USD32,30
EURO35,02
JPY0,207500
RUB0,362700
GBP41,57
EURO/USD1,08
BIST10.111,95
GR. ALTIN2.428,53
BTC69.338,07

Kılıçdaroğlu, isim değil program önemli

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı hakkında açıklama geldi

Muhalefetin adayı kim olacak?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bursa’da bazı açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı adayından çok seçim sonrasında uygulanacak hükümet programının önemli olduğunu söyledi. Bu nedenle 6’lı masa olarak önce program yapacaklarını sonra isim belirleyeceklerini belirtti.

Önce programı bir görelim

Cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki tartışmalar hakkında yorum yapan Kılıçdaroğlu, “kimin aday olacağı konusu önemli değil, öncelikle hükümet programı ortaya çıkmalı” dedi.

Kılıçdaroğlu, programı yaparak neleri yapacaklarını millete bir anlatmaları gerektiğini belirtti. Olay, bir Cumhurbaşkanlığı olayı değildir diyen Kılıçdaroğlu, “Olay, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yeniden ayağa kalkması olayıdır” dedi.

6’lı masa birlikte mücadele edecek

Seçimde 6’lı masanın birlikte mücadele edeceğini belirten Kılıçdaroğlu, ”Biz 6 lider hep birlikte mücadele ediyoruz ve kazanacağız. Kaybetmek yok bizim kitabımızda kazanmak var. Kazandıktan sonra Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz” dedi.

Ayrıca Kılıçdaroğlu şunları söyledi; “Siz ekonomide ne yapacağınızı anlatmazsanız, adaleti nasıl sağlayacağınızı söylemezseniz, işsizliği nasıl önleyeceğinizi söylemezseniz, teknoloji devrimini nasıl sağlayacağınızı söylemezseniz o zaman neyi yapacaksınız? Aday Ali olur Veli olur ama sizin memleketi ayağa nasıl kaldıracağınızı söylemeniz lazım.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kılıçdaroğlu, isim değil program önemli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!