USD32,27
EURO35,00
JPY0,207600
RUB0,363000
GBP41,48
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.417,64
BTC69.401,41

Okunması Gereken 10 Kişisel Gelişim Kitabı Önerisi!

featured
kisisel-gelisim-kitabi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her insan hayatı boyunca en azından bir tane kişisel gelişim kitabı okumuştur. Bu kitaplar insanlara birçok tavsiye verebilir. Bunlar arasında özellikle başarı için yazılmış kitaplar vardır. Bu yüzden insanların birçoğu bu kitapları tercih etmektedir. Ayrıca yine birçok insan da hayatlarını nasıl düzene koyacaklarını bilmedikleri içinde bu kitapları okurlar.

Peki ama kişisel gelişim kitabı nedir diye sorulabilir. Bu çok temel bir sorudur. Bu kitaplar isimlerinden de anlaşılacağı üzere insanları belirli konularda geliştirmek için yazılmıştır. Bu konular kimi zaman yemek yapmak olabilir. Kimi zaman vaktini değerli ayarlamak olabilir. Kimi zamanda psikolojik etkenleri azalmaya yönelik olabilir. Bizde sizler için bu yazımızda en önemli 10 kitabı tanıttık. Hazırsanız başlayalım.

Kişisel Gelişim Kitabı Önerileri ile Kendinizi Geliştirin!

kisisel-gelisim-kitabi
Kişisel Gelişim Kitabı Listesi

Kitaplar; bilim kurgu kitabı, kişisel gelişim, macera, tarih gibi çok değişik kategorilere ayrılmaktadır. Kişisel gelişim kitapları diğer kitaplardan ayrılır. Kişiye sağladığı katkılar ile farklı bakış açısına ve düşünce yapısı kazandırır. İşte, okunması gereken kişisel gelişim kitap önerileri. 

1 – Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları Arasında Bir Yıldız; Alışkanlıkların Gücü

İlk kitabımız Charles Duhigg’in yazmış olduğu Alışkanlıkların Gücü isimli kitap. Bildiğiniz gibi hepimizin alışkanlıkları var. Bunlar bizleri daha başarılı da yapabilir tam tersi daha başarısızda. Bu yüzden bu kişisel deneyimler önemli. Eğer alışkanlıklarınızı başarıya dönüştürmek isterseniz kişisel gelişim kitabı önerileri arasında yer ala bu eseri okumalısınız.

Bu kitapta yazar kendi hayatından örnekleri anlatıyor. Bu örnekleri de alışkanları ile pekiştiriyor. Kendisi için bu örneklerden yola çıkarak başarının nasıl oluştuğunu bizlere aktarıyor. Ayrıca büyün bunları da büyük bir titizlikle yaparak kişisel gelişim kitabı listelerinin tepesine oturuyor. Bunlara ek olarak kitap New York Times Best Seller listesine de girmeyi başarmış nadir eserler arasındadır.

2 – Kişisel Gelişim Kitabı Nasıl Yazılır için Bir Örnek; Her Şey Seninle Başlar

Mümin Sekman’ın yazmış olduğu kişisel gelişim kitabı olan bu kitabı duymayan yoktur diye düşünüyoruz. Çünkü bu kitap çıktığı ilk günden beri çok güzel yorumlar toplamıştır. Kitabın bu kadar ilgi çekmesinin ve başarılı olmasının nedenleri ise çok yaratıcıdır. Yazar, bu kitapta okuyucuya içindeki sesi dinlemesini ve oturduğu yerden kalkarak harekete geçmesini söyler.

kisisel-gelisim-kitabi

Bu durumda, hayatının değiştirmek isteyen birçok insanı etkilemiştir. Çünkü insanlar genellikle değişim ya da başarı için çabalamazlar. Bu düşüncelerin kendiliğinden gerçekleşeceğini beklerler. Ancak gerçek dünya da durum pek de böyle değildir. Tabuları yıkan bu kitap kişisel gelişim kitabı oku diye aranınca çıkan ilk kitaplardandır. Sonuç olarak kendi içinizdeki başarılı bireyin farkına kendiniz varmanız gerekir.

3 – En İyi Kişisel Gelişim Kitabı Listesi İçinde Bir Örnek; Yaratıcı Beyin

Sizde yaratıcı olmadığınızı mı düşünüyorsunuz? Bu durum kendinizi aptal hissetmenize mi neden oluyor? Onlar yaparken ben neden yapamıyorum diye mi soruyorsunuz. Eğer durum böyleyse sizlere muhteşem bir kişisel gelişim kitabı tanıtmak isteriz. Çünkü bu kitap sizin bugüne kadar yaratıcılıkla alakalı olan bilgilerinizi tamamen değiştirecektir.

Kitabın yazarı Nancy Andreasen aynı zamanda bir nörologdur. Kendisi çalışmalarını insan beyninin yaratıcılığı üzerine yapmaktadır. Bugüne kadar elde ettiği sonuçlar ise yaratıcılığın zekâ ve yetenekten bağımsız olduğunu göstermiştir. Yazdığı bu kişisel gelişim kitabı sayesinde de bunu okuyucuya aktarmıştır. Bu eser gerçekten de yaratıcı bir beyne sahip olmak isteyenleri alması gereken bir eser olarak göze çarpmaktadır.

4 – Kişisel Gelişim Kitapları Türk Bir Yazar Örneği; Savaşçı

Hayatımızda gündelik pratiklerimiz ve verdiğimiz mücadeleler bakımından hepimiz birer savaşçıyız. Bu bakımdan gün içerisinde aldığınız kararlar sizi 1 dakika öncesine göre farklı bir insan yapar. Her karar veriş, kendinizi geliştirmenize neden olur. İşte bu kişisel gelişim kitabı da tam olarak bu konuya parmak basmaktadır. Doğan Cüceloğlu’nun bu kitabı gerçekten içinizdeki savaşçıyı uyandırmayı amaçlamaktadır.

kisisel-gelisim-kitabi

11 ana bölümden oluşan bu kitap kendini arama durumu işe başlıyor. Sonrasında uyanma ve farkına varma durumları ile devam ediyor. Sonuç olarak da insanın hayatında kendisi ile nasıl barışık olabileceğine dair tavsiyeler içeriyor. Bu kitabı ister kişisel gelişim kitabı pdf olarak aratın ister kitapçılardan alın. Bize inanın pişman olmayacaksınız.

5 – Kişisel Gelişim Kitapları ile Kendinizi Geliştirin; Beden Dili

Gündelik yaşantı içerisinde bedeninizin verdiği mesajlar çok önemlidir. Özellikle bakışlarınız, ellerinizin hareketi ve oturuşunuz. Bütün bunlar karşınızdaki insanın size dair çıkarımlar yapmasına olanak tanır. Peki size bir kişisel gelişim kitabı sayesinde ilişkilerinizin yönünü belirleyebileceğinizi söyleseydik? İşte Joe Navarro’nun bu muhteşem kitabı size bunu vaat ediyor.

Kendisi de eski bir FBI özel ajanı olan Navarro bu kitabı 2008 yılında yazmıştır. Kitap o günden beri en çok okunan kişisel gelişim kitabı listelerinde gezmektedir. Çünkü kitap içerisinde sadece duruşunuzla bile ilişkilerinizde fark yaratabileceğinizin sırları anlatılmaktadır. Sizde bu kitabı okuyarak beden dili ile karşınızdaki kişiyi yönlendirebilir ya da onu okuyabilirsiniz.

6 – Kişisel Gelişim Kitapları Sayesinde Bildiklerinizi Yeniden Yazın; Beynine Format At

Küçükken çok korktuğunuz bir anınızı hatırlıyor musunuz? Peki ya bu anıya dayanarak büyüdüğünüzde aldığınız kararları. Sizde biliyorsunuz ki küçükken yaşadıklarınız unutulmuyor. Bunlar ilerde alacağınız yanlış ve mantıksız kararlara yol açıyor. Peki bu durumu bir kişisel gelişim kitabı ile değiştirebileceğinizi söylesek? Merak ettiğiniz değil mi?

kisisel-gelisim-kitabi

Evet, bu kitap gerçekten de bilinç altına yönelik olarak hazırlanmış bir rehberdir. Çünkü bu kişisel gelişim kitabı içerisinde nasıl evde kendi kendinize terapi yapacağız anlatılıyor. Kitapta yer alan NeuroFormat tekniği size travmalarınızı temizleme imkânı sunuyor. Sizde bu kitabı alarak çocukluğunuzdan kalma travmaları atlatabilirsiniz.

7 – Hayatınızı Değiştirecek Kişisel Gelişim Kitapları Örneği Bir Ömür Nasıl Yaşanır?

Gelelim listemizin en ilgi çekici kitaplarından birine. İlber Ortaylı’yı tanıyıp da bu kişisel gelişim kitabı olan eseri okumayan yoktur herhalde. Kendisi bilindiği gibi Türkiye’nin en önde gelen entelektüeli ve tarihçisidir. Uzun yaşamı boyunca birçok anı ve öğreti biriktirmiştir. Kitap içerisinde ise kendi yaşantısından çeşitli anıları ve tavsiyeleri anlatmıştır.

Ortaylı’nın hayatı boyunca edindiği bilgilerle sizde kendinize bir rota çizebilirsiniz. Özellikle erken yaşlarda kişisel gelişim kitabı okumaya başlayarak başarılı insanları keşfedebilirsiniz. Ayrıca kitabın içerisinde hangi yaşta nasıl dil öğrenilir gibi çeşitli sorulara da cevap bulacaksınız. Bu bakımdan 7’den 70’e ilgi odağı olan bu kitabı okumanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz.

8 – Hayatınızı Değiştirecek Kişisel Gelişim Kitapları; Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

Stephen R. Covey özellikle kişisel gelişim kitabı yazarları arasında çok önemli bir yer sahiptir. Çünkü kendisi uluslararası anlamda aile uzmanı, eğitmen ve kurumsal danışman olarak kabul görmüştür. Yazmış olduğu kitap da bu bilgileri bize aktardığı güzel bir eserdir. Ayrıca bu kitap Forbes Dergisi tarafından yönetim alanında yazılan en iyi kitaplar listesine girmiştir.

kisisel-gelisim-kitabi

Yazar kitap içerisinde modern çağda insanın nasıl başarılı olabileceğine değinmektedir. Hem konusu hem de yazarı bakımından bu eser kişisel gelişim kitabı okumak isteyenler için bir altın değerindedir. Ayrıca kitap 1999 yılında basıldığından beri 38 dile çevrilmiştir. Tüm dünyada ise 15 milyon adet satarak listeleri alt üst etmektedir.

9 – Kişisel Gelişim Kitabı Önemi; Einstein Gibi Düşünmek

Herkes tarihte yer almış ünlü bilim insanlarını bilir. Bunlardan bir tanesi de Albert Einstein’dir. Peki ama bu insanlar nasıl oluyor da bu kadar olağanüstü fikirlere sahip oluyorlar. Çünkü bu insanların düşünme tarzları farklı diyebiliriz. Ancak uzun cevap bu kişisel gelişim kitabı içerisinde bir yerlerde.

Peter Hollins’in yazdığı kitap size bilimsel yollarla kendinizi nasıl geliştirebileceğinizi anlatıyor. Bu gelişimi ise muhakeme, sezgi ve eleştirel düşünme üçgeninde ortaya koyuyor. Ayrıca kitap içerisinde önceden imkânsız gibi görünen sorunların kolay çözümlerini de bulacaksınız. Bilimsel açıdan onaylanan bu kişisel gelişim kitabı insan psikolojisine dair uygulanabilir yöntemleri barındırıyor.

10 – Kişisel Gelişim Kitapları En Çok Satanlar Listesinde Bir Numara; Düşün ve Zengin Ol

Birçok insan kendini çoğu zaman başarısız hisseder. Ayrıca çekim yasasına inanıyorsanız bu yasanın bazen işe yaradığını bazen de yaramadığını düşünürsünüz. Ancak bu kitap gerçekten de tam bir kişisel gelişim kitabı özeti olabilir. Çünkü eğer bu kitabı okursanız başarıya giden 13 adımlı formülü keşfedeceksiniz.

kisisel-gelisim-kitabi

Napoleon Hilll’in 25 yıllık araştırması sonucunda çıkan kitapta toplamda 500’den fazla insan incelenmiştir. Bu insanlar dünya tarihine yön veren ve başarılı kişilerdir. Dolayısıyla yazar bu kişisel gelişim kitabı içerinde sizlere başarılı bir hayatın formülünü vermektedir. Eğer sizde hayallerinizdeki hayata ulaşmak istiyorsanız bu ölümsüz eseri okumalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Okunması Gereken 10 Kişisel Gelişim Kitabı Önerisi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!