USD33,04
EURO35,99
JPY0,210000
RUB0,376000
GBP42,99
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.984,97

Liyakat bizim kılavuzumuzdur

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) iştiraki Metro AŞ’nin “Tren Sürücüleri Eğitim Programı”nı başarıyla tamamlayan 144’ü kadın toplam 311 tren sürücüsü brövelerine kavuştu. Göreve geldiklerinde 8 olan kadın tren sürücüsü sayısını 270’e çıkardıklarını söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Arkadaşlarımız zor bir süreçten geçtiler, önemli bir eğitim aldılar. Bugüne gelmeleri asla kolay olmadı. Eminim ki bu süreçte liyakatle ilgili tek bir şikayetleri yoktur.

Liyakat bizim kılavuzumuzdur

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) iştiraki Metro AŞ’nin “Tren Sürücüleri Eğitim Programı”nı başarıyla tamamlayan 144’ü kadın toplam 311 tren sürücüsü brövelerine kavuştu. Göreve geldiklerinde 8 olan kadın tren sürücüsü sayısını 270’e çıkardıklarını söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Arkadaşlarımız zor bir süreçten geçtiler, önemli bir eğitim aldılar. Bugüne gelmeleri asla kolay olmadı. Eminim ki bu süreçte liyakatle ilgili tek bir şikayetleri yoktur. Hiç kimseye bir ayrımcılık yapılmamıştır, yapılmayacak da. Biz, bu kültürü kurumlarımızın tamamında yerleştirme gayreti içerisindeyiz. Ve en başından en sonuna kadar, düzgün, şeffaf, hakkıyla, ‘Ben bu işin sahibiyim ve bu işi hakkımla elde ettim’ demelerini arzu ediyoruz. Ben, burada bulunan her arkadaşımın hakkıyla bu görevleri, bu ehliyeti elde ettiklerini biliyorum. Liyakat bizim için çok önemli bir kılavuzdur. O pusulayı asla elimizden bırakmayacağız ve her insanımızı bu çerçevede değerlendirme gayreti içerisinde olacağız” dedi.

İBB iştiraki Metro İstanbul tarafından düzenlenen “Tren Sürücüleri Eğitim Programı”nı başarıyla tamamlayan 144’ü kadın, 167’si erkek, toplam 311 tren sürücüsü brövelerine törenle aldı. Harbiye Cemal Reşit Rey Salonu’nda düzenlenen tören, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Metrolarda gelecek istasyon anonsunu yapan Metro İstanbul’un Medya ve İletişim Sorumlusu Zeynep Ceylan Kaptan’ın anonsuyla kürsüye gelen İmamoğlu, şunları söyledi:

LİYAKAT BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR KILAVUZ

Arkadaşlarımız zor bir süreçten geçtiler. Önemli bir eğitim aldılar. Bugüne gelmeleri asla kolay olmadı. Tabii bazen belki zorluklardan şikayet etmiş olabilirler ama biliyorum ki, eminim ki bu süreçte liyakatle ilgili tek bir şikayetleri yoktur. Hiç kimseye bir ayrımcılık yapılmamıştır, yapılmayacak da. Biz, bu kültürü kurumlarımızın tamamında yerleştirme gayreti içerisindeyiz. Ve en başından en sonuna kadar, düzgün, şeffaf, hakkıyla, ‘Ben bu işin sahibiyim ve bu işi hakkımla elde ettim’ demelerini arzu ediyoruz. Çünkü özgüveni yüksek, işinin sahibi, işini layıkıyla elde etmiş ne kadar çalışma arkadaşınız varsa, siz kurumunuzda da o kadar güvenli iş yapar hale gelirsiniz. O bakımdan ben, burada bulunan her arkadaşımın hakkıyla bu görevleri, bu ehliyeti elde ettiklerini biliyorum. Liyakat bizim için çok önemli bir kılavuzdur. O pusulayı asla elimizden bırakmayacağız ve her insanımızı bu çerçevede değerlendirme gayreti içerisinde olacağız.

İSTANBUL, SON 5 YILDA DÜNYADA EN ÇOK METRO YAPAN BİR ŞEHİR

İstanbul, son 5 yılda dünyada en çok metro yapan bir şehir. Liyakatle süreçleri yöneten bir yönetim, metrolarda kadın oranını katbekat artıran bir yönetim. Tabii ülkemizdeki ağır koşullar, yüksek maliyetler oluşmasına rağmen, bunu vatandaşını en az etkileyecek şekilde iletme gayretinde olan tabiri caizse sübvanse eden, bu zor koşulları, zor günleri, yoksulluğu, fakirliği atlatmak konusunda elimizden ne geliyorsa yapma gayretinde olan bir yönetim olduk. 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere, metrolardan tüm toplu taşıma araçlarına kadar, çocuklarıyla seyahat ederken, onlara ücretsiz ulaşım sunma gayretimiz, bugünkü zor günlerin aşılması yönünde bir gayrettir. Yani biz isteriz ve dileriz ki; artık toplum zenginliği konuşsun. Zenginlik üzerinden adil paylaşımı konuşsun. Mutlu ve refah düzeyi yüksek bir toplum, yüksek bir şehir olalım. Ama ne yazık ki fakirliği, yoksulluğu konuşuyoruz ve bu kötü ekonomi yönetiminden ötürü, biz de elimizde bulunan her ortamda, her enstrümanla ihtiyacı olan ailelere, ihtiyacı olan insanlara katkı sunma gayreti içerisinde olduk. İşte bütün bunlar, çok boyutlu, çok yönlü hizmet yapma anlayışımızın bir sonucudur.

SİZE ÇOK DAHA GÜZEL GÜNLERİ HEP BİRLİKTE YAŞATACAĞIZ

Bunun adı; inanın siyasetin her şeyden önce icraat yapmak olduğunun, iş üretmek olduğunun, iş yapmak olduğunun, çözüm üretmek olduğunun ispatıdır ve bu yönde hareket etmektir. Bunun adı; adaletli, üretken, yatırımcı bir belediyeciliktir. Yatırımcı ve yatırım yaparken de ahlaklı yapan, şeffaf, iş üreten, dedikodu üretmeyen bir yönetim olma gayretidir. İşte bizim bu siyaset ve belediyecilik anlayışımızı takdir eden, bize güç ve destek veren 16 milyon İstanbulluya, hepinizin huzurunda yürekten teşekkür ediyorum. Onların sevgisi, duası ve bizimle iş birliğiyle, inşallah önümüzdeki 5 yıl boyunca daha fazla çalışmaya, daha fazla iş üretmeye ve sizlerle birlikte daha güzel günlere yürümeye kararlıyız. Ve bu konuda da inşallah size, çok daha güzel günleri hep birlikte yaşatacağız.

YOLUNUZ AÇIK OLSUN

Biliyorum; İstanbul gibi bir şehirde yaşamak zor. Hele hele ulaşım hizmetinde görev almak, daha da kritik ve daha da zor. Yetenekli, çalışkan, azimli, özverili, aynı zamanda kendini geliştirmeyi mutlak gerektirir. Tüm bu özellikleri taşıyan çok değerli tren sürücüsü arkadaşlarıma, tam da bu duygularla yola çıktıklarını hatırlatmak isterim. Bu özenli yolculukta kendinizi lütfen daha çok geliştirin. Dünyanın hangi örnek işi varsa, araştırın, mesleğinize bunu katın. Yani inovasyonla, sürdürülebilir bir yönetim anlayışıyla, bulunduğunuz her ekosistemi gözleyen, gözetleyen, fikrini açıkça söyleyen ve şeffaf bir ortamda, ortak akıl masalarında her zaman hakim kılan insanlar, bireyler olun. Bu şekliyle davranırsanız, biliyorum ki işiniz kolaylaşacak ve işinizde nice nice başarılara ulaşacaksınız. Yolunuz açık olsun.”

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Liyakat bizim kılavuzumuzdur

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!