USD32,19
EURO34,91
JPY0,206100
RUB0,357400
GBP41,02
EURO/USD1,08
BIST10.914,88
GR. ALTIN2.470,75
BTC69.832,75

MAHMUT TANAL: “Şanlıurfa’da Türk öğrencilere ayrımcılık yapılıyor”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MAHMUT TANAL: “ŞANLIURFA’DA 4 OKULDA SURİYELİ ÖĞRENCİLERE YEMEK, SERVİS, GİYİM, KIRTASİYE ÜCRETSİZ AMA TÜRK ÖĞRENCİ OLDU MU ÜCRETLİ BUNLAR. BU AYRIMCILIKTIR”

Türk Öğrencilere Ayrımcılık yapılıyor

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa’da 4 okulda yapılan projeyle Suriyeli öğrencilere ücretsiz yemek, servis, kıyafet ve kırtasiye malzemesi verildiğini belirterek,

“Sadece Suriyeli öğrenci sayısı kadar Türk öğrencisine yemek veriyorlar. Suriyeli öğrenci sayısı 100 taneyse 100 tane de Türk öğrencilere veriyorlar. Diğer Türk öğrencilere vermiyorlar. Bir, bu ayrımcılıktır. Yani burada Türk vatandaşı olmak, Türk vatandaşı öğrencisi olmak dezavantajlı duruma getirilmiş durumdadır” dedi.

Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ile birlikte açıklama yapan Tanal şunları söyledi:

“Değerli kardeşlerim şu anda Şanlıurfa ilindeyiz. Görüyorsunuz Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önündeyiz. Bu lisede olan nedir? Çarpıcı bir olay şu, burada yemek veriliyor. Suriyeli 100 öğrenci var. Suriyeli öğrencilerin hayrına da 100 Türk öğrencisine de yemek veriliyor. Yani ‘biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar’ derler ya işte bu Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde. ‘Sadece bu mu var?’ diyeceksiniz. Sadece bu değil kardeşim. Bu şekilde Suriyelilerle ilgili yapılan Şanlıurfa’da 4 tane proje var. Haliliye Borsa İstanbul Mesleki Teknik Lisesi, Urfa Mesleki Teknik Lisesi, Eyyübiye Gap Mesleki Teknik Lisesi ve Turgut Özal Lisesi… Buralarda kaç tane Suriyeli öğrenci varsa, o kadar Suriyeli öğrencinin hayrına o kadar da Türk öğrenci yemek yiyor. Eğer o gün yemek artarsa diğer Türk öğrencileri burada yemek yiyebiliyor, yemek artmazsa yiyemiyorlar.

Türkler dezavantajlı

Yine mayıs ve haziranda olmak üzere toplam 3 bin lira da Suriyeli öğrencilere destek veriliyor. Suriyeli öğrenci sayısı 100 taneyse 100 tane de Türk öğrencilere veriyorlar. Diğer Türk öğrencilere vermiyorlar. Bir, bu ayrımcılıktır. İki, bu eşitsizliktir. Üç, bu adaletsizliktir. Dört, toplumun içerisine nifak sokuyorlar, bu toplumu ayrıştırıyorlar. Yemeği veriyorsanız tüm öğrencilere verin, eğer yardım kartlarını veriyorsanız tüm öğrencilere verin. Kalkıp Suriyeli öğrenci kadar sadece o kadar da Türk öğrenciye vermeniz adaletsizliktir, hukuksuzluktur. Yani burada Türk vatandaşı olmak, Türk vatandaşı öğrencisi olmak dezavantajlı duruma getirilmiş durumdadır.

“SİYASİ İKTİDARIN BU ADALETSİZLİĞİNE DUR DEMEK İÇİN KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK VERİNİZ”

Sadece ve sadece Suriyeli öğrenci sayısı kadar Türk öğrencisine yemek veriyorlar ama ayrıca Suriyeli öğrencilere burada bir, servis ücretsiz yani yol ücretsiz. İki, bunların giyimi, kuşamı, çantası, kitabı, kırtasiyesi bunların tamamı ücretsiz ama benim Türk öğrencime kıyafet vermiyor. Türk öğrencime ulaşım ücreti vermiyor. Ayakkabı vermiyor. Çanta vermiyor ama burada Suriyeli öğrencilere bu okul ve bahsettiğim diğer 4 tane okul bunların hepsinde buradaki Suriyeli öğrencilere yemek ücretsiz, kıyafet ücretsiz, ayakkabı ücretsiz, ulaşım ücretsiz ve aynı zamanda çantası da ücretsiz ama Türk öğrenci oldu mu ücretli bunlar. Bu eşitsizliğe, bu kayırmacılığa, bu adaletsizliğe hayır diyoruz. Pazar günkü seçim bunun tercihidir. Bunu da yapan bu siyasi iktidardır. Siyasi iktidarın bu adaletsizliğine dur demek için Kılıçdaroğlu’na destek veriniz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
MAHMUT TANAL: “Şanlıurfa’da Türk öğrencilere ayrımcılık yapılıyor”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!