USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC64.733,12

Lozan Zaferi’nin 100. Yılı Kutlanıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankaya Belediyesi, Lozan Barış Antlaşması’nın 100’üncü yılını, İsmet İnönü Parkı’nda İnönü Vakfı ve Sevda Cenap And Vakfı iş birliğinde kutlayacak. Kutlama programında, Lozan Antlaşması 100.Yıl Korosu, Lozan Marşı’nı ve ulusal marşları Şef Gürer Aykal yönetiminde seslendirecek.

Lozan Marşı okunacak

Lozan Barış Antlaşması’nın 100’üncü yılını, İsmet İnönü Parkı’nda İnönü Vakfı ve Sevda Cenap And Vakfı iş birliğinde kutlayacak. Kutlama programında, Lozan Antlaşması 100.Yıl Korosu, Lozan Marşı’nı ve ulusal marşları Şef Gürer Aykal yönetiminde seslendirecek.

Çankaya Belediyesi, İnönü Vakfı ve Sevda Cenap And Vakfı ile birlikte düzenlenen Lozan Barış Antlaşması 100. Yıl Kutlama Programı, anlaşmanın imzalandığı tarih olan 24 Temmuz Pazartesi günü 20.30’da Çankaya Belediyesi İsmet İnönü Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Lozan 1923- Olmak ya da Olmamak

Kutlama programı kapsamında Lozan Konferansı animasyon film gösterimi, yönetmenliğini Kerime Senyücel’in yaptığı “Lozan 1923- Olmak ya da Olmamak” Belgesel Gösterimi gerçekleşecek. Ayrıca Şef Gürer Aykal’ın bestelediği, sözlerini Yekta Güngör Özden’in yazdığı Lozan Marşı’nın ve ulusal marşların seslendirileceği Lozan Antlaşması 100.Yıl Korosu sahne alacak. Koronun şefliğini ise Tayfun Ünver üstlenecek.

TAŞDELEN’DEN 100. YIL MESAJI

Lozan Antlaşması’nın Türkiye’nin tapu senedi, Ulusal Bağımsızlığımızın, kurtuluşumuzun nihai antlaşması olduğunu kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Ulusumuzun haklarını garanti altına alan ve dünya barışına büyük katkı sunan Lozan Barış Antlaşması, dünden bugüne ve bugünden yarına bir diplomasi zaferi olarak tanımlanmaya ve anlatılmaya devam edecek. Dünyada çatışmaların ve savaşların yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Büyük Atatürk, ‘Yurtta Barış Dünyada Barış’ politikası ve Lozan’ın ışığı ile yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Lozan’ın 100. yıl dönümünde ülkemize ve bütün dünyaya barış diliyor, bu büyük tarihi yazanlara bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Lozan Zaferi’nin 100. Yılı Kutlanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!