fenomenlerden biridir. Sevgilisi Batu’nun yüzünü gizleyerek yaptığı paylaşımlar, onun ünlü oluşunu arttıran belki de en büyük etkenlerden biridir. Özellikle “Kocam Şaka mı? söylemi onun ağzından neredeyse  akım haline gelmiştir. 

Ayrıca sevgilisi ile çekmiş olduğu son videosu hayranlarının ağzını açık bırakmıştır. Özellikle sevgilisinin Mika’yı erkek doktordan kıskandığı bu videosu olay yaratan yorumlara sebep olmuştur. Diğer yandan Raun, İnstagram üzerinden sevgilisiyle çift dövmesi paylaşımlarını da hayranlarına sunmuştur.

9 – Mika YouTube Kanalı

Mika’nın “Mika Raun” isimli YouTube kanalı vardır. 1,2 milyon takipçisi ile burada kendine has ürettiği özel üslup ile konuşmaktadır. Ayrıca buraya 

 • Kendi hayatından kesitler
 • Arkadaşları ile yapmış olduğu eğlenceli videolar
 • Sevgilisi ile paylaştığı görüntüler
 • Şiir okuma videoları
 • Moda ve makyaj tavsiyeleri de koymaktadır. 

10 – Mika Şiirleri

mika-raun

Kendini şair olarak tanıtan ünlü fenomen, ilkokul çağlarından bu yana şiir yazmaya meraklıdır. Kendi yazmış olduğu şiirlerini takipçileri ile sosyal medya ve kendi kanalında paylaşmaktadır. Şiirlerin konusu genellikle aşk, özgürlük, kadın, hayat gibi temalar üzerine kuruludur.

Ayrıca şiirlerinde sık sık kendine hitap şekli olan “Tillah” kelimesine yer vermektedir. Diğer yandan eserlerinden bir örnek şu şekildedir; 

11 – Mika’nın Sosyal Medyadaki Etkisi 

Sosyal medyanın gücü ile hayatını bambaşka hale getiren Mika, özellikle genç kesim arasında büyük takipçi kitlesine sahiptir. Tiktok, YouTube, Instagram gibi platformlarda sıkça paylaştığı videoları milyonlarca izlenmeye sahiptir. 

İçeriklerinde güncel ve eğlenceli konulara yer veren ünlü fenomen, kendine özgü tarzı ve üslubuyla da oldukça dikkat çekicidir. Ayrıca takipçileri ile etkileşim noktasında sürekli iletişim halindedir. Dolayısıyla takipçilerinin içerik taleplerini dikkate alarak ilerlemektedir. 

12 – Mika’nın Geleceği

Mika’nın geleceği sosyal medya platformundaki büyümesine bağlı olarak parlak görünmektedir. Çeşitli markalar ile işbirliği içinde oluşu, eğlenceli içerikler ile izlenme rekorlarına imza atışı bunun kanıtıdır. Hala popülerliğini devam ettirmeye çalışan bu ismin, daha büyük projelerde yer alması muhtemeldir. Ancak bu süreçte takipçileri onun özgünlük ve samimiyetinden sapmaması gerektiğini dile getirmektedir. 

13 – Mika’nın Başarı Sırları

mika-raun

Ünlü fenomenin başarı sırrının altında, samimiyeti,  özgün duruşunun ve bunların yanında özel üslubu etkili olmuştur. Ayrıca;

 • Takipçileriyle sürekli olarak etkileşim kurma
 • Güncel ve ilgi çeken konularda içerik oluşturma
 • Kendine özgü tarzını koruması
 • Sosyal medyadaki trendleri takip etme ve etkili şekilde kullanma onun yükselmesinde ve şöhretinde etkili unsurlardır. 

14 – Mika’nın Takipçilerine Tavsiyesi

Raun takipçilerine her daim ilham verici ve pozitif mesajlar iletmektedir. Gençlere hayallerinin peşinden koşması, özgün olmaları ve ayrıca kendine inanmaları gerektiğini vurgulamıştır. Bunun yanında eğlenceli içerikleri ile takipçilerine enerji vermeye devam etmektedir. Diğer yandan hayranları onun kariyerini ve kişisel hayatını takip ederek etkileşimde bulunmaya devam etmektedir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Mika’nın hayatına ve kariyerine dair ün, şöhret, ve özel yaşantısı da dahil olmak üzere tüm bilgiler yukarıda verilmiştir. Ayrıca ünlü fenomen hakkında bazı merak edilen bilgiler için de aşağıdan fikir alabilirsiniz. 

1 – Mika Raun Olayı Nedir? 

Mika gectigimiz günlerde 100 Tl’yi klozete atıp üzerine sifon çekince bu görüntüler gündeme bomba gibi düştü. Hakkında “Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılamak” suçuyla soruşturma başladı. 

Soruşturma sebebiyle gözaltına alınan Raun, emniyetteki işlemlerden sonra Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi. Karar sonrasında Mika yurt dışına çıkış yasağı aldı ve adli kontrol sonrası serbest bırakıldı.

2 – Mika Raun Kayboldu mu? 

Mika sevgilisiyle Tayland’a gittiği son görüntülerinden sonra beklenmedik şekilde sessizliğe geçince hayranları tarafından, kaçırıldığı yönünde iddialar ortaya atıldı. Hayranları bu sessizliğin nedenini merak etmektedir. 

Yağmur Çevik iddiasına göre bu sessizliğin sebebinin cinsiyet değiştirme ameliyatı olduğu ortaya atıldı. Ancak fenomenden bu yönde bir açıklama gelmediği için bunun doğruluğu tartışma konusu oldu. 

3 – Mika Raun Cinsiyet Değiştirdi mi? 

Mika sosyal medyada üne kavuştuktan sonra cinsiyet değiştirme ameliyatı olmuştur. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Mika Raun Kimdir? “Kocam Şaka mı? Neden Ünlü Oldu? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!