USD33,02
EURO35,98
JPY0,215500
RUB0,388500
GBP42,70
EURO/USD1,09
BIST10.871,48
GR. ALTIN2.503,09
BTC64.926,88

Mecliste bir ilk! AKP Milletvekilleri kürsüyü işgal etti!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri sırasında TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca’ya “Adil yönetmiyorsunuz” diye tepki gösteren AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin ve AKP’li milletvekilleri, Genel Kurul salonunu terk etti. AKP’liler daha sonra salona tekrar girerek kürsüyü işgal etti ve alkışlarla eylem yaptı. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, verilen aranın ardından “21 yılda bir ilke tanıklık yaptık AKP Grubu kürsü işgalinde bulundu, bir eylem ortaya koydu. İnanın öyle gözlerim doldu ki yıllarca yaşadığımız bir şeyi yapmak istedim, biber gazı olsa sıkacaktım” dedi.

Mecliste bir ilk! AKP Milletvekilleri kürsüyü işgal etti!

TBMM Genel Kurulu’nda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde CHP Muğla Milletvekili Gizem Özcan’ın kadın cinayetleriyle ilgili iktidarı eleştirdiği konuşması sırasında AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca arasında tartışma yaşandı. Biçer Karaca, Özcan’ın konuşmasına tepki gösteren Zengin’i hatibin sözünü kesmemesi uyarısında bulundu. Biçer Karaca’ya “Adil yönetmiyorsunuz” diye tepki gösteren Zengin ve AKP’li milletvekilleri, genel kurul salonunu terk etti.

Özcan’ın konuşmasını tamamlamasının ardından alkışlarla tekrar salona giren Zengin ve AKP’li milletvekilleri, kürsünün etrafında toplandı. AKP’li vekillerin alkışlarla protestosu üzerine TBMM Başkanvekili Biçer Karaca, oturuma ara verdi. Verilen arada CHP’li milletvekilleri de AKP’li milletvekillerini alkışladı. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “CHP Grubunu kutluyorum, iktidar partisine eylem yaptırdı” dedi.

“BEN GRUBUMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM, AKP GRUBUNA BİLE EYLEM YAPABİLMEYİ ÖĞRETTİLER”

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, aranın ardından “21 yılda bir ilke tanıklık yaptık AKP Grubu kürsü işgalinde bulundu, bir eylem ortaya koydu. İnanın öyle gözlerim doldu ki yıllarca yaşadığımız bir şeyi yapmak istedim; biber gazı olsa sıkacaktım. Eğer CHP ya da başka bir grup kürsü işgali yapsaydı. Sayın Cumhurbaşkanı ilk çarşamba, ‘anarşistler’ derdi. Ben grubuma çok teşekkür ediyorum, AKP Grubu’na bile eylem yapabilmeyi öğrettiler. Onlardan beklentim bir; adalet nöbeti tutsunlar, yürüyüş yapsınlar, açlık grevinde bulunsunlar” dedi.

“BEN VE ARKADAŞLARIM DA BAŞÖRTÜSÜ EYLEMLERİNİ SİZLERE RAĞMEN YAPA YAPA BURAYA GELDİK”

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin ise “Biz eylem öğrenecek insanlar değiliz. Ben ve arkadaşlarım da başörtüsü eylemlerini sizlere rağmen yapa yapa buraya geldik. Bizim hayatımız eylem. Burada olması gereken adaletli bir yönetimdir. Burası yönetilirken adaletli bir yönetim; kendi arkadaşlarınıza 2 dakika olmaz. Burada kurallar belli. Siz tarafsızsınız şu anda, bakana da aynı mesafedesiniz, bana da Ali Mahir Bey’e de. Kürsüde olan hangi milletvekili olursa olsun aynı adaletle davranmanız lazım” açıklamasını yaptı.

“TARAFSIZCA YÖNETİM ANLAYIŞIMIN SORGULANMASI DAHİ KABUL EDEMEM”

Biçer Karaca ise Zengin’e şu yanıtı verdi:

“Tarafsızca yönetim anlayışımın sorgulanması dahi kabul edemem. TBMM’de nöbette olduğum, yönettiğim her oturumda ve her zaman şunu ifade ettim. TBMM konuşarak sorunlara çözüm üretilmesi gereken mevkidir, milli iradeyi temsil eder. Bu nedenle de tüm milletvekili arkadaşlarımın söz taleplerini mümkün olduğunca esnek bir şekilde kullandırmaya çalıştım. Saadet Partisi grubunun hatiplerine, İYİ Parti’nin hatiplerine, Dem Partisi hatiplerine. CHP hatiplerine de 5 dakika, 1 dakika ve selamlamak için artı 1 dakika verdim. CHP Grubu konuşmaları tamamlandıktan sonra AKP Grubu’nun hatipleri konuşacak. Eğer AKP hatiplerine bu müsamahayı göstermez. Bu söz hakkını aynı adaletli şekilde vermezsem o zaman bu eleştirileriniz başım üstünedir.”

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Mecliste bir ilk! AKP Milletvekilleri kürsüyü işgal etti!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!