USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.769,63

Kılıçdaroğlu Amerika’dan Türkiye’yi Eleştirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de bir grup öğrenci ile buluşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin demokrasisini eleştirdi.

Vergi kaçakçılığı ulusal spor

Üç gündür ABD’de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Baltimore şehrindeki John Hopkins Üniversitesini ziyaret etti ve burada öğrencilerle bir araya geldi.

Üniversite öğrencileri ile sohbet eden ve soruları cevaplayan Kılıçdaroğlu, Türkiye’de demokrasinin gelişmediğini söyleyerek bunun nedenini ise vergi kaçakçılığına bağladı.

Darbelere gönderme yaptı

Türkiye demokrasisinin gelişemediğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, 100 yıllık cumhuriyet tarihine baktığımızda bunun iki sebebi var dedi.

100 yıl içinde demokrasinin daha iyi bir yere oturabilmesi gerektiğinin söyleyen Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin 100 yıl süreç içinde sık sık karşılaştığı askeri darbeler. Demokrasinin gelişmesine her zaman engel olmuştur.” dedi.

Vergilerin nerelere harcandığını sorgulamalıyız

Darbelerin yanı sıra, ödenen vergilerin nereye harcandığının sorgulanması gerektiğini söyleyen KIlıçdaroğlu, ” Türkiye’de bu soru geniş halk kitleleri tarafından sorulmadığı için, bunun yanıtı da aranmadığı için, demokrasi istediğimiz ölçüde gelişmiyor. Vergilerin nerelere harcandığını sorgulamazsanız, demokrasiyi geliştiremezsiniz… Türkiye’nin yaşadığı temel sorunlardan bir tanesi de bu. Demokrasinin gelişmemesinin nedeni, biraz da vergilerin nerelere harcandığının hesabının sorulmamış olmasıdır. Vergi kaçakçılığının ulusal spor olarak algılandığı bir ülkede demokrasi gelişemiyor maalesef.” dedi.

İkincisi… En temel insan hakkı, ödenen vergilerin nereye harcandığının sorgulanmasıdır. Türkiye’de bu soru geniş halk kitleleri tarafından sorulmadığı için, bunun yanıtı da aranmadığı için, demokrasi istediğimiz ölçüde gelişmiyor. Vergilerin nerelere harcandığını sorgulamazsanız, demokrasiyi geliştiremezsiniz… Türkiye’nin yaşadığı temel sorunlardan bir tanesi de bu. Demokrasinin gelişmemesinin nedeni, biraz da vergilerin nerelere harcandığının hesabının sorulmamış olmasıdır. Vergi kaçakçılığının ulusal spor olarak algılandığı bir ülkede demokrasi gelişemiyor maalesef.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kılıçdaroğlu Amerika’dan Türkiye’yi Eleştirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!