USD32,70
EURO35,43
JPY0,203700
RUB0,373200
GBP41,95
EURO/USD1,08
BIST10.864,08
GR. ALTIN2.477,97
BTC56.246,06

KAAN uçağımız, her şeye rağmen bugün göklerle buluştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ilk uçuşunu yapan milli muharip uçak KAAN’a ilişkin; “KAAN, aynı F-16 gibi. Böylece Türkiye kendi beşinci nesil uçağını üretme yolunda çok kritik bir aşamayı daha geride bıraktı. Ne demişlerdi, ‘Yapamazlar’. Bu özgüven fukaralarına, ‘Parçası kalorifer peteğine benziyor’ diyen hazımsızlara, ilk andan itibaren KAAN projesini baltalamaya çalışan işbirlikçilere rağmen milli muharip uçağımız hamdolsun bugün göklerle buluştu” dedi.

KAAN uçağımız, her şeye rağmen bugün göklerle buluştu

Erdoğan, Afyonkarahisar Zafer Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı. Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

“ALLAH BUNLARA AKIL FİKİR, CHP’Lİ KARDEŞLERİMİZE DE SABIR VERSİN”

“Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanlığı’nda ve milletvekilliğinde yüzde 64 gibi rekor bir oyla bize destek olduğunuz için her birinize şükranlarımı sunuyorum.

Demokrasimizi vesayetçilere karşı birlikte koruduk. Emperyalistlerin oyunlarını sizlerle birlikte bozduk. Terör örgütlerinin başını sizlerle birlikte ezdik. Türkiye Yüzyılı’nın temellerini yine sizlerle birlikte attık. Şimdi önümüzde 31 Mart mahalli idareler seçimleri var. Kaç gün kaldı? 38 gün. 38 gün sonra bir kez daha sandık başına gideceğiz. Hazır mıyız?

Aile müessesesini güçlendireceğiz. Evlatlarımızı çağın her türlü sapkın akımlarından koruyacak, milli ve manevi değerlerimize teçhiz edilmiş nesiller yetiştirecek bir anlayışla programlarımızı hayata geçireceğiz. Şehirlerimizi çevreye ve tabiata duyarlı, estetikle biçimlenmiş, tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri korunmuş, huzurlu, güvenli yerleşim yerleri olarak geliştireceğiz.

Parti içi iktidar kavgaları dışında hiçbir şeyle ilgilenmiyorlar. Dün baş tacı ettiklerini bugün yerin dibine sokmaktan çekinmiyorlar. Türkiye’nin sorunlarına çare olacak, şehirlerimizin sıkıntılarını giderecek doğru düzgün tek bir önerileri dahi yok. Milletten ve siyasetin temel değerlerinden öyle kopuklar ki, belediye başkan adaylarını dahi vatandaşa değil nereye soruyorlar, yapay zekaya soruyorlar. Yapay zeka kimi uygun görürse kimi seçerse bunlara neyi emrederse bu acemiler de milletin karşısına ‘İşte adayımız’ diyerek onu çıkarıyorlar. Sonra bir de utanmadan millete ‘Adaylarımıza tıpış tıpış oy vereceksiniz’ dayatmasında bulunuyorlar. Ne diyelim. Allah bunlara akıl fikir, CHP’li kardeşlerimize de sabır versin.

“MİLLETİN SANDIKTA VERDİĞİ MESAJI OKUMAYANLAR 31 MART’TA MİLLETİN TOKADINI YEMEKTEN KURTULAMAYACAK”

Açık ve net söylüyorum: 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde milletin sandıkta verdiği mesajı okumayanlar 31 Mart’ta bu sefer milletin tokadını yemekten kurtulamayacak. Buna hazır mıyız? Kelime oyunlarıyla gerçekleri gizleyebileceklerini zannedenler milletin ferasetini hafife almanın ne demek olduğunu 31 Mart’ta sandıklar açılınca bir kez daha göreceklerdir. Biz de kelime hokkabazlıklarının arkasına saklanmaya çalışılan hakikatleri insanımıza anlatmaktan geri durmayacağız.

Milletimizin karşısına çıkan adaylardan bazıları öyle hesapsız, kitapsız, öyle ölçüsüz vaatlerde kendini göstermeye çalışıyor ki, bazen insan şaşıp kalıyor. Türkiye, bir önceki seçimlerde her konuda atıp tutan sonra da verdiği sözleri inkar eden zübük siyasetçi tiplerini gördü, tanıdı. Eski Türkiye’de ülkemizin hazine değerindeki yıllarını heba ve imkânlarını çarçur edenleri de en iyi sizler biliyorsunuz. Aynı şekilde, belediyelerde de şehrine yıllar kaybettiren başkanlar oldu. Halbuki belediyecilik hesap kitap işidir. Bütçeniz bellidir, ihtiyaçlar bellidir, imkânlar bellidir. Hepsini bir araya getirir en ideal eser ve hizmet planlamasını yaparsınız.

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE SAVUNMA SANAYİİNDE YENİ MÜJDELER VERMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Bugün Türk savunma sanayiinin gurur günlerinden birini daha yaşadık. Milli muharip uçağımız KAAN bu sabah ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Görüyorsunuz değil mi, şu anda KAAN’ı görüyorsunuz Daha neler gelecek, neler. İnsansız uçakları yaptık mı? Akıncı’yı yaptık mı? Daha dur bakalım neler gelecek, neler. Kızılelma’yı yaptık mı? Ya bu Kızılelma var ya, F-16’nın taşdığı bombayı taşıyor. Daha yapacağız. Şu gördüğünüz KAAN, aynı F-16 gibi. Böylece Türkiye kendi beşinci nesil uçağını üretme yolunda çok kritik bir aşamayı daha geride bıraktı. Ne demişlerdi, ‘Yapamazlar’. Bu özgüven fukaralarına, ‘Parçası kalorifer peteğine benziyor’ diyen hazımsızlara, ilk andan itibaren KAAN projesini baltalamaya çalışan işbirlikçilere rağmen milli muharip uçağımız hamdolsun bugün göklerle buluştu. Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun diyorum. Dosta güven, düşmana korku salan KAAN’ımızın diğer testlerini de süratle tamamlamak için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Önümüzdeki dönemde savunma sanayiinde milletimize yeni müjdeler vermeyi sürdüreceğiz.

Ulaştırmada 2002 yılına kadar Afyonkarahisar’a 54 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı. Biz bunu 592 kilometreye çıkardık. Afyon’u Denizli, Uşak, Burdur, Isparta, Kütahya ve Konya ile bölünmüş yollar ile bağladık. Yapımı süren pek çok yol projemiz var. Ayrıca, Afyon-Uşak yolu onarımını seneye inşallah tamamlıyoruz. Şehir sınırları içerisindeki demir yollarının tamamını yeniledik, gar binasını restore ettik. Ankara-Afyonkarahisar-İzmir Yüksek Hızlı Tren hattının yapımı devam ediyor. Etap etap hizmete girecek bu hattın tamamı bittiğinde Afyonkarahisar-Ankara arası 1,5 saate, Afyonkarahisar-İstanbul arası 3,5 saate, Afyonkarahisar-İzmir arası 2 saate düşecek.

“BİR BELEDİYE DÜŞÜNÜN Kİ, KİMİNLE HAREKET EDECEK? CUMHUR İTTİFAKI İLE”

Kardeşlerim unutmayın; şu anda Cumhur İttifakı iktidar mı? Bir belediye düşünün ki, kiminle hareket edecek? Cumhur İttifakı ile. DEM’lenenler varsın demlensin, biz işimize bakacağız. Sizlerin adaylarımıza merkezde ve ilçelerde, beldelerde çok güçlü destek vereceğinize inanıyorum.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
KAAN uçağımız, her şeye rağmen bugün göklerle buluştu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!