USD32,88
EURO35,59
JPY0,204300
RUB0,374300
GBP42,10
EURO/USD1,08
BIST10.796,57
GR. ALTIN2.494,70
BTC57.506,16

Mercedes G Serisi | Özellikleri ve Fiyatları

Mercedes G
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mercedes G serisi özel üretim araç kategorisindedir. Birçok araç severin de hayali olan bu araç birçok ileri özelliğe sahiptir. Bununla beraber Mercedes G serisi araçlar sınırlı üretime sahiptir. Bazı durumlarda satın alma işlemi için listeler oluşturulmakta ve sipariş bu şekilde alınmaktadır.  Araç özellikleri bakımından yüksek motor torku ve yüksek hassasiyetli diferansiyel sistemine sahiptir.

Mercedes G Serisi Genel Özellikleri Nelerdir?

Özel araç kategorisinde bulunan bu seri kendine has birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Araç üretimine 1979 yılından itibaren Almanya da başlanmıştır. Bununla beraber araç SUV model kategorisinde bulunur. Seri araç üretim kategorisinde de birçok farklı özelliği bulunur. Örneğin seri üretim araçlar içerisinde %100 diferansiyel kilidi sahip tek araç olma özelliğindedir.

Ayrıca lüks ve standart araç kategorisine göre de birden farklı üretim seçeneği bulunur. 3 ayrı şase koduna sahip olarak üretilen bu aracın W460, W461, W463 isimleriyle bilinir. W463 kategorisi lüks araç özelliğindeyken W461 ise standart araç kategorisindedir.

Mercedes G63 Özellikleri Nelerdir?

Mercedes Benz lüks SUV arac kategorisinde ki en güçlü araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Geniş iç hacmi ve yerden yüksekliği ile de dikkatleri üstüne çekmektedir. Ayrıca motor, güç, tork, hızlanma gibi özellikleri muadillerinin çok ötesindedir. Mercedes G serisi içerisindeki bu aracın özelliklerinden bazıları ise şu şekildedir;

  • Motor, V8 Biturbo
  • Güç, azami 430 kW
  • Tork, 850 Nm
  • Hızlanma, 0’dan 100’e 5 saniye içinde çıkmaktadır.
Mercedes G

Mercedes-AMG Tarihçesi Nasıldır?

AMG serisi Mercedes markası içinde 1967 yılında kurulmuştur. Kuruluşunda temel alınan unsur ise sportif ve hızlı araçlara olan tutkudur. Bu alanda rekabetin içine girebilmek amaçlı lüks kategorideki bu seriye yönelmiştir. AMG ismini kuruculardan almıştır. Kuruluşunda büyük rol oynayan 3 mühendisin baş harflerinden oluşmaktadır.

Yaklaşık 55 yıldır piyasada bulunan bu araç her yıl marka değerini yükseltmekte ve daha fazla talep edilmektedir. Verimlilik ve yüksek performans ürünü olan bu araç yıllara göre de değişen şase sistemlerini de araçlarına uygulamıştır. En çok tutulan modelleri ise AMG GT serisi, AMG C Class, AMG E Class modelleridir.

Mercedes-AMG G63 Hakkında Yapılan Yorumlar Nelerdir?

Mercedes G serisi içerisinde yer alan bu araç kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen bir araç durumundadır. Buna ek olarak uluslararası araç memnuniyet anketinde de oldukça yüksek bir puan değerine sahiptir. G Class kategorisi araçları genel olarak yüksek motor hacmine sahiptir. Bu da diğer araçlara göre daha fazla yakıt tüketimine neden olmaktadır.

Spor araç üretiminde de sıklıkla karşımıza çıkan bu araçlar yarış aracı olarak da tercih edilmektedir. Şehir içi kullanımında ve geniş otoban yollarında doyasıya sürüş deneyimi yaşatan bu araç kilit diferansiyel özelliği ile de motor torkunu en verimli şekilde tekerlere aktarmayı hedefler.

Mercedes G

Mercedes-AMG G63 Fiyat

Mercedes G serisi araç fiyatları yıllara göre değişiklik gösterir. Bu fiyat değişimlerinin birçok nedeni bulunur. Ayrıca satın alınacak aracın özellikleri de fiyata etki etmektedir. Örneğin satın alınan aracın 0 mı yoksa yürüyeni olan bir araç mı olduğu da bu konuda oldukça önemlidir. Yıllara göre Mercedes AMG G63 fiyatları ise şu şekildedir;

Araç Model YılıOrtalama Model Fiyat
202017.500.000 TL
202119.000.000 TL
202220.000.000 TL
202323.000.000 TL

Mercedes G-Class Fiyat

Mercedes G serisi üretim tarihinden itibaren piyasa üzeri fiyat tarifesine sahiptir. Özel üretim kategorisinde bulunmasının da bu yüksek fiyata etkisi bulunmaktadır. Ayrıca yıllara göre marka kendi içerisinde de kampanyalar düzenlemekte ve bu kampanyalar dahilinde fiyatlar değişebilmektedir. Mercedes G Class ortalama fiyatları ise şu şekildedir;

Model AdıOrtalama Piyasa Fiyatı
2023 Model 0 KM22.500.000 TL
2023 Model 13.000 KM16.500.000 TL
2022 Model 6000 KM17.500.000 TL
2018 Model 55.000 KM10.000.000 TL

Not: Bu fiyat listeleri 2023 yılına ait olarak işlenmektedir. En güncel veriler ve yeni fiyat tahminleri için kişilerin bizzat satış bayilerinden fiyat almaları gerekmektedir.

Mercedes G

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorular kısmında konu ile alakalı olarak okuyucuların en çok merak ettiği sorular cevaplanmaktadır. Bu şekilde okuyucular bu sorulara en hızlı ve net şekilde ulaşabilmektedir. Bununla beraber okuyucular satın alacakları araç hakkında bilgi sahibi olmakta ve ihtiyaçlarına en uygun aracı belirleyebilmektedir. Yazılan konu hakkında sıkça sorulan sorulardan bazıları şu şekildedir;

1 – G Class Üretimi Durdu mu?

Mercedes markası yaptığı açıklamada ileriki yıllarda benzinli ve dizel araç üretiminde azalmaya gideceğini açıkladı. Üretim ağrılığının ise elektrikli ve hibrit araç üzerinde yoğunlaşması beklenmektedir. Bunun nedeni ise daha düşük karbon salınımı ve daha çevreci araç üretiminden kaynaklandığı söylenmektedir.

Mercedes G

2 – G63 AMG Vergisi Ne Kadar?

Vergi dilimleri yıllara göre değişiklik gösterir. Bu miktar ülkelerin kendi tasarrufları altında bulunmaktadır. Bazı yıllar vergi dilimlerinde bir değişim görülmemektedir. Ancak bazı yıllarda bu vergi tarifeleri 2 kere zamlanabilmektedir. Araç vergi fiyatı ise 7.230.000 TL olarak bilinmektedir. Bu vergi dilimi 2023 yılına ait olarak belirtilmektedir.

3 – Mercedes G Serisi Yakıt Tüketimi Nasıl?

Yüksek motor gücüne sahip olan G serisi araçları motor hacimleri ile orantılı olarak daha fazla yakıt tüketimine sahiptir. Çok kısa zamanda 0-100 arası hızlanma sağlayan bu araçlar ortalama olarak şehir içi kullanımlarda 10 litre yakıma sahiptir. Şehirler arası ise daha düşük yakıt tüketimine sahip olan bu araçlar 8, 3 litre ortalamaya sahiptir.

Mercedes G

4 – V8 Biturbo Kaç Beygir?

Aşırı güç aşırı hassasiyet repliği ile üretime başlanmıştır. Motor toplamda 645 beygir gücü üretmektedir. V8 biturbo motor ek motor gücüne sahiptir. Bu ek motor 204 beygir gücünde bir elektrikli motordan oluşmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Mercedes G Serisi | Özellikleri ve Fiyatları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!