USD33,04
EURO35,94
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC67.039,47

Kızılay için siyasi hesap yapılmaz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen ardından yaptığı çadır satışıyla gündeme gelen Türkiye Kızılay Derneği’nin olağanüstü genel kuruluna gönderdiği mesajda, “Kızılay’a sahip çıkmak, 85 milyon olarak hepimizin görevidir. Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerektiğinin altını bir kez daha çiziyorum. Kızılay mensuplarımızın da görevlerini yerine getirirken taşıdıkları ağır mesuliyetin şuuruyla hareket etmesi aynı derecede önemlidir” dedi.

Kızılay’a sahip çıkmalıyız

Kızılay’ın, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin hemen ardından, AHBAP Derneği’ne 46 milyon TL karşılığında 2 bin 50 adet çadır sattığı ortaya çıkmış ve bu durum kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı. Kahramanmaraş merkezli depremlerden 96 gün sonra, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın istifa ettiği açıklanmıştı. Kızılay, olağanüstü genel kurulunu bugün Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki yerleşkesinde yaptı.

Erdoğan, mesajında şunları söyledi:

“6 Şubat Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından AHBAP Derneği’ne çadır satmasıyla gündeme gelen Türkiye Kızılay Derneği, olağanüstü genel kurulunu yapıyor. Türkiye Kızılay Derneği Olağanüstü Genel Kurulu’nun başarılı geçmesini, kurumumuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. 1868’den beri ülkemizdeki ve dünyadaki tüm insanların imdadına koşan Kızılay mensuplarına şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum.

Kızılay, devlet-millet kaynaşmasının vücut bulmuş halidir

İnsanlığa hizmet yolunda vefat eden kardeşlerime Allah’tan rahmet niyaz ediyor, her birini şükranla yad ediyorum. Türk Kızılay’ı, ülkemizin iftihar vesilesi olarak 155 yıldır dünyanın dört bir tarafında insani yardım çalışmaları yürütüyor. Devlet-millet kaynaşmasının vücut bulmuş hali Kızılay’ın simgesi kırmızı hilal, dara düşen tüm mazlumlara umut aşılıyor.

“KIZILAY’A SAHİP ÇIKMAK, 85 MİLYON OLARAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”

Kurumumuz başarılı faaliyetleri, bir buçuk asrı aşan köklü birikimi ve tecrübesiyle çok önemli bir boşluğu dolduruyor. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde Kızılay’ımız, ilk andan itibaren deprem bölgesinde yerini aldı. Fedakarlık timsali personelimiz, bir cana daha ulaşmak için olağanüstü çaba harcadı. Depremzedelerimiz, bu gayretlerin en yakın şahididir. Kızılay’a sahip çıkmak, 85 milyon olarak hepimizin görevidir.

“KIZILAY MENSUPLARI, TAŞIDIKLARI AĞIR MESULİYETİN ŞUURUYLA HAREKET ETMELİ”

Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerektiğinin altını bir kez daha çiziyorum. Kızılay mensuplarımızın da görevlerini yerine getirirken taşıdıkları ağır mesuliyetin şuuruyla hareket etmesi aynı derecede önemlidir. Her kademedeki Kızılay personelimize ve gönüllülerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra çok daha büyük başarılara imza atacağına inandığım Türk Kızılay Derneği’nin olağanüstü genel kurulunun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hayırlı hizmetlerinizde her zaman sizlerin yanında olacağımızı tekrar belirtiyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

Kerem Kınık’ın yeniden aday olmadığı genel kurulda Türkiye Kızılay Derneği’nin yeni genel başkanı ve yönetim kurulu üyeleri belirlenecek.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kızılay için siyasi hesap yapılmaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!