USD32,56
EURO34,89
JPY0,211600
RUB0,349400
GBP40,57
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
GR. ALTIN2.432,63
BTC66.460,68

Kişi başı milli gelir ne kadar?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve 23 başlıkta toplanan seçim beyannamesinde ekonomik hedefler dikkat çekiyor.

AK Parti Seçim Beyannamesi açıklandı

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı Ankara Spor Salonu’nda yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim dönemine ilişkin hedef ve vaatleri sıraladı.

23 başlıkta toplanan seçim beyannamesinde ekonomik hedefler dikkat çekti. Bunlardan birisi de kişi başı milli gelir ile ilgili hedef oldu. AK Parti Seçim Beyannamesine göre kişi başı milli gelirde hedef 16 bin dolar.

Depreme dayanıklı konutlar yapıyoruz

Önümüzdeki dönemde 650 bin yeni konut yapacaklarını belirten Erdoğan, hedefimiz “6 Şubat depremlerinin yıktığı şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmak olacaktır” dedi.

Bu konutların 319 bini bir yıl içinde teslim edilecektir. Birkaç yıl içinde de 11 il ve çevresinde depremin açtığı yaraları tamamen saracağız.

Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeliyle, ülkemizin 81 ilinin tamamını, afetlere dirençli şehirler haline dönüştüreceğiz. Vatandaşımızın can ve mal güvenliği bizim için her şeyin önünde gelir. Bütüncül risk yönetimiyle, ülkemizi sadece depreme karşı değil, her türlü afete, felakete, tehdide karşı, tüm boyutlarıyla hazırlayacağız.

Ülkemiz eğitim, sağlık, emniyet ve adalet üzerinde yükselecek

Erdoğan konuşmasında seçim beyannamesindeki diğer konulara da vurgu yaptı. 20 yıl önce iktidara gelirken “ülkemizi eğitim, sağlık, emniyet ve adalet üzerinde yükselteceğimizi” söylemiştik dedi..

Eğitimde ve üniversitelerde tüm unsurlarıyla güçlü bir altyapı kurduk. Şimdi bu altyapı üzerinde değerler eğitiminin esas olduğu bir anlayışla kaliteyi artıracak çalışmalara yöneliyoruz.

Bu çerçevede çocuklarımızın yetenekleri, eğitimin ilk kademelerinde keşfedilecek. Çocukların becerilerine uygun yönlendirmeyi sağlayacak bir sistem kuracağız.

Gelir tamamlayıcı aile destek sistemi geliyor

Hayata geçireceğimiz “gelir tamamlayıcı aile destek sistemiyle”, hiçbir hanenin gelirinin belirli bir seviyenin altına düşmemesini temin edeceğiz. Aile Koruma Kalkanı Programıyla, ev hanımlarının emekliliğine destek vereceğiz. Her ailede en az bir çalışan olmasını sağlamaya kadar pek çok uygulamayı başlatacağız.

Gençlerimizi aile kurmaya teşvik etmek için, eğitiminden istihdamına, evliliğinden çocuk bakımına kadar her alanda kendilerine maddi katkı vereceğiz.

Ülkemizde üreteceğimiz doğalgaz ve petrol gelirlerine dayalı bir Aile ve Gençlik Bankası kuruyoruz. Yükseköğrenimdeki gençlere bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız. Ayrıca aylık 10 gigabayt ücretsiz internet vereceğiz.

Sosyal yardımlarımızı, insanlarımızın yoksulluk seviyesine düşmesini önleyecek bir yaklaşımla yeniden yapılandıracağız. Sahip olduğumuz kültür-sanat değerlerimizi harekete geçirerek, ülkemizin potansiyelini en üst düzeyde harekete geçireceğiz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kişi başı milli gelir ne kadar?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!