USD31,20
EURO33,84
JPY0,207400
RUB0,342300
GBP39,53
EURO/USD1,08
BIST9.062,36
GR. ALTIN2.037,51
BTC61.112,21

Kılıçdaroğlu, “çocuk gibi ağlamayın” dedi, Meclis karıştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kılıçdaroğlu’nun bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşma mecliste tansiyonu yükseltti

TBMM Genel Kurulunda gergin anlar

Bütçe görüşmelerinin başladığı TBMM’de partiler adına konuşmalar başladı. Bugünkü konuşanlardan biri de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Hükümetin politikalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, AK Parti milletvekillerine hitaben “Sizin nasıl vekil olduğunuzu da biliyoruz” dedi. Bu sözler vekillerden büyük tepki gördü.

Vekillere “çocuk gibi ağlamayın” dedi

Kılıçdaroğlu’nun sözleri üzerine AK parti sıralarından tepkiler geldi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, “Ağlamayın arkadaşlar ağlamayın” diyerek vekillere çıkıştı.

Tepkilerin artması üzerine kürsüye vurarak konuşan Kılıçdaroğlu, “Müsaade ederseniz her şeyi anlatacağım, çocuk gibi ağlamayın. Bana itiraz ediyorsan gel kürsüye gel” diyerek sözlerini sürdürdü.

Numan Kurtulmuş’tan cevap geldi

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını eleştiren ve konuşmanın bütçe ile ilgili değil seçim adaylığı ile ilgili olduğunu da belirten Kurtulmuş, “Madem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkta karşılığı yoktur, buyurun er meydanına aday olun. Zaten Kılıçdaroğlu’nun konuşması bir bütçe görüşmesi konuşması değildi, adaylık konuşmasıydı” dedi.

Mecliste arbede yaşandı

Bu seferde CHP sıralarından tepkiler gelmeye başladı. İki partili vekiller arasında yaşanan karşılıklı atışmaların ardından AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci ile CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel arasında tartışma çıktı.

Diğer vekiller onları yatıştırmaya çalışırken AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç ile CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu arasında da tartışma çıktı.

Yaşanan arbede üzerine TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan üst üste uyarılar geldi ve tartışmalar daha fazla büyümeden yatıştırıldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kılıçdaroğlu, “çocuk gibi ağlamayın” dedi, Meclis karıştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!