USD32,21
EURO34,92
JPY0,205900
RUB0,359900
GBP41,14
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.426,69
BTC68.557,37

İsrail’i savaş suçlusu olarak dünyaya ilan edeceğiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki Büyük Filistin Mitingi’nde; “İsrail, tam 22 gündür açıkça savaş suçu işliyor. Şimdi İsrail, biz de seni savaş suçlusu olarak dünyaya ilan edeceğiz. Bunun hazırlığı içindeyiz. Bunun çalışmasını yapıyoruz ve savaş suçlusu olarak İsrail’i dünyaya tanıtacağız. Ama Batılı liderler bırakın buna tepki göstermeyi, İsrail’e ateşkes çağrısı dahi yapmıyor. Ne kadar çocuk ölmesi lazım ki siz ateşkesi ilan edin?” dedi. Erdoğan, ayrıca; “Elbette böylesine ateş ve kan kokan bir iklimde, tasvip edilemeyecek kimi hadiseler yaşanmıştır. Ama bunların hiçbiri Filistin halkının çeşitli isimler altında sürdürdüğü direnişi itibarsız hale getirmek için yürütülen kampanyaların bahanesi olamaz” diye konuştu.

İsrail’i savaş suçlusu olarak dünyaya ilan edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da; AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği Büyük Filistin Mitingine katıldı.

Mitingde; TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Meclis Başkanı Sakr Gabbaş’ın ve Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa da katıldı.

Erdoğan’ın sözleri, sık sık “Mehmetçik Gazze’ye”, “İşte ordu, işte komutan” sloganları ve tekbirlerle kesildi.

Erdoğan, şunları söyledi:

NETANYAHU NASIL TERÖRİST İSE HAMAS DA TERÖRİSTMİŞ. YAZIKLAR OLSUN

Yarın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılının coşkusunu yaşarken, bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme haykıracağız… Gazze için de bugün olduğu gibi kıyamdayız. Maalesef ülkemizin siyasileri içinde;  Hamas’ı Netanyahu’ya bırakan talihsizler var. Netanyahu nasıl terörist ise Hamas da teröristmiş. Yazıklar olsun. Hamas nedir, kimdir, bundan bihaber olan bedhahlar, talihsizler var. Onlara ülkemde oy atanların da şu anda iyi düşünmesi lazım.

BİR ASIR ÖNCE BU MİLLET İÇİN, BU ÜLKE İÇİN ADANA NE İSE GAZZE DE OYDU: Birileri Gazze’yi çok uzakta bir yer gibi görüyor, bunu açıkça söylüyor. Halbuki bir asır önce bu millet için, bu ülke için Adana ne ise Gazze de oydu. Gazze de vatan topraklarının ayrılmaz sandığımız bir parçasıydı. Nereden nereye geldik?

SEN BİR İŞGALCİSİN, SEN BİR ÖRGÜTSÜN

‘Hamas, terör örgütü değildir’ dedim ya, bundan İsrail çok rahatsız oldu. Zaten başka bir şey beklemiyorduk. Bunun söyleyeceğinizi biliyorduk. Bunu bildiğimiz için de açık ve net olarak ifade ettik. Galip olan sadece Allah’tır. Biz burada sadece Gazze’de yaşanan katliamı telin etmekle kalmıyoruz, onunla birlikte kendi istiklalimizin ve istikbalimizin de müdafaasını yapıyoruz. İsrailli yöneticilerin sözlerini kazıyın, altında ülkemizin sınırlarını da kapsayan ihanet çıkar. 1947’de Gazze, Filistin neydi, bugün ne? İsrail sen buralara nasıl geldin, nasıl girdin? Sen bir işgalcisin, sen bir örgütsün. Türk milleti bunu biliyor. Batı sana borçlu. Ama Türkiye’nin sana borcu yok. Onun için bu kadar rahat konuşuyoruz. Türkiye sana borçlu olmadığı için Erdoğan böyle konuşuyor. Senden af diliyorlar. Biz mazlumlardan yanayız.

 

YENİDEN BİR HİLAL-HAÇLI MÜCADELESİ Mİ ESTİRMEK İSTİYORSUNUZ?

Gavurun kılıcını çalanların hakikatleri ters yüz etmesine izin vermeyeceğiz. Dün Ukrayna-Rusya savaşında katledilen siviller için timsah gözyaşları dökenler, bugün binlerce masum çocuğun ölümünü sessizce seyrediyor. Ukrayna’da ölenler için gözyaşı döktünüz de Gazze’de ölen bu yavrular için, niçin sesiniz çıkmıyor? Ey Batı! Size sesleniyorum. Siz yeniden bir hilal-haçlı mücadelesi mi estirmek istiyorsunuz? Eğer böyle bir gayretin içindeyseniz biliniz ki bu millet ölmedi, dimdik ayakta. Ve yine aynı şekilde, kararlılıkla Libya’da neysek, Karabağ’da neysek, Orta Doğu’da da oyuz. Bu tablo bile bize çok şey anlatıyor. Bu riyakarlığı, çifte standardı; PKK’nın, DEAŞ’ın, FETÖ’nün saldırılarında karşılaştığımız tablo ile defalarca yaşadık.

BUNDAN SONRA DA BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ ŞİARIYLA…: Bilhassa son 10 yıldır terörle mücadele adına ne yaptıysak, bunlara rağmen gerçekleştirdik. Bundan sonra da bir gece ansızın gelebiliriz şiarı ile kendi çizdiğimiz yolda ilerlemeyi sürdüreceğiz. Cumhurbaşkanınız olarak biz milletimizi seviyoruz. Tarihte nasıl destanlar yazdıysak, bu millet yeni destanlar yazmaya da hazırdır.

GAZZE’DEKİ KATLİAMIN DA EN BÜYÜK SORUMLUSU BATI’DIR

Gençler, bunlar dediğimizin kimler olduğunu biliyorsunuz. Amerika, Avrupa; iplerini onların tuttuğu tüm piyonlarıyla Batı’dan bahsediyorum… Gazze’deki katliamın da en büyük sorumlusu Batı’dır. Gazze’de yaşanan katliam topyekûn Batı’nın eseridir. Çocuk katillerine verdikleri tam desteği; demokrasi, adalet gibi kavramlarla gizlemeye çalışmaları da ayrı bir komedidir.

İSRAİL PİYONDUR

Herkes biliyor ki İsrail bölgede sadece günü geldiğinde feda edilecek bir piyondur. Bölgede oynanan oyunun asıl sahipleri, İsrail yönetiminin şımarıklıklarına kol kanat gerenlerdir. İsrail onlara rağmen adım atamaz. Batı araç kullanmayı, alet kullanmayı sever. Biz bunları iyi tanırız, iyi biliriz. Hiçbir oyunun sonsuza kadar sürmeyeceği gibi, Batı’nın bu sinsi taktiği de artık deşifre olmuştur. Ülkemiz aleyhinde çevrilen dolapları iyi biliyoruz.

İSRAİL, BİZ DE SENİ SAVAŞ SUÇLUSU OLARAK DÜNYAYA İLAN EDECEĞİZ. BUNUN HAZIRLIĞI İÇİNDEYİZ: Aynı hakikatlere Gazze’de şahit oluyoruz. Batı dünyası; çocuk, kadın, masum katliamını meşrulaştırmak için siyasetçisinden, medyasına seferber oldu. İsrail, tam 22 gündür açıkça savaş suçu işliyor. Şimdi İsrail, biz de seni savaş suçlusu olarak dünyaya ilan edeceğiz. Bunun hazırlığı içindeyiz. Bunun çalışmasını yapıyoruz ve savaş suçlusu olarak İsrail’i dünyaya tanıtacağız. Ama Batılı liderler bırakın buna tepki göstermeyi, İsrail’e ateşkes çağrısı dahi yapmıyor. Ne kadar çocuk ölmesi lazım ki siz ateşkesi ilan edin?

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İsrail’i savaş suçlusu olarak dünyaya ilan edeceğiz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!